Savita Hindistan’a liderlik edecek, Deep Grace onun yardımcısı olacak


Yeni Delhi: Hindistan Hokeyi Pazartesi günü, 18 Mayıs 2023’ten itibaren Adelaide’de Avustralya’ya karşı üç maçlık bir Seri için 20 kişilik Hint Kadın Hokey Takımı’nı seçti. Ayrıca Avustralya’ya karşı iki maç oynayacaklar ‘A’. Tur, ekibin çok önemli olan Hangzhou Asya Oyunları 2023 öncesindeki hazırlıklarının bir parçası olacak.

Avustralya Turu için Hindistan Ekibi, kısa süre önce Balbir Singh Sr Hokey Hindistan Yılın Oyuncusu (2022) Ödülü’ne layık görülen as kaleci Savita tarafından yönetilecek. Kaptan Yardımcısı olarak Deep Grace Ekka ona ustaca yardım edecek. Bichu Devi Kharibam, defans oyuncuları Deep Grace Ekka, Nikki Pradhan, Ishika Chaudhary, Udita ve Gurjit Kaur’dan oluşan kadroda adı geçen ikinci kaleci. Orta saha oyuncuları arasında Nisha, Navjot Kaur, Monika, Salima Tete, Neha, Navneet Kaur, Sonika, Jyoti ve Baljeet Kaur bulunur.

Hindistan’ın forvet hattına, 250’den fazla Uluslararası Şapkası olan tecrübeli forvet Vandana Katariya öncülük edecek. Ona Lalremsiami, Sangita Kumari ve Sharmila Devi katılacak.

Takım seçimi hakkında konuşan Baş Antrenör Janneke Scopman, “2 yoğun antrenman bloğundan sonra tekrar uluslararası alanda yer almaktan heyecan duyuyoruz. Avustralya, hızlı hücum hokeyi oynamayı seven zorlu bir rakip. Bu bizim için harika bir sınav olacak ve savunma zeminimizi korurken hücumdaki hızlarına yetişmeye çalışacağız.”

Hindistan, 18 Mayıs, 20 Mayıs ve 21 Mayıs’ta Avustralya ve 25 Mayıs ve 27 Mayıs’ta Avustralya ‘A’ ile karşılaşacak. Adelaide’deki Mate Stadyumu, beş maçın tamamına ev sahipliği yapacak.

Hint Takımı:

kaleciler: Savita (C), Bichu Devi Kharibam

Savunmacılar: Derin Grace Ekka (VC), Nikki Pradhan, Ishika Chaudhary, Udita, Gurjit Kaur

Orta saha oyuncuları: Nişa, Navjot Kaur, Monika, Selim Tete, Neha, Navneet Kaur, Sonika, Jyoti, Baljeet Kaur

Forvet: Lalremsiami, Vandana Katariya, sangitakumari, Şarmila Devi
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/hockey-news/48451-women-s-hockey-team-for-australia-tour-savita-to-lead-india-deep-grace-to-be-her-deputy

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir