Shahid Afridi, Erkek Takımının Geçici Baş Seçicisi Olarak Atandı24 Aralık 2022 17:40 (İngiltere Saati) tarihinde yayınlandı

Eski takım arkadaşları Rao Iftikhar Anjum ve Abdul Razzaq’a ek olarak Shahid Afridi, Pakistan erkek milli takımının geçici baş seçicisi seçildi. Komite, PCB’deki revizyonun bir parçası olarak baş seçici olarak görevden alınmasından önce Mohammad Wasim başkanlığındaki panel tarafından ilan edilen Test ekibini incelemekle görevlendirildi. Şimdilik, randevu Yeni Zelanda ile oynanacak olan iç saha serisi için sınırlıdır.

PCB yönetim komitesi başkanı Najam Sethi, yaptığı açıklamada, yeni komiteden “cesur ve kararlı kararlar” vermesini umduğunu ifade etti, “Shahid Afridi, tüm kriketini korkusuzca oynayan, saldıran bir kriket oyuncusu oldu. Yaklaşık 20 yıllık kriket tecrübesi var, tüm formatlarda önemli başarılarla yer aldı ve daha da önemlisi genç yetenekleri her zaman destekledi ve destekledi.
“Yani, toplu görüşümüze göre, modern zaman oyununun zorluklarını, taleplerini ve zorluklarını ondan daha iyi anlayan biri yok. Oyun hakkındaki içgörüsü ve bilgisi sayesinde Pakistan’ın en iyi ve en çok hak eden oyuncuları seçmesine yardımcı olacağına ve gelecek seride takımın başarısına katkıda bulunacağına olan inancım tam.”

Getty Images’den gömün

Seçim komitesi de dahil olmak üzere feshedilmiş 2019 anayasası kapsamında kurulan tüm komiteler, Perşembe günü göreve başlayan yeni PCB yönetim komitesi tarafından Cuma günü görevden alındı.

Afridi başlangıçta yönetim komitesine seçildi, ancak insani vakfına konsantre olmak istediğini ve işi doğru yapamayacağını belirterek reddetti. Öte yandan, yeni yönetim komitesinin Cuma günkü ilk toplantısına video bağlantısı aracılığıyla katıldı.

Afridi, “PCB Yönetim Komitesi tarafından bu sorumluluğun verildiği için onur duyuyorum ve bu sorumluluğu yeteneklerimin en iyi şekilde yerine getirmek için hiçbir taş bırakmayacağım” dedi. “Kazanma yollarımıza geri dönmeliyiz ve liyakate dayalı ve stratejik seçim kararları yoluyla milli takımın Yeni Zelanda’ya karşı seride güçlü bir performans sergilemesine ve taraftarlarımızın güvenini geri kazanmasına yardımcı olacağımızdan hiç şüphem yok.

“Yakında seçicileri bir araya getireceğim ve gelecek maçlarla ilgili planlarımı paylaşacağım.”

Iftikhar, yeni pozisyona gelmeden önce PCB’nin Lahor’daki Ulusal Yüksek Performans Merkezinde koçluk yaparken, son yıllarda teknik direktör olarak adından söz ettiren eski çok yönlü Razzaq, Central Punjab’ın yardımcı koçu görevinden istifa etti. bu yılın Eylül ayında.


Kaynak : https://worldinsport.com/shahid-afridi-has-been-appointed-as-the-mens-teams-interim-chief-selector/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir