Rob Font Tavanına Vurdu mu?


Son Güncelleme 4 Mayıs 2022 08:18 (İngiltere Saati)

UFC’nin 5. sıradaki ufak tefek Rob Font’un ana müsabakada 8. sıradaki Chito Vera’ya karşı oynadığı son dövüş gecesinden bu yana birkaç gün geçti. Vera’nın, Font’un numarasını alarak ufak tefek siklet sıralamasında Ekvadorluyu 5. sıraya çıkaran bir galibiyette Font’u sakin ve hesaplı bir performansla esasen dövdüğü harika bir dövüştü. Bu kayıp, Font’un arka arkaya ikinci kaybıydı ve onu tuhaf bir pozisyonda bıraktı, bu, başarısız kilo kaybı ve daha düşük dereceli bir dövüşçüye kaybetmesi nedeniyle özellikle ilkinden daha kötüydü, biri Rob Font için sırada ne olduğunu merak ediyor mu?

Getty Images’den Göm

Rob Font’un garip bir durumda olduğuna inansam da, adamın Cumartesi gecesi gösterdiği şovla mücadele etme yeteneği açısından hiçbir gerçek yeteneğini kaybetmediğini açıklığa kavuşturmak istiyorum. Vera’dan daha önemli vuruşlar yapmak, hatta önemli ve toplam vuruşlar için yeni bir UFC rekoru kırmak, eski tüy siklet şampiyonunu içermeyen bir UFC dövüşünde en fazla kombine vuruşa sahip olan bir dövüşte ufak tefek siklette bir dövüşte indi ve bir dövüşe teşebbüs etti, Max Holloway.

Rob Font ile ilgili sorun, dövüş yeteneğinin mutlaka azalması değil, mevcut beceri seti ve dayanıklılığı ile büyük olasılıkla mevcut ilk 5’teki kimseyi yenememesidir. Font, yetenekleri ona 5 numarayı kazandıran inanılmaz bir boksör. kendi bölümünde ama son zamanlarda herhangi bir dövüşçü için ölümcül bir zayıflık gösterdi, bu da sert bir vuruştan kurtulamamak. Aldo dövüşü, bu sorunun ilk kez tam olarak sergilendiği yerdi. ve son zamanlarda aynı sorun Vera’da da görüldü.

Getty Images’den Göm

Aldo ve Vera Font’a karşı yaptığı dövüşlerde aynı ikilemle karşılaştı, performansı turun çoğunluğu için, özellikle ilk turlarda iyiydi, ancak kendisine geri dönen şutların gücü ve çeşitliliği, bu turları kaybetmesine neden olacak kadar fazlaydı. Font öncelikle bir boksör hücumunun çoğunu ayaklarına yapar, ancak en güçlü ellere sahip görünmüyor ve bu, özellikle sürekli yumruk atıyormuşsunuz gibi iyi bir yumruk alamadığınızda Font gibi bir dövüşçü için büyük bir sorundur. hayatta kalma durumunda, saldırınızı kaldıramaz ve potansiyel bir durma için rakibinize karşı puan kazanamaz veya hasar biriktiremezsiniz.

Şut çekememek, herhangi bir bölümde bir sorundur, ancak özellikle Vera dahil ilk beşin hepsinin, yalnızca çarpıcı değil, aynı zamanda genel oyunlarında da yıkıcı bir güce ve çok yönlülüğe sahip son derece tehlikeli forvetler olduğu küçük siklet bölümünde bir sorundur. Şu anda Font’un hiçbiriyle rekabet edemediğini ve tavanına ulaştığını söylemek abartı olmaz. Bu, 34 yaşındaki oyuncu için bir felaket değil, bir sonraki gösterilerinde New England yerlisinden büyük bir gelişme görmedikçe, şu anki gerçek.

Getty Images’den Göm

Bence Font için iyi bir işten çıkarmanın ardından bir sonraki adım, Song Yadong veya Dominick Cruz gibi kendisinden daha alt sıralarda yer alan bir adama karşı, ondan daha yüksek olanlarla savaşmaya çalışmadan önce, en son alınan hasar olarak nerede olduğunu görmek için mücadele etmek olmalı. iki kavga önemliydi.Kaynak : https://worldinsport.com/has-rob-font-hit-his-ceiling/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir