Tenisin ‘Big 4’ü’ Epic Laver Cup Hesaplaşması İçin Birleşecek


Laver Kupası şimdi bunu doğruladı Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Murray ve Novak Djokovic (Tenis’in ‘Büyük 4’ü’ olarak da bilinir) Avrupa Takımını temsil etmek için güçlerini birleştirecek gelecek ay Londra’da beşinci yıllık baskı. Üç kez Grand Slam şampiyonu Andy Murray ve son Wimbledon şampiyonu Novak Djokovic’in Team Europe kadrosuna eklenmesi, Roger Federer ve Rafa Nadal’ın Şubat ayında açıklanan Laver Cup’ta yarışma kararının ardından geldi.

The Laver Cup tarafından Murray ve Djokovic’in Team Europe’u temsil etme kararını açıklayan bir Twitter gönderisi

bu 2021 Laver Cup, Boston’un ikonik TD Garden’ında yapıldı ve Team Europe’un Team World’ü etkileyici bir 13 puanla mağlup ettiğini gördü. Üç gün boyunca gerçekleşen etkinlikte Nick Kyrgios, Felix-Auger Aliassime, Andrey Rublev, Stefanos Tsitsipas ve Daniil Medvedev gibi ATP Tour’un en iyi oyuncuları yer aldı. Tüm ‘Big 4’ oyuncularının olmamasına rağmen, 2021 Laver Cup, Kuzey Amerikalı tenis hayranları için büyük bir başarı olduğunu kanıtladı ve üç günlük turnuva boyunca beş seansın tamamının biletleri tükenen kalabalıkları çekmesiyle sonuçlandı.

Getty Images’den Göm

Altıncı ve yedinci Laver Cup’ın ev sahibi şehirleri de yakın zamanda açıklandı. 2023 baskısı Vancouver, Kanada’da, ardından 2024’te Berlin, Almanya’da gerçekleştirilecek.. Laver Kupası yıllık bir etkinlik olmasına rağmen, her baskıda ev sahibi kıtaları değiştirir. Bu, Team World ve Team Europe’un kendi evlerindeki taraftarların desteğini deneyimlemelerine olanak tanır ve dünya çapındaki taraftarlara tenisin sunduğu en yetenekli süper yıldızlardan bazılarına tanık olma şansı verir.

Team Europe ve Team World için hangi tenisçiler yarışıyor?

23-25 ​​Eylül tarihleri ​​arasında Avrupa Takımı ve Dünya Takımı oyuncuları, yarışmanın sonunda prestijli Laver Kupası kupasını kaldırma umuduyla tekler ve çiftler maçlarının bir kombinasyonunda birbirleriyle savaşacaklar. Team Europe, Eylül 2021’de iddia ettikleri Laver Cup unvanını korumaya çalışacak, Team World ise ilk Laver Cup’ını kazanmaya çalışacak. Team Europe zaten güçlü görünüyorken, Team World hangi oyuncular önemli noktaları güvence altına almak ve kupayı kaldırmak için kolları sıvayabilir?

Getty Images’den Göm

Team World şu anda kadroda dört oyuncuya sahip: Felix Auger-Aliassime, Taylor Fritz, Diego Schwartzman ve çiftler uzmanı Jack Sock. Schwartzman 2021’den beri ATP Tour unvanını kazanmamış olsa da, şu anda dünyada 15. sırada ve sert kort turnuvalarında iyi bir rekora sahip. Jack Sock bu yıl Indian Wells çiftler şampiyonluğunu kazandı ve bu nedenle Team World’ün çiftler puanlarını güvence altına almak için en iyi umudu olacak.

Getty Images’den Göm

Bu hafta, Laver Cup emektarı Nick Kyrgios, takım arkadaşıyla vakit geçirmeyi planladığı için Eylül ayında Team World’ü temsil etmeyeceğini açıkladı. “aile ve güzel kız arkadaş”. Aussie, ATP Tour etkinliklerinde daha önce tüm Big 4 oyuncularını yenen tek oyuncu olduğundan, bu Team World için büyük bir darbe. Ancak Fritz ve Auger-Aliassime şu anda başarılı bir 2022 sezonu geçiriyor. Aliassime, Rotterdam ATP 500’ü kazandı olay sırasında Fritz, Indian Wells Masters 1000’de kariyer belirleyen unvanlar aldı ve Eastbourne 250. Fritz ayrıca Wimbledon’da çeyrek finalde Rafa Nadal’a beşinci sette eşitlik bozmada yenildi.

Getty Images’den Göm

Tenis tutkunlarının ‘Büyük 4’ü çalışırken izlemesi için son şans mı?

ATP Tour’un en büyük ve en ikonik oyuncularından dördünün garantili katılımıyla, 2022 Laver Cup biletleri yoğun talep görüyor. Aslında, beş seansın tamamı için biletler serbest bırakıldıktan sonra tükendiğinde birçok tenis hayranı hayal kırıklığına uğradı. Yaraya tuz basmak için, Cumartesi akşamı seansı için bilet fiyatları, bilet başına 1000£’a (1200$) varan fiyatlara yeniden satılmaktadır. Bununla birlikte, Roger Federer ve Andy Murray tenis kariyerlerinin sonuna yaklaşırken, Laver Cup, taraftarların Büyük 4’ü aynı sahada görmeleri için muhtemelen son şans olacak. Büyük 4’ü çalışırken izlemek için fahiş bilet fiyatları buna değer mi? – Bilmemize izin ver!
Kaynak : https://worldinsport.com/the-big-4-of-tennis-to-unite-at-the-laver-cup-in-london/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir