Sayılara Göre Vikingler, NFL Tarihinin En Kötü 8-2’lik Takımı.Sayılara Göre Vikingler, NFL Tarihinin En Kötü 8-2'lik Takımı.
20 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings hayranları. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports

Gözlerini kapat çünkü güzel değil. Dallas Cowboys’a mağlubiyetin bir sonucu olarak Minnesota Vikings, sayılara göre NFL tarihindeki en kötü 8-2’lik takım.

Minnesota, 11. Hafta’da Dallas’a 40-3’lük bir skorla yenildi ve takımın başlangıcından bu yana en kötü ikinci ev kaybı oldu.

Buna göre, kulübün galibiyet-mağlubiyet puanı farkı, 11. Haftadaki mağlubiyetten sonra söndü ve Vikingleri şüpheli bir ayrım yaptı.

Vikings Taraftarları DAL'e Kaybettikten Sonra Yataklara Gidiyor
20 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Dallas Cowboys güvenliği Jayron Kearse (27), Minnesota Vikings sıkı tarafı TJ Hockenson’a yönelik bir pası bozar. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Vikingler, NFL tarihinde alt üst puan farkıyla 10 maçta sekiz galibiyet alan ilk takım oldu. (-2). Rakipler tarafından 229-231 geride kaldılar. Bir sezonun 10 maçında 8-2, 9-1 veya 10-0’lık bir rekora sahip olan diğer her takım, toplu olarak rakiplerini geride bıraktı.

Bir sezonda 10 maçta 8-2’lik veya daha iyi bir rekora sahip olan tüm takımlar arasında, toplu skor marjı en düşük olan takımlar:

  • 2022 Minnesota Vikingleri (-2)
  • 1987 San Diego Şarj Aletleri (+6)
  • 2004 Atlanta Şahinleri (+14)
  • 2003 Karolina Panterleri (+18)
  • 2019 Seattle Seahawks (+21)

NFL tarihinde hiçbir takım, Vikingler (-2) gibi 10 maç boyunca negatif bir puan farkına sahip olmadı ve bir Super Bowl kazanmaya devam etti. En yakın takım, 228-228 kombine maç skoru ile 6-4 ila 10 maç olan 2011 Giants’dı.

Vikingler Tamamen Alçakgönüllüydü.  Şimdi ne olacak?
20 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings hayranları. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Ne anlama geliyor? Birkaç şey.

  1. Vikinglerin Kovboylara karşı mağlubiyeti, galibiyet-mağlubiyet skoru marjını ciddi şekilde çarpıttı – 37 puanlık ev kayıplarının yaptığı şey bu.
  2. Minnesota, sonunda bir Super Bowl’a ulaşıp kazanırsa tarihe meydan okuyacak çünkü hiçbir takım bu ezici istatistiksel ayrıma sahip olmadı.
  3. Arka arkaya yedi kez yakın maçlar kazanmak, metriği biraz daha eğlenceli hale getirir. Genellikle, bir takvimde bu zamana kadar 8-2 veya daha iyi futbol takımları en az bir veya iki rakibini havaya uçurur.

New England Patriots ile 12. Hafta tarihi önemli bir barometre olması gerektiğinden, Vikings hayranları şimdi Şükran Günü gecesini bekliyor. NFL’nin en iyi savunmasına sahip bir takım olan Patriots’u ribaund ve yenerlerse EPA/Çalma başına – belki coşku yeniden canlanacak ve Dallas kaybı bir kenara bırakılacak.

Ancak Minnesota evinde bu kez Mac Jones’un Patriots’una kaybederse, sekiz maçlık istatistik, Vikinglerin en başta o kadar iyi olmadığının üzücü bir kanıtı olarak hizmet edecek.

Vikingler, Patriots’u 22 yıldır yenemedi.


Eski Vikings TE Sezonun Geri Kalanında Askıya Alındı

Dustin Baker 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olan bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast’e ev sahipliği yapıyor ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Sawh ve sal baharat. Viking fandomu 1996 yılına kadar uzanıyor. Listelenen suçlu zevkler: Fıstık Ezmeli Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/the-vikings-are-the-worst-8-2-team-in-nfl-history-by-the-numbers

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir