Rolando Romero, Ismael Barroso’ya Karşı Tartışmalı Durdurma Galibiyetiyle WBA Süper Hafif Sıklet Ünvanını Ele GeçirdiGüncellenmiş:

14 Mayıs 2023, 17:36

Rolando Romero Dün gece Ismael Barroso’yu yenerek WBA Süper Hafif Sıklet Şampiyonası’nı ele geçirdiğinde, durma kaybından Gervonta Davis’e başarılı bir şekilde geri döndü.

Bununla birlikte, birçok kişi Barroso’nun 9. rauntta durdurulmasının erken olduğuna inandığı için Romero’nun galibiyeti tartışmasız değildi. Bunun nedeni, özellikle Barroso’nun, yarışma sorumlu hakem Tony Weeks tarafından durdurulduğu sırada üç hakemin de puan kartlarında yer almasıdır.

Tom Cheatham, David Sutherland ve Steve Weisfeld maçları sırasıyla 76-75, 77-74 ve 78-73 skorlarıyla Barroso’nun lehine kaydetti.

Önemli ölçüde genç adam olmasına rağmen, Romero ilk turlarda daha deneyimli Barroso ile mücadele etti ve üçüncü turda yere serildi.

Romero önemli ölçüde yaralanmadı ve ayağa kalkmak için cesaret gösterdi, ancak Amerikalı sonraki rauntlarda kutudan çıkmaya devam etti.

Yine de, dokuzuncu turda Romero bir miktar başarı elde etmeye başladı. Barroso’nun şakağına güçlü bir sağ kroşe indirdi, ardından onu tuvale itmeden önce temiz bir sol kroşe indirdi.

Barroso tekrar ayağa kalktı, ancak turun ilerleyen saatlerinde Romero, en hızlı yumruklarla bağlantı kurmasa da hakim olmaya devam etti. Barroso’yu köşeye sıkıştırdıktan ve çılgınca sallandıktan sonra pek işe yaramayan Romero, hakemden garip bir durdurma kararı vermesini istedi.

Ne olursa olsun, Romero profesyonel kariyerinin 15. galibiyetini elde etti ve ilk dünya şampiyonluğunu elde etti. Romero’ya WBA Süper Sıklet Ünvanını zorunlu yarışmacı Ohara Davies’e karşı savunma emrinin verileceği bildirildi.

Rolando Romero, Ismael Barroso karşısında kazandığı stopaj hakkında

Rolando Romero, Fight Hub TV’ye verdiği bir dövüş sonrası röportajında, durdurmanın biraz erken olduğunu ve Ismael Barroso’nun maça devam etmeyi hak ettiğini itiraf etti.

“Evet, dürüst olacağım, biraz erken oldu. Yine de yaralandı. Kokan bacak yapmaya başlayınca canın yanıyor. Ama erkendi, o bir savaşçı ve devam etmek istediğini biliyorum. Dövüşün devam etmesini diledim çünkü onu muhteşem bir şekilde yenmek istiyordum. Ama günün sonunda yetkili ben değilim. Ben hakem değilim.”

Romero ayrıca Barroso’yu sert vuran ve profesyonel saflarda çok deneyimli, son derece sert bir rakip olduğu için övdü.

“Dediğim gibi, tüm selamlar ona. O adam güçlü, dostum. O güçlü. O her şeyin acıttığı adamlardan biri. O, riske bile girmek istemeyeceğiniz adamlardan biri çünkü bunu çok yavaş yaparsam, bilginizi incitecek.

“On bir yaşından beri boks yaptığını söyledi. Bu, benim on yıldır boks yaptığım yerde, onun yirmi dokuz yıldır boks yaptığı anlamına geliyor. Bilmem kaç tur tecrübesi var. 1 numara oldu [WBA Super Lightweight rankings] sonsuza kadar.

“O dünya çapında bir dövüşçü, dünya çapında bir zımbalayıcı. Yirmi iki nakavtı var. Yirmi dört galibiyet, yirmi iki nakavt. Sert vurmayarak bunu anlayamazsın. O, risk almak istemeyeceğiniz tehlikeli dövüşçülerden biri. Sadece boks yapmak ve yaptığında onu yakalamak istiyorsun.

Gerçekten de Ismael Barroso, Romero’nun kariyerindeki en iyi galibiyetlerden biri. Barroso dışında Romero’nun sadece Anthony Yiğit ve Jackson Martinez’e karşı kayda değer zaferleri var.

Romero, Ohara Davies ile önerilen bir sonraki dövüşünü atlatırsa, Amerikalı, Ryan Garcia ile karşılaşabilir. Her ikisinin de Gervonta Davis’te ortak bir rakibi var ve kazanan ‘Tank’ta ikinci bir çatlak elde edebilir.

“Sonuçta o 140 yaşında, ben 140 yaşındayım ve kemer bende. Gelip kemeri almalısın ve bu, herkesin sonsuza dek istediği bir dövüş. Tek bildiğim, dövüşün şu anda bokstaki en büyük dövüş olduğu, ben ve Ryan [Garcia]. Ve ben ve Ryan arasındaki kazanan Gervonta Davis olacak… Bunu eski usül şekilde yapacağız.”

romero barroso


Kaynak : https://worldinsport.com/rolando-romero-captures-wba-super-lightweight-title-with-controversial-stoppage-win-over-ismael-barroso/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir