Sonraki Vikingler DC Arayışı Açık Fikirli OlmalıBir Şey Vikingleri Elit Kademeden Ayırır
16 Ekim 2022; Miami Bahçeleri, Florida, ABD; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Rich Story-USA TODAY Sports.

2023’te Minnesota Vikings için yeni bir savunma koordinatörü olacak.

Perşembe günü ekip, savunma koordinatörü Ed Donatell’in bir sezonun ardından kovulduğunu duyurdu. Vikingler için 13-4 sezonu ne kadar eğlenceli olsa da, savunmaları arzulanan çok şey bıraktı. 2022’de 18 maçın 10’unda 400 yarda veya daha fazla hücuma izin verdiler, izin verilen yardada 31. ve sayı olarak 28. sırada bitirdiler.

Pazar günkü New York Giants’a verilen ezici mağlubiyet, Donatell’in kaderini neredeyse belirledi. Geçen Perşembe günü medyaya bunun savunmanın “parlama zamanı” Taraftarlar, Vikingler Daniel Jones ve vasat Giants hücumunun 431 yarda birikmesine izin verdikten sonra ifadeyle alay etmeye hevesliydi.

Sonraki Vikingler DC Arayışı Açık Fikirli Olmalı

Pek çok taraftar, bu hareketin Vikinglerin 4-3 savunmasına döneceği anlamına geldiğine inanıyor. Bir Vic Fangio öğrencisi olan Donatell, 3-4’lük bir şema yürüttü ve Vikingler savunmasındaki birçok tanıdık yüz yerinde görünmüyordu. Harrison Smith, Mike Zimmer altında yaptığı gibi hücum hattının yakınında dolaşmıyordu. Eric Kendricks tutarsızdı ve kendisinin bir kabuğu gibi görünüyordu. Ve Danielle Hunter, 10.5 çuval almasına rağmen, 2022’den önceki kadar tutarlı bir baskı görmüyordu.

Sonraki Vikingler Arayışı DC
Kwesi Adofo-Mensah ve Kevin O’Connell

Ancak bir sonraki Vikings savunma koordinatörü, sırf favori oyuncularımız 3-4’te mermi gibi göründü diye 4-3 savunma köküne mi sahip olmalı? Ben buna inanmıyorum.

Unutmayalım ki Vikings’in 2020 ve 2021’de oynadığı 4-3’lük savunmalar da ligin en kötüleri arasındaydı. 2020’de izin verilen yardada 29. ve 2021’de izin verilen sayılarda 30. sırada yer aldılar. Hunter, bu iki sezonun çoğunda sakatlandı, ancak Kendricks ve Smith bu birimlerin ana parçalarıydı.

Bu defansların kusurları, çevrelerindeki genç, deneyimsiz oyuncular kadar bu üçüne de ait değil. Ancak savunmanın bu sezon dışında büyük bir revizyondan geçmesi muhtemel.

Patrick Peterson, defans oyuncusu Jordan Hicks ve Za’Darius Smith gibi adamlar 2022’de başladı ama hepsi 30’da yanlış tarafta. Peterson 2022’de iyiydi ama çok fazla çift hamlede yandı. Hicks yavaştı ve çoğunlukla etkisizdi. Ve [Za’Darius] Smith, sezona ateşli başlasa da 2022’nin ikinci yarısında soğudu. Yılın son sekiz maçında sadece yarım çuval çentik attı.

Tehlikedeki Şey
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings güvenliği Harrison Smith. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Kendricks ve Harrison Smith 30’un yanlış tarafındalar ve takımın maaş sınırının altına girmesi gerekiyor. Takımın geleceğinde bile varlar mı? Nickelback Chandon Sullivan serbest kalacak ve iyi anları çok azdı.

Bu oyuncu grubuna bakın – gelecek sezon potansiyel olarak altı yeni oyuncu olabilir.

“Süreklilik” için 3-4 şemasını sürdürmek, potansiyel revizyona bakıldığında fazla ağırlık taşımaz. Bu kadar çok ciro ile Vikingler, savunma felsefeleri ne olursa olsun bulabilecekleri en iyi savunma koordinatörünü seçmelidir. Bugünün NFL hücumlarına uyum sağlayabilecek birine ihtiyaçları var. 2022’de pek çok kez Vikings savunması arkasına yaslandı, kıçına tekme yedi ve sonra devam etti arkanıza yaslanın.

Sonraki Vikingler DC Arayışı Açık Fikirli Olmalı
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings savunma koordinatörü Ed Donatell, US Bank Stadyumu’nda Indianapolis Colts ile oynanan maçtan önce bakıyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

İnşallah önümüzdeki günlerde Vikingler Donatell’in halefini ararken ortaya çıkan adayları ve isimleri görmeye başlayacağız. Bazı taraftarlar, 2022’de kendilerini mahkûm eden 3-4 savunmasından uzaklaşmak isteyecek. Diğerleri, takımın geçen sezon kurdukları 3-4 ilkelerini geliştirmeye devam etmesi gerektiğine inanıyor.

İdeal olarak, Vikingler kendilerini herhangi bir kategoriye ayırmaz ve bunun yerine açık fikirli bir yaklaşım benimser. 85 Bears’ın ikinci gelişine ihtiyaçları yok. Sadece günümüzün geniş açık hücumlarına cevapları olan bir savunmaya ihtiyaçları var.


Vikings Sezon Dışı için 10 Cesur Tahmin


Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/general-news/the-search-for-next-vikings

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir