Suudi Arabistan Arjantin’i Şaşırttı. Onları 2-1 Yen.


2022 FIFA Dünya Kupası devam ediyor ve hikayenin ilk dönüşüne çoktan sahibiz. Zayıf taraf olarak kabul edilen Suudi Arabistan, Arjantin’i mağlup etti. Arjantin’i 2-1 yendiler. Mavi beyazlı erkekler adına Lionel Messi, Ortadoğulu takımın gollerini ise Saleh Alshehri ve Salem Aldawsari kaydetti. İşte oyunun nasıl gittiğine ve takımların nasıl göründüğüne dair derinlemesine bir bakış.

Arjantin FIFA Dünya Kupası 2022 Kadrosu:

E. Martinez (GK), Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico, De Paul, Paredes, Di Maria, Messi, Gomez, Martinez.

Suudi Arabistan 2022 FIFA Dünya Kupası Kadrosu:

Al-Owais (GK), Abdulhamid, Tambakti, Al-Boleahi, Al-Shahrani, Al-Buraikan, Kanno, Al-Malki, Al-Faraj, Al-Dawsari, Al-Shehri

İlk yarı:

FIFA Dünya Kupası 2022
Di Maria bu maçta nispeten etkisizdi. IMG SRC: Arjantin Futbolu

Maçın ilk yarısına Latin Amerika takımı önemli ölçüde hakim oldu. İyi futbol oynadılar. Topu hareket ettirmenin temellerine bağlı kaldılar. Birkaç girişim de oldu. Karşılaşmanın ilk golünü 9. dakikada penaltıdan sonra Lionel Messi 10. dakikada kaydetti. Geri kalan zamanlarda oyun dengede asılı kaldı. Rodrigo De Paul, doğal olarak olduğu gibi biraz agresifti. Arjantinliler soğukkanlılıkla topla oynuyorlardı. Tembel zarafetlerini gösterdiler. Bu, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın en önemli anlarından biriydi.

İkinci yarı:

İkinci yarıda bambaşka bir takım ortaya çıktı. Suudi Arabistan yanıyordu. Aslan zihniyetiyle oynadılar. Muhalefete etkili bir şekilde saldırdılar. Topu almakta hızlıydılar ve ayrıca daha fazla süre topa sahip oldular. Bu yaklaşımın faydası sonraki 5 dakikada görüldü. Suudi Arabistan bir gol geri çekti. 47. dakikada beraberlik golünü atan isim Saleh Alshehri oldu.

Ortadoğulu çocuklar hücum etmeye devam ettiler ve birkaç dakika içinde bir gol daha attılar. Bu sefer Salem Aldawsari’ydi. Ayrıca maçın ilerleyen dakikalarında Suudi Arabistanlılar etkili bir savunma yaptı. Messi, Lisandro Martinez ve Di Maria gibi isimler bile bir etki yaratamadı. Orta doğu ekibi, Arjantin’in 520 günden fazla süren yenilmezlik serisine son verdi.

Daha fazla bilgi için BCCI Sacks’e gidin Chetan Sharma liderliğindeki ICC T20 Dünya Kupası 2022’de Başka Bir Kaybın Ardından Seçim Komitesi.

Hindistan VS Yeni Zelanda 2. T20I: En İyi Önizleme, XI Oynayan Fantezi Tahminler, Zamanlamalar’da bu tür makaleleri okuyun. Bilmen gereken her şey.

Daha fazlasını öğrenmek için FIFA’nın resmi web sitesi.


Kaynak : https://sportsdanka.com/football/fifa-world-cup-2022-saudi-arabia-stun-argentina-beat-them-by-2-1/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir