Stephen Thompson Hayranlarına Neden Harika Çocuk Olduğunu Hatırlatıyor!


4 Aralık 2022 21:21 tarihinde yayınlandı (İngiltere Saati)

Stephen “Wonder Boy” Thompson ve Kevin Holland, Dövüş Haftası boyunca dinlenme sırasında birlikte takılırken görüldü. Bununla birlikte, siklet çatışmaları başladığında, yeni buldukları arkadaşlıklarını pencereden dışarı attılar ve birbirlerine yumruklar, tekmeler ve dirseklerle yumruk atmaya başladılar. Sonuç, Orlando’daki Amway Center’da kapalı gişe yapan kalabalığı ayakta alkışlayarak onaylayan eğlenceli bir ana olaydı. Etraflı, UFC Orlando eğlenceli bir Dövüş Kartı olma vaadini yerine getirdi. Burada paketten çıkarılacak çok şey var; Daha fazla uzatmadan, hadi konuya girelim!

Thompson, Hollanda’ya Karşı

Stephen Thompson ve Kevin Holland, boğuşmak yerine saldırmayı tercih ettiklerini ve Cumartesi günü Orlando’da taraftarlar için bir gösteri yapacaklarını gizlemediler. Thompson, siklet bölümünün tarihindeki en ünlü forvetlerden biri ve Cumartesi günü aynı zamanda elit bir şutör olduğunu kanıtladı. Holland boğuşmayı tercih etmeyebilir ama sporun o alanında yeterli; Daha fazla boğuşmayı seçmeliydi çünkü maç boyunca Thompson’ın darbeleri onunkinden daha kesin ve güçlüydü.

Birinci turda, her iki dövüşçü de başarı anlarının tadını çıkardı. Thompson, mücadelenin başlarında Hollanda üzerinde gözle görülür bir etki yaratan harika bir sol yumruk attı. Holland, raundun ortasında kendi sağına güzel bir overhand yaptı. Turun sonunda, Thompson sol gözünün üzerindeki bir kesikten kanıyordu ve Holland kontrolü elinde tutuyor gibiydi. İkinci turda, Thompson Hollanda’yı açıkça yaralayan çarpıcı bir telaş yaptığında işler değişmeye başladı. Holland, Thompson’ın yüzüne diziyle karşılık verdi ama “Wonder Boy” aşamalı değildi. Hollanda, turun sonlarında bir alt etme golü attı ancak boğuşmak yerine ayağa kalkmaya karar verdi; Kalabalık onaylayarak kükredi, ancak stratejinin zararlı olduğu ortaya çıktı.

Üçüncü turda, Hollanda bir alt etme daha kaydetti ve andan yararlanmak yerine yine ayağa kalkmaya karar verdi. İki adam ayağa kalktığında, Thompson yeniden hakim olmaya başladı. Sadece iyi zamanlanmış vuruşlar yapmakla kalmadı, aynı zamanda Hollanda’nın gövdesine ve kafasına birkaç tekme indirdi. Thompson dördüncü tura da hakim oldu ve turun sonlarında Hollanda’ya açıkça zarar veren bir karaciğer vuruşu yaptı. Görünüşe göre Thompson durabilir ama Hollanda hayatta kaldı.

Beşinci tur başlamadan önce, Hollanda’nın sağ elinin tehlikede olduğu anlaşıldı. Thompson’ın tekmelerinden birini engellemeye çalışırken elini yaraladığı ortaya çıktı. Hakem Holland’ın köşesine gitti ve dövüşçünün devam edemeyecek kadar sakat olduğunu belirledi. Stephen Thompson teknik nakavt zaferiyle ödüllendirildi ve kalabalık alkışlarla alkışladı!

Getty Images’den gömün

Barberena, dos Anjos’a Karşı

38 yaşındaki Rafael dos Anjos, siklet bölümünün en deneyimli gazilerinden biridir. Rakibi Bryan Barberena, dos Anjos’un depoda hâlâ çok şey kaldığını zor yoldan öğrendi. Birinci turun başlarında, iki dövüşçü kafesin yanında boğuşmaya başladı. Dos Anjos, takastan en iyi şekilde yararlanmayı başardı ve bunu kendi lehine bir düşüşe çevirdi. Turun sonunda, dos Anjos önemli miktarda yer kontrol süresi biriktirmişti ve açıkça mücadelenin kontrolünü elinde tutuyordu.

İkinci turun başında, dos Anjos bir kez daha alt etti ve Barberena’nın iradesini frenlemeye başladığı belli oldu. Barberena ayağa kalktıktan sonra, dos Anjos onu üçüncü kez hızla yere serdi. Dos Anjos daha sonra bir anakonda boğazı kurdu; Barberena’nın manevra yapmak için hala zamanı varmış gibi görünüyordu, ama onun yerine dışarı çıktı. Dos Anjos için baskın bir performanstı. Bu arada, Bryan Barberena için çizim tahtasına geri döndü.

Getty Images’den gömün

Nicolau, Schnell’e Karşı

Birinci raundun ilk yarısında, hafif siklet gazileri Matheus Nicolau ve Matthew Christopher Schnell birbirlerini büyüttüler ancak birbirlerine fazla zarar vermediler. Bu, Nicolau’nun Schnell’i paspasın üzerine gönderen güzel bir çarpıcı telaşı bir araya getirmesiyle değişti. Schnell’in ciddi bir başı belada görünmese de, kombinasyon Nicolau’nun maçın net kontrolünü alması için yeterliydi.

İkinci turun başında Nicolau kaldığı yerden devam etti. Bir yumrukla Schnell’i paspasa gönderdi. Schnell hızla ayağa kalktı ama Nicolau caydırılmadı ve Schnell’i gök gürültülü bir sağ el ile tekrar paspasın üzerine gönderdi. Daha sonra rakibinin üzerine atladı ve hakem devreye girip kavgayı durdurmak zorunda kalana kadar onu yumruklarla yumruklamaya başladı. Kalabalıklar onaylarcasına kükredi, Nicolau için dramatik bir TKO zaferiydi!

Tuivasa, Pavlovich’e Karşı

Tai Tuivasa, UFC’nin kadrosundaki en popüler dövüşçülerden biri haline geldi, ancak Cumartesi gecesi ağır siklet yarışmacısı Sergei Pavlovich’in gücüne rakip olamadı. Pavlovich’in yumruk yağmuru kesin ve etkiliydi. Tuivasa erken yere düştü, ayağa kalkmayı başardı ve ardından tekrar yumruklandı. Sonunda, Tuivasa yalnızca kendini koruyabildi ve artık karşılık vermiyordu. Hakem mücadeleyi durdurmak zorunda kaldı. Tüm çile 54 saniye sürdü!

Hermansson, Dolidze’ye Karşı

Orta siklet kıdemli Jack Hermansson, ikinci turda işler ani bir dönüş yapana kadar Roman Dolidze’ye karşı mücadelesinin kontrolünü elinde tutuyor gibi görünüyordu. Nispeten olaysız bir ilk periyodun ardından Hermansson, artan sıklıkta buhar ve kara yumrukları almaya başladı. Ancak Dolidze, Hermansson bir alt etme golü attıktan sonra durumu tersine çevirdi. Rakibini geride bıraktı ve bir bacak kilidi kurdu ve ardından Hermansson’u midesinin üzerine çevirdi. Daha sonra, artık karşı koyamayana kadar Hermansson’u yumruklarla yumruklamaya başladı. Hakem kavgayı durdurdu ve Roman Dolidze sürpriz bir TKO galibiyetiyle ortaya çıktı!

Anders, Daukaus’a Karşı

Kyle Daukaus birinci tura ağır siklet rakibi Eryk Anders’e ağır baldır vuruşları yaparak başladı. Anders, Daukaus’un yüzüne diziyle karşılık verdi ve bu onu paspasın üzerine düşürdü. Turun son dakikasında, iki dövüşçü, Daukaus’un sağ gözünde bir kesik açan kazara bir kafa çatışması yaşadı. İkinci turda Anders, dikkati rüzgara karşı attı ve Daukaus’u iki kez mindere göndermek için bir yumruk yağmuru kullandı. İkinci kez yere düştüğünde, Anders üzerine atladı ve yumruklarla onu yumruklamaya başladı. Bu noktada, hakem Keith Peterson yeterince görmüştü; devreye girdi ve savaşı durdurarak Anders’i kazanan ilan etti.

Fiyat ve Rowe

Ağır siklet gazileri Niko Price ve Philip Rowe, ilk raundun başlarında Rowe’un uçan diziyle başlayan bir tahterevalli savaşına girdi. Price, rakibi üzerinde gözle görülür bir etki yaratan bir dizi yumrukla karşılık verdi. Raundun azalan saniyelerinde Rowe, Price’ın kafasının geriye doğru fırlamasına neden olan mükemmel zamanlanmış bir sağ yumruk indirdi ve dövüşün kontrolünü ona geri verdi.

İkinci tura neredeyse iki dakika kala, Rowe güzel bir seviye değişikliği ve alt etme gerçekleştirdi, ardından bir vücut üçgeni geldi. Price, turun bitimine 30 saniye kala kaçmayı ve ayağa kalkmayı başardı, ancak hasar verilmişti; Rowe artık tam kontroldeydi ve dövüşün hızını belirliyordu.

Price, üçüncü turun başında tamamen dışarı çıkmaya karar verdi. Rowe’u paspasın üzerine gönderen inanılmaz bir vuruş yaptı. Durdurmayı tamamlayabileceği ortaya çıktı. Rowe caydırılmadı ve sonunda ayağa kalktı. Mükemmel zamanlanmış bir sağ yumruk indirdi ve Price’ı fena halde yaraladı. Daha sonra onu savunmasız bırakan ve hakemin savaşı durdurmasına neden olan ve ona TKO zaferini veren bir yumruk yağmuru ile Price’ı yumrukladı!

Başlıca Çıkarımlar

Rakibinize saygı göstermekle fazla arkadaşça davranmak arasında ince bir çizgi vardır. Kevin Holland’ın arkadaş canlısı kişiliği, Stephen Thompson’a karşı mücadelesine mal olmuş olabilir. Thompson, Cumartesi gecesi daha isabetli bir forvetti ve vuruşları da yumrukları kadar etkileyiciydi. Normalde Holland, sekizgende karşılaştığı herkesten daha iyi bir forvettir, ancak Thompson’a karşı durum böyle değildi. Bunu anlayan Holland, mücadeleyi mata götürmeliydi; o, Thompson’dan daha iyi bir kıskaççı. Ancak, Thompson ile takılırken ve ortak röportajlar yürütürken, iki adam gazetecilere ayaklarının üzerinde duracaklarını ve savaşacaklarını söylediler. Holland, rakibiyle bunu asla kabul etmemeliydi. Amaç ne pahasına olursa olsun kazanmaktır. hollanda okumalı Savaş sanatı bir sonraki eğitim kampından önce; uzun vadede onu daha iyi bir dövüşçü yapacaktır.

Getty Images’den gömün

Sıradaki ne

Dünyanın en ünlü karma dövüş sanatları organizasyonu önümüzdeki hafta geri dönüyor. UFC 282 Las Vegas’taki T-Mobile Arena’dan. Akşamın ana etkinliği, boş Hafif Ağır Siklet unvanı için Jan Blachowicz ile Magomed Ankalaev’i karşı karşıya getirecek. Her zaman olduğu gibi, dövüşlerin sonuçlarıyla ilgili en son güncellemelerin yanı sıra burada, World in Sport’ta bulabileceğiniz derinlemesine analizlere sahip olacağız!

Bir dahaki sefere kadar kendinize ve birbirinize iyi bakın.


Kaynak : https://worldinsport.com/ufc-orlando-review-stephen-thompson-reminds-fans-why-he-is-the-wonder-boy/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir