Tarihi Geri Dönüş, Vikinglerin NFC’de Yasal Yarışmacılar Olduğunu GösteriyorTarihi Geri Dönüş, Vikinglerin NFC'de Yasal Yarışmacılar Olduğunu Gösteriyor
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı KJ Osborn (17), US Bank Stadyumu’nda üçüncü çeyrekte Indianapolis Colts’a karşı yakalamasına tepki gösteriyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Gerçek mi kurgu mu:
Tarihi Geri Dönüş, Vikinglerin NFC’de Yasal Yarışmacılar Olduğunu Gösteriyor


Vikingler, geçen Cumartesi NFL tarihinin en büyük geri dönüşünü devre arasında 33-0’lık bir açıktan dönerek Indianapolis Colts’u uzatmada 39-36 yenerek tamamladı.

Bu galibiyet onları sezonda 11-3’e taşıyor, NFC Kuzey Bölümü’nü perçinliyor, NFC playoff’larında en azından üçüncü sırayı garantiliyor (şu anda ikinci sırada yer almalarına rağmen) ve Ocak ayında en az bir iç saha playoff maçı. Bu, playofflar başladığında NFC’de meşru bir yarışmacı olduklarını gösteriyor mu?

Bazı NFL tarihi, böyle bir kavramın bir gerçek olduğunu önerebilir. Yine de kurgu olduğunu söyleyebilirim.

Vikinglerin galibiyeti, playoffların Wild Card turunda Houston Oilers’ı üçüncü çeyrekte 35-3’lük bir açığı aşarak maçı 41-38 kazanan 1992 Buffalo Bills’i geçerek lig tarihindeki şimdiye kadarki en büyük geri dönüşü gölgede bıraktı. Super Bowl’da kaybeden Buffalo ve Minnesota’nın her zaman yaptığı gibi playofflarda ilerlemeye devam edin. Vikingler, Bills’in 32 sayılık geri dönüşünü üçüncü çeyrekte 33 sayılık bir geri dönüşle geride bıraktı ve şimdi rekoru elinde tutuyor. Ancak Bills normal sezonda 11-5’ti ve Oilers’ta bir playoff takımını mağlup etmişti, ayrıca Bills arka arkaya dört Super Bowl maçına çıktı ve hem hücumda hem de savunmada yeteneklerle doluydu.

Kendilerine ait 11 galibiyete sahip 2022 Vikings, tamamen farklı bir hayvan ve destansı bir koşunun ortasında değiller.

Vikinglerin hücumda yetenekleri var ve şu anda maç başına 25,1 sayı ile ligde sekizinci sırada yer alıyorlar. Oyundaki en iyi geniş alıcıya, çok yetenekli (biraz başarısız olsa da) bir koşu oyununa ve istatistiksel olarak geride olabilecek ama yine de başarılı olan bir oyun kurucuya sahipler. kariyerindeki bir takım rekoru açısından en iyi sezonunu biriktiriyor. Tarihsel olarak “şampiyonluk kazan” dedikleri savunma, 1990 Bills takımlarına ve bu sezon ligdeki diğer savunmalara kıyasla geride. 28. sıradalarinci izin verilen sayılarda (maç başına 24,9) ve maç başına 399,2 ile izin verilen yardalarda ölü son. Sezon boyunca taraftarları ve uzmanları şaşırtan bir istatistik olan +2 puan farkına sahipler (tarihte negatif puan farkına sahip ilk 10 galibiyet takımı olmak gibi). Maçları canı pahasına kazandılar ve bu, play-off’lara giderken öne sürdüğünüz türden bir performans değil.

Tarihi Geri Dönüş, Vikinglerin NFC'de Yasal Yarışmacılar Olduğunu Gösteriyor
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings şutörü Greg Joseph (1), US Bank Stadyumu’ndaki maçtan sonra Indianapolis Colts’a karşı sahadan galibiyet golünü kutluyor. Galibiyetle Minnesota Vikings, NFC North’u perçinledi. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Ancak yasal bir NFC yarışmacısı olmalarının kurgusal noktasından daha fazlası, Cumartesi günü o maçı nasıl kazandıklarıdır. Tarih açığını toplarken görünebileceğiniz kadar kötü görünüyorlardı ve bunu oynayacak hiçbir şeyi olmayan ve sezon ortasında baş antrenörünü kovan (ve bu da baş antrenörü kovan) 4-8-1 Colts takımına karşı yaptılar. , bu arada, daha önce bahsedilen Bills’in tarih yazan geri dönüşünün QB mimarı olan bir Frank Reich vardı). Önceki maçlarında başka bir destansı çöküşte Dallas Cowboys’a dördüncü çeyrekte 33 puan veren bir Colts takımı. Herhangi birine karşı geri dönüş yapmak isteseydiniz, bu 2022 Indy Colts olurdu.

Pazartesi basın toplantısında, takımın bu durumdan nasıl geri döndüklerinden çok nasıl beş sayı farkla geride kaldığıyla ilgilendiğini söyleyen Vikings baş antrenörü Kevin O’Connell ile aynı fikirdeyim. 30 yıllık rekoru kıran bu eşsiz performansın yakın gelecekte tekrarlanmayacağını çok iyi biliyor. Vikingler, NFC Playoff’larında hayatta kalmak istiyorlarsa, daha önce nasıl daha iyi oynayacaklarını bulmalılar.

Yine de bu ligde ihtiyacınız olan tek şey bir çip, bir sandalye ve dedikleri gibi bir şans. Vikingler Cumartesi günü sandalyeyi ele geçirdi – bir iç saha playoff maçı; bir çipleri var – çok puan alıyorlar; ve bir şansları var – asla pes etmeyi ve maçları geç kazanmayı biliyorlar – 11’de 10’u bir skorla kazandılar. Yani her şey mümkün. Ancak “kart masası gibi kıvrılan Colts” ile değil, onlarla yüzleşme hakkını kazanmış bir playoff takımıyla karşılaşacaklar.

Vikingler yürekli çocuklardır ve her zaman harika olmasa da bu harika ve heyecan vericiydi. Ancak bu destansı geri dönüş, NFC Playoff’larında nasıl başarılı olacakları konusunda hiçbir şey ifade etmiyor.

Param karşılığında, kazandıklarını görelim (Cumartesi günü evlerinde New York Giants’taki potansiyel bir playoff takımına karşı, ardından Green Bay ve Chicago’daki yol maçları, bu takıma genellikle nazik davranmayan yerler) ve iki ev playoff’u garantilesinler. oyunlar. O zaman onların NFC’de yasal yarışmacılar olduklarını ve gerekirse o çip ve o sandalyeyle potansiyel olarak Philly’ye gidebileceklerini ve belki de akıllarından biraz intikam alabileceklerini söyleyeceğim.


Editörün Notu: Editör, daha önce okuduğu bir hokey gerçeğinden esinlenmiştir. Vikings futbolu hakkında bilgi almak için Joe Oberle ile temasa geçti. Kıdemli yazar, bir ifadenin neden gerçek ya da kurgu olduğuna dair fikrini ve gerekçesini sunuyor. Okuyucular onu Twitter’da bulabilir @joeoberle.

İnsanlar Neden Kirk Kuzenlerinden Nefret Ediyor?
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/opinion/the-vikings-are-legit-contenders/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir