Tottenham, Barcelona yıldızını Camp Nou’dan uzaklaştırmak istiyor


20 Aralık 2022 11:17 am (İngiltere Saati) tarihinde yayınlandı

Tottenham Hotspur, Fransız milli takımı imzalamakla ilgilendiklerini ifade ettikleri için Barselona yıldızı Ousmane Dembele’yi yakından takip ediyor.

Dembele’nin Barcelona ile olan sözleşmesi 2024 yılına kadar devam ediyor ve oyuncuyu imzalamak isteyen ilgili kulüpler, sözleşmesinde belirtilen 100 milyon Euro’luk serbest kalma maddesini tetiklemek zorunda kalacaklar.

Barcelona, ​​2017’de Borrusia Dortmund’dan Dembele’yi imzaladığında, yıldız oyuncularına gösterilen herhangi bir ilgiyi savuşturmak amacıyla 400 milyon Euro’luk bir serbest kalma maddesi eklediler, ancak sözleşmesinin yenilenmesiyle serbest kalma maddesi, 100 milyon Euro’ya yeniden düzenlendi. Yeni serbest kalma maddesini tetikleyen ilgili kulüpler, ödemeyi 2 ayrı taksitte yapabilirler.

Getty Images’den gömün

Birçok Premier Lig kulübü, saldırılarına daha fazla diş katmak isteyen Fransız uluslararası, özellikle Tottenham Hotspur’un hizmetlerini satın almakla ilgilendiklerini ifade etti. Spurs halihazırda Richarlison, Son, Harry Kane ve Dejan Kulusevski gibi oyunculara sahip ancak mevcut kadrolarına Dembele’yi eklemek, ek bir hücum seçeneğine sahip olacağı için ataklarını güçlendirecek.

25 yaşındaki çok yönlü kanat oyuncusu, müthiş hızı ve benzersiz top sürme becerileriyle rakibin savunmasını terörize edebildiği için sunabileceği çok şey var.

Dembele, bu sezon Xavi altında Barcelona için çok önemli bir rol oynadı ve kulüp için tüm müsabakalarda 20 maçta 5 gol ve 5 asist yaptı. Ancak Fransız uluslararası, 2018 Dünya Kupası galipleri için 7 maçta sadece 2 asist yapmayı başardığı için Dünya Kupası’nda sakin bir zaman geçirdi.

Dembele’nin kariyeri şu ana kadar nasıl şekillendi?

Fransız enternasyonal, kariyerine 2013 yılında Stade Rennes B takımıyla başladı ve burada 22 maça çıktı. B takımındaki etkileyici performansları, ilk takımda bir yer kazandığını gördü ve onlar için 26 kez daha oynadı. tüm yarışmalarda.

Oyunundan etkilenen Borussia Dortmund, 2016 yılında onu kaptı, Fransız enternasyonal, kulüp için önemli bir rol oynadı ve 10 kez ağların arkasını bulduğu 50 maça çıktı.

Getty Images’den gömün

2016’da yine hareket halindeydi ve bu sefer Barcelona ile 105 milyon Euro’luk devasa bir transfer ücreti artı bildirilen 40 milyon Euro’luk bir eklenti karşılığında sözleşme imzaladı. Dembele’nin Barcelona’da geçirdiği süre birden fazla sakatlıkla boğuşmuştu, ancak 37 gol attığı 170 maça çıktığı için Barcelona’da önemli bir rol oynadı.

Tottenham’ın bu hamleyi gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini görmek ilginç olacak, çünkü Ousmane Dembele’nin rekor imzaları olmasını sağlayacak yıldızı almak için 100 milyon € harcamak zorunda kalacaklar. Mevcut rekor imzaları, 2019’da Tottenham’a 54 milyon sterline gelen Ndombole.


Kaynak : https://worldinsport.com/tottenham-is-looking-to-lure-barcelona-star-away-from-camp-nou/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir