Rohit Sharma, Ishan Kishan’ın ODI Rolünü Onaylıyor ve Mohammed Siraj’ın Gelişimini Takdir Ediyor.


Rohit Sharma, Ishan Kishan’ın ODI rolünü onayladı: Hintli kriket kıdemli erkek takımı kaptanı Rohit Sharma, Ishan Kishan’ın Yeni Zelanda’ya karşı yapılacak ODI turnuvasına dahil edildiğini doğruladı, Mohammad Siraj’a övgüler yağdırdı ve alt düzeyden katkı ihtiyacını tartıştı. Yeni Zelanda’ya karşı oynanacak olan ODI turnuvasının ilk maç öncesi basın toplantısında Hindistan kaptanı Rohit, Ishan Kishan’ın ev sahibi için orta dereceli rolde görüleceğini açıkladı:

“Ishan açısından, evet, orta sırayı vuracak. Bangladeş’teki o güzel vuruştan sonra burada koşabildiğine sevindim”.

Kishan’ın Bangladeş’e karşı vuruşu spor medyasında çok tartışıldığından. Sopayla yaptığı son ODI maçında çifte asırlık gol attı, ancak son zamanlarda Sri Lanka’ya karşı ODI serisinde seyircilerle oturmak zorunda kaldı.

Rohit, Muhammed Siraj’a da övgüler yağdırarak şunları söyledi: “Son birkaç yılda, Siraj’ın her üç formatta da ne kadar başarılı olduğunu gördük. Bowlingini geliştirdi; çizgisi ve uzunluğu iyileşti. Özellikle dışa vuruşu üzerinde çalıştı. Daha önce, sallanma konusunda o kadar ünlü değildi, ancak son seride yeni topla sallanma yeteneğini gösterdi.

“Herhangi bir topa vuran oyuncunun yeni topla yüzleşmesi kolay bir iş değil. Siraj bowlingini ve takımın ondan ne istediğini anlamaya başladı. Genel olarak takım için çok iyi bir atıcı oldu, yeni topla ve orta sahalarda küçük kapıları alabilen biri. IPL ile ölüm bowlingini de geliştirdi”.

Kaptan Sharma ayrıca atıcıyı yönetmenin gerekliliğini de vurguladı. kuyu.

Rohit Sharma, Ishan Kishan'ın ODI rolünü onayladı
Rohit Sharma, Ishan Kishan’ın ODI rolünü onayladı

“Onu iyi yönettiğimizi ve onu Dünya Kupası’na ve Avustralya’ya karşı dört Teste kadar taze tuttuğumuzu aklımızda tutmalıyız”.

Takım kaptanına altı bowling seçeneği oynamanın Hindistan’ın vuruş yaklaşımını etkileyip etkilemeyeceği sorulduğunda, kaptan Rohit takımının ileride karşılaşacağı seçim ikilemini açıkladı. “En iyi 11’inizi oynamak istiyorsunuz. Günün sonunda sahaya çıkan herkesin bir şekilde formda olması gerekiyor. Aynı zamanda orada bulunan on bir üyenin gücünden taviz vermemek. Ve bu bizim için zorlayıcı olacak bir şey, o 8 numara, 9 numara, o noktada vuruş yapabilen biri, bu yüzden Shardul’u (Thakur) aldık. 8.

“Ancak ilerlemek, erken kaleleri kaybedersek veya ortada küçük kapıları kaybedersek, takımımızın zorlanabileceği bir yönüdür.

“Bunu söyledikten sonra, durum ne olursa olsun bizim için işi yapabilecek yedi vurucunuz varsa, o zaman oyun kombinasyonlarınıza da bakabilirsiniz. Hindistan’ın her yerinde, farklı sahalarda, farklı mücadelelerde oynayacaksın. Yani her şeyi değerlendirmeniz gerekiyor.

“Üç spinner ile oynayabilir miyiz; Neyse ki çok yönlü, vuruş yapabilen iplikçilerimiz var: Washy, Axar, Jadeja, Shahbaz da kadroda. Bize aradığımız derinliği verebilirler. Ama elimizdeki iki kaliteli bilekliği de unutmayalım. Bu yüzden sadece daha geniş resme bakmanız, denemeniz ve en iyi 11’inizin ne olabileceğini görmeniz ve buna dayanarak son 11’inizi yapmanız gerekiyor.”

Hindistan kadrosu: Rohit Sharma (Kaptan), Shubman Gill, Ishan Kishan (wk), Virat Kohli, Suryakumar Yadav, KS Bharat (wk), Hardik Pandya (kaptan yardımcısı), Rajat Patidar, Washington Sundar, Shahbaz Ahmed, Shardul Thakur, Yuzvendra Chahal, Kuldeep Yadav, Mohd. Şami, Mohd. Siraj, Ümran Malik.

Ayrıca Okuyun: Hindistan VS Yeni Zelanda: 1. ODI Önizlemesi, Dream 11 Tahminleri, Kadrolar, Oynama XI, Mekan, Zamanlamalar, Bilmeniz Gereken Her Şey.


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/rohit-sharma-confirms-ishan-kishans-odi-role-and-appreciate-mohammed-sirajs-improvement/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir