Sonunda Büyük Bir Viking Saldırısı GördükSonunda Büyük Bir Viking Saldırısı Gördük
9 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucu Kirk Cousins ​​(8) ikinci çeyrekte US Bank Stadyumu’nda Chicago Bears’a pas attı. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports

İlk dört hafta boyunca, Kevin O’Connell’in bu Vikings hücumuna getirme sözü verdiğine dair küçük ipuçları vardı. İlk yarıda Green Bay Packers karşısında eğlenceli bir maç izledik ama sonra ikinci yarıda büyük bir farkla muhafazakar futbol oynamaya başladılar. Philly’ye karşı 2. hafta, hiçbir şey istedikleri gibi gidemezdi. Ardından 3. ve 4. Haftalarda, kötü başlangıçlardan sonra işi tamamlamak Kirk Cousins’in kahramanlıklarını aldı.

Bu hafta sonu Chicago Bears’a karşı Minnesota sonunda hepsini bir araya getirdi ve bu Vikings hücumundan müthiş bir oyun gördük. Grup ilk yarıda tüm silindirlere tıklıyordu. Kirk Cousins ​​arka arkaya bir tamamlama rekoru kırdı ve Justin Jefferson bir yere giderken 10 resepsiyon kaydetti. Bir oyuncunun ilk üç sezonundaki çoğu resepsiyon için yeni franchise rekoru.

Ayıları Vikinglerin Hücumuna Geri Döndürmeyin

Genel olarak, bir yarıda üç touchdown hakkında şikayet edemezsiniz. Ancak üçüncü çeyrekteki sıfır puanlardan şikayet etme hakkınız var. Gerçi bunun çok azı hücumun performansıyla ilgiliydi. Basitçe söylemek gerekirse, savunma ve özel takımlar o ikinci yarıda iyi oynamadı.

Minnesota topu tuttu üçüncü çeyreğin sadece 3:55’i için, ve çeyreğe tam olarak sahip olduklarında, Greg Joseph 51 metreden şut girişimini engelledi. Tabii ki, Kirk Cousins ​​dördüncü çeyreğin başında bir müdahale yaptı, ancak bu gerçekten de günün tek kusuruydu. Cousins’ın her atışı mükemmel yapması bekleniyorsa, yine de savunmam tartışmalı.

Sonuç Sürüşü

Minnesota’nın ilk yarısı kadar etkileyiciydi, günün son gol vuruşu bu oyunu farklı kılan şeydi. Önceki yıllarda, Cousins’ın güveninin sarsılması kolay olurdu, özellikle de dördüncü çeyrekte geldiğinde ve bir bölüm rakibinin öne geçmesine izin verdiğinde.

Pazar günü böyle bir şey olmadı. Bunun yerine, Cousins, Vikingleri yedi dakikalık, 15 oyunluk güzel bir sürüşte yönetti ve 1 yarda QB gizlice son bölgeye doğru savaşırken maçı kazandıran golü attı. Kapatmak için, Minnesota’yı beş yerine yedi puanla iki puanlık bir dönüşümle Jefferson’a vurdu. Kaptan Kirk bu oyunun sonuna kadar etkiliydi.

Yeterlik

Bunu yapmak yeterince şaşırtıcı olurdu, ancak hücum bu sürüşte sürekli zorluklarla karşı karşıya kaldı ve beş üçüncü vuruşu dönüştürdü. Genel olarak, Vikings hücumu, oyuna girerken üçüncü düşüşlerinin sadece %31’ini dönüştürdü ve kırmızı bölge sürüşlerinin sadece %46’sında touchdown yaptı. Açıkçası, etkili bir hücum yapmak, 5. Haftaya giren takım için güçlü bir takım değildi.

Ancak 5. hafta maçlarında durum böyle değildi. Vikingler hücumu Pazar günü üçüncü inişlerinin %80’ini dönüştürdü ve kırmızı bölge sürüşlerinin dördünde de gol attılar. Bu hafta sonu bu hücumun verimliliği müthişti ve bunun ilerlemeye devam etmesi beklenmeli.

Genel olarak, bu, tüm sezon boyunca gördüğümüz Vikings hücumunun en kapsamlı performansı gibi görünüyordu. Minnesota çok güçlü bir başlangıç ​​yaptı, oyunun çoğunda verimli bir şekilde oynadı ve oyunu başka bir oyun kazandıran sürüşle kapattı. Bu, umduğumuz Viking hücumuydu ve sonunda bu hafta aldık.


Cevaplanan Sorular: Vikings Yaralanma Raporu, Danielle Hunter'ı Hak Etmek, Khyiris Tonga

Josh Frey, Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesine ve Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik yan dallarında lisans derecesine sahip olan Idaho Koleji’nin 2020 Sınıfı mezunudur. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’a kök salmaktan hoşlanır. NFL ve diğer çekimlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Tavuk
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/minnesota_vikings/we-finally-saw-a-great-vikings-offense/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir