Santiago Nieva, Hint boks takımının Yüksek Performans Direktörü olarak görevinden ayrıldı


Yeni Delhi: Santiago Nieva, Hint boks takımının Yüksek Performans Direktörü rolünden istifa etti.

2017 yılında milli takımın başına geçen Nieva, Hint boksunun daha yüksek seviyelere taşınmasında hayati bir rol oynadı.

“Hint boksu, Santiago’nun varlığından son derece fayda sağladı. Son beş yılda Hint boksunun büyümesinde önemli bir rol oynadı ve tüm çabaları ve sıkı çalışması için kendisine teşekkür ediyoruz. Hindistan federasyonu adına, kendisine gelecekteki tüm çabalar için kişisel olarak en iyisini diliyorum, ”dedi BFI başkanı Ajay Singh.


Nieva’nın Hindistan milli takımındaki beş yıllık görevi, Tokyo Olimpiyatlarına şimdiye kadarki en yüksek katılım ve 2019 Erkekler Dünya Şampiyonasında tarihi iki madalya gibi bazı istisnai başarıları içeriyor.

Şimdi Avustralya milli boks takımının baş antrenörü olacak.

“Hoşçakal her zaman zordur ama hayat böyle işler. Hindistan Boks Federasyonu ve ülkenin yetenekli boksörleriyle birlikte harika bir beş yıl geçirdim. Hint ekibiyle geçirdiğim süre boyunca tüm destekleri için BFI’ye teşekkür ediyorum. Hint boksunun büyük bir potansiyele sahip olduğuna ve büyümeye devam edeceğine inanıyorum” dedi.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/boxing-news/48286-santiago-nieva-steps-down-as-high-performance-director-of-indian-boxing-team

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir