Sean O’Malley’nin Petr Yan’a Karşı Mücadelesi Neden Yapılabilir veya Bozulabilir?8 Ekim 2022 22:13 tarihinde yayınlandı (İngiltere Saati)

UFC’nin 2021’deki en büyük çıkış yapan yıldızlarından biri Sean O’Malley’di. Hepsi galibiyetle sonuçlanan üçlü dövüşle, Amerikan yıldızı için iyi bir yıl olduğunu söylemek doğru olur. Ancak, bir yakalama oldu. 15-1’lik bir rekora sahip olmasına rağmen, bazı MMA hayranları, O’Malley ve onun üst düzey bir dövüşçü olma yeteneği konusunda hala ikna olmadılar.

Bunun nedeni, O’Malley’nin sosyal medya kişiliğine dayanan UFC’de tartışmasız oldukça kolay bir koşuya sahip olmasıdır. Esrar sevgisi, podcast’ler, Nelk Boys ile takılma ve çok renkli bir afro ile O’Malley’nin modern bir savaşçı olduğunu söylemek doğru olur. Doğal bir çekiciliği, karizması ve çekiciliği var. Conor McGregor gibi önceki şovmenlerde gördüğümüz gibi, bu sizi MMA dünyasında çok ileri götürebilir.

Getty Images’den Göm

Sonuç olarak, bazıları Sean O’Malley’i bir profil oluşturmak için özenle seçilmiş, kendisinden daha zayıf rakiplerle beslenmekle suçladı. Doğru ya da yanlış, bu işe yaradı. Şu anda 12. sıradainci UFC Bantamweight sıralamasında O’Malley, 22 Ekim’de UFC 280’de Petr Yan ile mücadele etmeye hazırlanıyor.nd. Bu, bugüne kadarki en yüksek profillisi olacak. Buna karşılık, Aljamain Sterling’e yenilmeden önce bölümde kemer sahibi olan Yan için ofiste sadece bir gün.

Sean ‘Suga’ O’Malley için mücadelenin bu kadar büyük olmasının nedeni budur. Şimdiye kadar, kavgaları kayda değer birine karşı olmadı. Yani, gerçekte kaybettiği Marlon Vera dışında, profesyonel kariyerinin tek kaybı olmaya devam ediyor. Aslında, O’Malley 2017’den beri UFC’de savaşıyor ve bu süre zarfında etkileyici yedi galibiyet aldı.

Başka bir deyişle, O’Malley kaybederse, kariyerini tehlikeli bir duruma sokar ve bu da eleştirmenlerinin haklı olduğu anlamına gelebilir. Kuşkusuz, UFC sıralaması daha da düşecek ve yıldız gücü parlaklığını kaybedecekti. Ancak, eğer kazanırsa, kelimenin tam anlamıyla hayatı değiştirebilirdi. Bunun nedeni, potansiyel olarak onu daha fazla yıldızlığa fırlatacak bir unvan kavgası kurmasıdır.

Getty Images’den Göm

Temel olarak, O’Malley şu anda bir yol ayrımında ve çok fazla abartmadan, bu dövüş kariyerinin en büyük mücadelesi. Genel olarak, Petr Yan’ın şakası olmadığı ve O’Malley’nin mazlum olarak gireceği için ilginç bir maç olacak. Bununla birlikte, hayranları ve inananları kesinlikle onu destekleyecektir. Sadece karizması yüzünden de değil.

Basitçe söylemek gerekirse, O’Malley bir nevi nakavt sanatçısı ve tekniği çarpıcı olduğu sürece çok agresif. Örneğin, 2021 itibariyle Kelimenin tam anlamıyla UFC’de dakika başına en fazla vuruşu yapan kişi oldu. Daha küçük dövüşçülere karşı bile rakamlar yalan söylemez ve istatistikler inanılmaz derecede etkileyici. Çarpmanın yanı sıra, O’Malley aynı zamanda başarılı bir avcıdır. UFC’de hiçbir zaman boyun eğme zaferi elde etmemiş olsa da, bu gün ve çağda önemli bir beceri olan yenilmekten kaçınmak için boğuşmayı kullanıyor. Bu onun en rahat olduğu yerde vurmaya devam etmesini sağlar.

Daha önce de belirtildiği gibi, favori olan Petr Yan ve bunun iyi bir nedeni var. Bunu kazanırsa, Yan’ın önceki Bantamweight kemerini yeniden kazandığını görebilecek olan Sterling’e karşı bir üçleme savaşı bile açabilir.

O’Malley’e gelince, yenilgi UFC kariyeri için büyük bir gerileme anlamına gelebilir. Ancak, bazı iyi haberler var. Birincisi, 30 yaşının oldukça altında, bu da bir dövüşçü olarak büyümek ve gelişmek için hala çok zaman olduğu anlamına geliyor. İkincisi, sosyal medyadaki varlığı ve MMA dışındaki ticari zekası nedeniyle, kafesin içinde ne olursa olsun O’Malley hayata hazır olacak gibi görünüyor. Muhtemelen, bu bir dövüşçü olarak olmak için en iyi pozisyondur, yani bu dövüşün sonucu üzerinde çok fazla ağırlığı olmasına rağmen, nasıl olursa olsun O’Malley’nin kazanan olduğunu iddia edebilirsiniz.


Kaynak : https://worldinsport.com/why-sean-omalleys-fight-against-petr-yan-could-be-make-or-break/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir