Şu anda MLB’de ilk 1 milyar


2023’teki en iyi kalecilerden bazılarının bu sezon beyzboldaki en iyi hücum oyuncuları arasında olacağı bir sır olmamalı, nokta.

Tarihsel olarak, beyzbol tarihindeki en iyi oyunculardan bazıları birinci kaleci olmuştur. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ana dallardaki birinci kalecilerin mevcut mahsulü oldukça etkileyici.

En iyi ilk kaleciler 2023

Tabii ki, beyzboldaki mevcut en iyi 1B kesinlikle tartışmaya açık. Listemizi 2023’teki en iyi 10 kaleciye indirdikten sonra bile tartışılacak çok şey var.

En az üç veya dördü şu anda ligin en iyisi olmak için tartışırken, birkaçı da çok geride değil. Bunu akılda tutarak, 2023 sezonu öncesinde MLB’deki en iyi kaleci listemize bir göz atalım.

10. Hristiyan Yürüteç

.800’ün üzerinde bir OPS ürettikten ve 2022’de Altın Eldiven ödüllerini kazandıktan sonra Christian Walker’ı bu listeden çıkarmak imkansızdı. Kabul edelim, geçen yıl 36 homer’ı ve 94 RBI’si şaka değildi.

Uyarı şu ki, bu rakamlar, biraz daha inişli çıkışlı olan sicili ile uyumlu olmak zorunda değil. Ancak Walker, en azından kaliteli savunma oynarken aynı zamanda böyle sayılar ortaya koyabildiğini kanıtladı.

Bu, ana dallardaki ilk kalecilerin çoğunun söyleyebileceğinden daha fazlası, bu da 2022’deki bir kariyer yılının ardından 2023’e giden şüphenin faydasını hak ettiği anlamına geliyor.

9. Anthony Rizzo

Anthony Rizzo’nun bir all-star olduğu günleri geride kalmış olabilir ve serbest oyuncu piyasasındaki en büyük anlaşmayı elde edememiş olabilir. Ancak 33 yaşındaki oyuncu, yine de ana dallardaki en iyi kalecilerden biri olarak düşünülmeli.

En azından doğru takımla oynuyor çünkü sopası Yankee Stadyumu’nda vurmak için yapıldı. Zirvesini geçmiş olsa bile, Rizzo kariyerinin rekorunu geçen sezon 32 sayı ile ev koşularında eşitledi. Hayal kırıklığı yaratan .224’lük bir ortalamayla bile, yine de .818’lik bir OPS üretti, ki bunu yapmak kolay değil.

Yankees’in ayrıca özgeçmişinde dört Altın Eldiven olan ve hala birinci kaleciler arasında en şık eldivenlerden birine sahip olan bir oyuncusu var, bu da Rizzo’yu ana dallarda birinci kalecilerin ikinci kademesi arasında tutuyor.

8. Rhys Hoskins

Savunma eksiklikleri, Rhys Hoskins’in elit bir birinci kaleci olmasını uzun süredir engelledi. Ancak sopası, onu konumunda ilk 10 oyuncu arasında tutmak için fazlasıyla konuşuyor.

Hoskins geçen sezon Phillies’e 30 homers ve 33 double yaptı ve kariyerinin en iyi sezonları arasında bile değildi. Phillies, Hoskins ile tam olarak neye sahip olduklarını biliyorlar ve sahip oldukları şey, vurucunun kutusuna her adım attığında sopayla hasar verebilen bir oyuncu.

7. Jose Abreu

Yaşı, Jose Abreu’nun en iyi dönemini geçmesi gerektiğini söylüyor, ancak sayıları hala MLB’nin 2023’teki en iyi kalecilerinden biri olması gerektiğini söylüyor. 36 yaşındaki, kısaltılmış 2020 sezonunda Amerikan Ligi MVP’siydi ve devam etti. arka arkaya sezonlarda .800’ün üzerinde bir OPS üretir.

Astros, Abreu’nun sezon dışında hala üç yıllık, 58,5 milyon dolarlık bir anlaşma değerinde olduğuna inanıyordu, bu nedenle beyzbola olan inancı, hâlâ verimli yılları olduğu yönünde. Geçen sezon 15 ev koşusu biraz hayal kırıklığı yaratsa da, Abreu .304’e ulaşarak ve 40 çifte katkıda bulunarak bunu telafi etti. Artı, Houston’da vurucu dostu bir parkla, homer’lar 2023’te geri dönmeli.

6. Nathaniel Lowe

Ortalama bir hayran onun hakkında pek bir şey bilmese bile, Nathaniel Lowe hala 2023’ün en iyi kalecileri arasında yer alıyor. O sadece 27 ve geçen sezon 0,302’lik bir OPS ile 0,850’lik bir OPS ile Silver Slugger onurunu kazandı. Korucular. 2021’de Teksas’ta 18 homers ile 0,264’e ulaşması onun çıkış sezonu olacak gibi görünüyordu.

Ancak Lowe, 2022’de daha da iyiydi ve neredeyse 0,500’lük bir yavaşlama yüzdesi üretti. Rangers’ın kesinlikle bir kalecisi var ve 2023’te alacağı maaş göz önüne alındığında, Texas bir pazarlık yaptığı için bu sezon ana liglerdeki en değerli ilk kalecilerden biri olabilir.

5. Matt Olson

Atlanta’da Freddie Freeman’ın yerini tam olarak dolduramasa da, Braves’in geçen sezondan sonra Matt Olson hakkında çok fazla şikayeti olamaz. Geçen sezon .802’lik bir OPS yayınlarken onlara hala 34 homer ve 103 RBI verdi.

Olson’ın kariyerinin başlarında Oakland’da oynarken iki Altın Eldiven kazandığını da unutmayın. Savunmada beceriksiz değil ve sezon başına en az 70 ekstra taban vuruşu için hala iyi. Bu, onu hala ortalama birinci kalecinin çok üstüne koyuyor.

4. Pete Alonso

Pete Alonso bazen sadece güçlü bir vuruş yapmakla ünlü olsa da, bundan çok daha fazlasıdır. Hiçbir zaman Altın Eldiven yarışmacısı olamayacak olsa bile, kendisini ortalamanın üzerinde bir defans oyuncusu haline getirmeyi başardı.

Tabii ki, Alonso’nun sopası en çok dikkat çeken şey ve bunun iyi bir nedeni var. Geçen sezon vuruş ortalaması, ev koşuları, RBI’ler ve OPS’de kariyer rekorları kırdı. Artık Mets dizilişinde biraz daha yardım aldığına göre, Alonso daha tehlikeli hale geldi, özellikle de daha sabırlı bir vurucu olduğu için. Artı, iki kez Home Run Derby şampiyonu olarak, her vuruşta sahaya gitmek için bir tehdit.

3. Vladimir Guerrero Jr.

Vladimir Guerrero Jr. ile ilgili çılgın şey, 2023’ün açılış gününde hâlâ sadece 24 yaşında olacak olması. Adamın halihazırda 100’den fazla kariyer turu var, bu da 2023’ün en iyi ilk kalecilerinden biri olacağını açıkça ortaya koyuyor .

Sadece 32 home run ve .819’luk bir OPS ile, geçen sezon gerçekten başarısız olduğu söylenebilir. Ancak buna başarısızlık demek, Guerrero’nun ne kadar iyi olabileceğini gösteriyor.

Bazılarını şaşırtacak şekilde, 2022’de Blue Jays için 126 maça ilk aşamada başlayarak Altın Eldiven’i de kazandı. Seçkin bir hıza sahip olmaması dışında, Guerrero eksiksiz bir oyuncu ve listemizde ondan önceki iki kalecinin çok da gerisinde değil.

2. Freddie Freeman

Listemizin başında olmasa bile, Freddie Freeman emekli olduğunda tüm zamanların en iyi kalecilerinden biri olarak kabul edilmek için hala sırada. Geçen yıl Dodgers ile ilk sezonunda .918 OPS ile .325’e ulaştıktan sonra bu uzun bir süre olmayabilir.

Eski MVP, geçen sezon Dodgers’ı uzun süre taşıyarak yeni takımına hızla yerleşti. Son yedi yıl içinde, Freeman altı kez .300 veya daha iyisine ulaştı ve beş kez .900 veya daha iyi bir OPS’ye sahipti. Bunun 2023’te değişeceğini düşünmek için hiçbir sebep yok.

1.Paul Goldschmidt

Geçen sezon MVP ödüllerini kazandıktan sonra, Paul Goldschmidt’i MLB’deki en iyi kaleciler listesinin başına koymalıyız. 35 yaşında hala en iyi döneminde olmaması gerekirken, rakamlar öyle söylemiyor.

OPS’si, kariyeri boyunca her yıl .800’ün üzerinde ve üst üste 20 sezonda .875’in üzerinde olmuştur. Artı, geçen yılki .982 OPS’si, kariyerinin en yüksek ikinci puanıydı. Goldschmidt’in ayrıca en son 2021’de kazanan dört Altın Eldiven ödülüne sahip olduğunu unutmayın.

Hâlâ hem hücumda hem de savunmada seçkin bir oyuncu, bu da onu 2023 sezonuna girerken beyzbolda en iyi ilk kaleci yapıyor.


Kaynak : https://franchisesports.co.uk/best-first-basemen-2023/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir