Savunan Şampiyon Abhishek Pal ve Sanjivani Jadhav, Landmark 15th TCS World 10K Bengaluru’da Daha Fazla Şan Gördü


Bengaluru: Merakla beklenen 15. Tata Danışmanlık Hizmetleri Dünyası 10K Bengaluru, 27.000’den fazla rekor katılımcının görüleceği başka bir heyecan verici etkinlik için 21 Mayıs’ta geri dönüyor. Hintli elit mücadelesinin başrolünde, şampiyonluğu art arda ikinci kez perçinlemeyi uman şampiyon Abhishek Pal olacak.

Tata Consultancy Services World 10K Bengaluru’nun bir önceki baskısını 30:05’lik derecesiyle kazanan Abhishek, her ikisi de kazananın hemen arkasında bitiren Kartik Kumar ve Gulveer Singh gibi zorlu bir rekabetle karşı karşıya kalacak.

Bu yıl, erkekler ve kadınlar için her biri için 2.75.000 INR’lik bir nakit cüzdanı ve ayrıca 1.00.000 INR’lik kurs rekoru bonusu olan Hintli elit kadrosu, Olimpiyatçıları da formda T Gopi ve Nitendra Singh ile çekişirken görecek Rawat başlangıç ​​çizgisinde bağcık yapıyor.

“Heyecanlıyım ve bu yıl bir kez daha yarış gününü sabırsızlıkla bekliyorum. Geçen yıl keyifli bir yarıştı ve bu yıl bir gösteri yapıp unvanımı korumayı umuyorum. Bu yıl kadroya daha seçkin koşucuların eklenmesiyle oldukça zorlu ama heyecan verici bir yarış olacak,” dedi Abhishek.

Hem Kartik hem de Gulveer yarışlarını 30:06’da bitirerek podyumda Tata Consultancy Services World 10K Bengaluru’da deneyimli kampanyacı Abhishek’in yanında yerlerini aldılar. Abhishek, Kartik ve Gulveer’in yanı sıra Pravin Khambal, Harmanjot Singh, Tirtha Pun, Kiran Mathre ve Dinesh gibi isimler de olacak ve bunların hepsi geçen sezonki zamanlamalarından iyileştirmeler ve aynı zamanda podyumda yer alacak.

Kadınlar alanında, Tata Danışmanlık Hizmetleri Dünya 10K Bengaluru’nun yaklaşan baskısı, hafta sonunda yeni bir sporcunun şampiyon olduğunu görebilir. 2019 şampiyonu Sanjivani Jadhav, gözünü başka bir kazananın madalyasına dikerek bir kez daha başlangıç ​​çizgisinde yer alacak. Nashik doğumlu sporcu, bu etkinlikte üçüncü şampiyonluğu için yarışacak ve geçen yıl Procam’ın Delhi Yarı Maratonunda kazandığı şampiyonluktan sonra iyi durumda.

“Geçen yıl küçük bir farkla şampiyonluğu kaçırdım, ancak bu yıl yarışa çok sıkı hazırlanıyorum ve yarışı tekrar kazanmak için kesinlikle elimden gelenin en iyisini yapacağım. Procam International, kariyerimizi sürdürmemizde çok yardımcı olan nakit ödüller kazanmamız için bize iyi bir fırsat verdi. Sanjivani, “Amacım kesinlikle birincilik ödülünü kazanmak ve kendi kurs rekorumu kırmak olacak” dedi.

2022’de, Parul 34:38’lik bir süre ile bitiş çizgisini ilk geçen olurken, Sanjivani birkaç dakika sonra saat 34:44’ü göstererek Gümüş’ü aldı. Sanjivani, her ikisi de ilk 10’da bitiren ve bu kez podyuma çıkmaya istekli olan Kavita Yadav ve Preenu Yadav gibi deneyimli koşucularla zorlu bir rekabetle karşı karşıya kalacak.

Bengaluru hava izin verdiği sürece, Sanjivani ve sahanın geri kalanı, 21 Mayıs’ta yapılacak TCS World 10K Bengaluru koşusunun 2023 baskısında daha iyi zamanlar bekliyor olacak.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/other-sports/athletics-news/48478-defending-champion-abhishek-pal-and-sanjivani-jadhav-eye-more-glory-at-landmark-15th-tcs-world-10k-bengaluru

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir