Spielman, Kyler Murray’in Tartışmalı Sözleşmesinin Bir Analizini SunuyorRick Spielman

15 Haziran 2021; Eagen, Minnesota, ABD’de; Minnesota Vikings genel müdürü Rick Spielman, TCO Performance Center’daki OTA’daki tatbikatlar sırasında bakıyor. Zorunlu Kredi: Harrison Barden-USA TODAY Sports

Eski Vikings GM Rick Spielman şimdi için çalışıyor 33. Takım (belirli bir baş antrenörün yanında). Geçenlerde şöyle bir yazı yazdı: Kyler Murray sözleşmesini değerlendiriyorhem büyük para hem de tuhaf madde için manşetlere çıkan bir anlaşma o zamandan beri kaldırıldı.

Spielman’a göre, Murray anlaşması diğer beş yüksek ücretli, üst düzey QB’ye karşı anlaşılabilir: Patrick Mahomes, Tom Brady, Aaron Rodgers, Josh Allen ve Matthew Stafford. Birçoğu, bu listede yer almayan iyi ücretli bir QB’ye odaklanacak, ancak bu yoldan gitmeyeceğiz. Bunun yerine, sadece Rick Spielman’ın takip ettiği metodolojiyi takip edelim. 33. Takım.

Onun zihninde, en önemli durumlarda nasıl performans gösterdiğine bağlı olarak bir QB’yi değerlendirmeliyiz:

Benim için en önemli şeyler, bir QB’nin en kritik durumlarda, örneğin 2 dakikalık tatbikatlarda, 4. Çeyrek ve bir sezonun sonundaki tüm önemli maçlarda ne kadar etkili olduğu. Analytics, farklı durumlarda iyi bir şekilde kullanılabilir ve bu kadar büyük bir sözleşme vermeden önce Murray’in diğer iyi ücretli NFL QB’lere karşı nasıl bir performans sergilediğini düşünmek önemlidir.

Örneğin, Spielman’ın 4. çeyrek performansı değerlendirmesi, Murray’in akranları kadar iyi performans göstermediğini gösteriyor:

Bir NFL oyununun son çeyreğinde oyunlar çok kolay kazanılabilir veya kaybedilebilir. QB’nizin doğru kararları vermesi ve ekibini kazanmak için doğru pozisyonlara koyması önemlidir. Murray, 16 TD ve 11 INT olmak üzere 406 pas denemesi yaptı. Bu, TD:INT oranını 4. Çeyrekte 1.5’e koyuyor. Karşılaştırma için, diğer QB’ler 3.1 (Mahomes) ile 5.3 (Allen) arasındaydı. Murray topu daha aşağı sahaya atsaydı veya daha fazla risk alsaydı, ancak yine de en düşük ADOT’a (9,3 yarda) ve Büyük Zamanlı Atış Yüzdesine (%3,9) sahip olsaydı daha yüksek bir durdurma yüzdesi makul olurdu. Yine de, yine Mahomes’in hemen arkasında ikinci en yüksek Ciro Değerli Oyun Yüzdesine (%3.5) sahipti.

Peki, anlaşma buna değdi mi?

Bu parçanın sonucunu tuhaf kılan şeyin bir kısmı, Rick Spielman’ın okuyuculara 33. Takım kesin bir cevap açısından çok. Bunun yerine, retorik bir soru var: “Bu, bir örgütün liderlerinin kendilerine sormaları gereken tek soruya indirgeniyor: O bizim adamımız değilse, o zaman kim?”

Büyük bir sözleşme uzatması düşünüldüğünde karar vermenin kritik bir parçası, şu anda merkezdeki oyuncudan daha iyi bir alternatif olup olmadığıdır. Kansas City, Tampa Bay ve Green Bay gibi takımların kendilerine bu soruyu sormalarına gerek olmadığını düşünmek gerekir.

Minnesota, 2022 sezonuna kendi yüksek ücretli QB’si ile giriyor. Kirk Cousins, bu takımı yalnızca playofflara götürmekle kalmayacak, aynı zamanda onları sezon sonrasının derinliklerine götürmek için de güvenilecek. Belki de Spielman’ın Minnesota’ya getirmekten sorumlu olduğu QB, kritik durumlarda mükemmel bir performans sergileyerek anlaşmaya değdiğinden daha fazlasını yapabilir.


Spielman, Kyler Murray'in Tartışmalı Sözleşmesinin Bir Analizini Sunuyor


Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/top_news/spielman-offers-an-analysis-of-kyler-murrays-controversial-contract/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir