Sevgili Okuyucular: TeşekkürlerSevgili Okuyucular: Teşekkürler

Bu tipik bir Minnesota Vikings haberi olmayacak. Aslında, bunun Vikinglerle çok az ilgisi olacak. Görüyorsunuz, 2 yıldan fazla yazdıktan sonra PurplePTSD.com, bugün bu sitede 1000. gönderi paylaşıyorum. Bu o gönderi ve sadık okuyucularımız olmadan mümkün olmazdı.

Bu nedenle, bu 1000. yazı için umudum, Vikinglerin Super Bowl yarışmacısı olup olamayacağı veya Kirk Cousins’in iyi bir oyun kurucu olup olmadığı konusundaki olağan tartışmalardan daha anlamlı bir şey yapmaktı. Bunun yerine, teşekkür etmek için biraz zaman ayırmak istedim.

Bu siteye veya kardeş sitemize yazmaya başlamadan önce, VikingsTerritory.com, Spor yazarı olma hayalim vardı. Hala bir yerlerde 8. sınıfta yazdığım bu rüyayı anlatan bir makalem var. Yakın zamana kadar, bu rüyanın gerçekten gerçek olup olmayacağından emin değildim.

Bakın, 2020 baharında üniversite mezuniyetime giden aylar boyunca, kendim için hayal ettiğim hayale uyan geleneksel bir gazetecilik rolünde işler aradım. Ancak 2020 yılıydı ve nereye dönsem şirketler çeşitli nedenlerle beni geri çevirmişti. Ya işe alacak paraları olmadığı için işe almıyorlardı ya da bu alanda yeterli deneyimim yoktu ya da birkaç konuşmadan sonra beni kurumaya bıraktılar.

Sonunda kendimi tekrar ailemle birlikte yaşarken ve sırf cebime biraz para koymak için pizza dağıtırken buldum. Hayalim neredeyse ölü gibiydi ve seçtikleri alana giremeyen üniversite mezunlarının başka bir istatistiği olacağımı neredeyse kabul etmiştim.

Muhtemelen üniversiteden yeni çıktığım için biraz abartılıydı ama o zamanlar zihnim böyle çalışıyordu. Yanlış gitme olasılığı varsa, muhtemelen giderdi.

Nereye gideceğimden emin değildim ama sonra ailemin Idaho’daki evlerinden Minnesota’ya taşındığı haberini aldım. Bu yüzden, biraz hevesle, en azından ülke çapında bir yolculuğa çıkmak, biraz zihinsel şifa yapmak ve 10.000 Göller Ülkesinde görülecek ne olduğunu görmek için biraz zaman ayırmayı düşündüm.

Geziden bir hafta önce, çevrimiçi iş ilanlarını günlük olarak tararken, bir şirketten Minnesota Vikings, fantezi futbol, ​​genel NFL ve NFL Taslağı hakkında yazı yazacak bir yazar arayan birini fark ettim.

Tamamen dürüst olmam gerekirse, başvuru üzerine fazla düşünmedim. Birincisi, hayatımın o noktasında hayal kırıklığı beklemeye başlamıştım ve ikincisi, bir New Orleans Saints hayranı olarak büyümüştüm. Vikingler hakkında yazan bir Aziz hayranı mı? Bu, yağı suyla karıştırmaya çalışmak gibidir; sadece çalışmıyor.

Yine de üniversite günlerimden bir özgeçmiş, ön yazı ve bazı yazı örnekleri gönderdim. Sonra bir yolculuğa çıktım ve fazla düşünmedim.

Yolda geçen birkaç günün ardından Minnesota’ya vardım ve bir “Joe Johnson”dan gelen bir e-posta gördüm. Bilmiyor musun, o Vikings denen adam bana döndü. Telefonda sohbet etmek için bir zaman ayarladık ve 2009, 2017 ve 2019 ile ilgili bazı garip konuşmalardan sonra, diğer şeylerin yanı sıra resmi olarak onun iki web sitesinde Minnesota Vikings hakkında yazacaktım. Ardından 31 Ağustos 2020 tarihinde ilk makalemi yazdım. morPTSD o sezon için bazı NFC Kuzey fantezi futbolcularını gözden geçirmek.

İşler sağlam bir başlangıç ​​yaptı ve birlikte pek çok projeye imza attık, en yeni sitesini başlatmak da dahil, TheDraftTeam.com. Hala yan tarafta başka işlerde çalışıyordum ama rüya yeniden canlanmış gibiydi.

Ardından, 2021 yazında kalp kırıklığı yaşandı. Joe beklenmedik bir şekilde vefat etti ve yeniden belirsizlik hakim oldu. Onun varlığı, yazma yeteneğime ve tarzıma güvenmemi sağlayan şeydi. Joe’yu Vikings rantlarının perde arkasında tanıyan herkes için, bu spor yazarlığı denizinde isteyebileceğiniz en iyi abartılı adam ve akıl hocasıydı. Üstelik, sadece birkaç hafta sonra, COVID nöbetleri nedeniyle hem annemi hem de babamı hastaneye girip çıkardım.

Her şey perde arkasında olurken, yazmak bir süreliğine rafa kalktı. Hâlâ arada bir gönderi paylaşıyordum ama insanların artık söylemek zorunda olduklarımı okumak isteyip istemeyeceğinden emin değildim. 2021’in son altı ayı muhtemelen hayatımın en karanlık noktasıydı.

Yavaş yavaş, zaman geçtikçe, yeniden yazmaya başladım. morPTSD ve VikingsBölgesi. Sonsuza kadar uzak kalamayacak kadar çok sevdim. Joe’nun vefatından bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, kız kardeşi Stef ve kocası Mike bana ulaştılar ve bana şu derginin yönetici editörü olarak bir pozisyon teklif ettiler: morPTSD. Joe’nun yıllardır bulunduğu sitede ben olamayacağım endişesine rağmen teklifi kabul ettim.

Şimdi, birkaç ay sonra, işlerin daha iyi sonuçlanabileceğini düşünmüyorum ve siz okuyucuların Minnesota Vikings’e günlük olarak haber vermek için tüm ekibimize gösterdiğiniz inanç olmadan bu mümkün olmazdı. Bu sitede şimdiye kadarki en iyi yılımız için doğru yoldayız ve 2023’ün bizi neler beklediğini görmek için sabırsızlanıyorum.

Kaç kişinin bu dönüştürülmüş Vikings hayranının hayatlarına girmesine izin verdiğine inanamıyorum ve her birinizin benim için ne kadar önemli olduğunu asla hafife almayacağım. Bu yüzden, ister çalışmamı ilk okuyuşun ister 1000. okuyuşun olsun, Vikings milleti, bana ve buradaki hepimize bağlı kaldığınız için içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. morPTSD Vikings fandomu olan inişler ve çıkışlar aracılığıyla. Skol.

16. Hafta NFL Güç Sıralaması: Vahşi Sonlarla Bir Hafta

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/opinion/dear-readers-thank-you/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir