RCB Playoff Senaryosu, Virat ve Faf, RCB’yi Playofflara Nasıl Taşıyabilir?


IPL 2023: RCB Playoff Senaryosu | Resim Kredisi: Twitter

RCB Playoff Senaryosu, Virat & Faf, RCB’yi IPL 2023 Playoff’larına nasıl taşıyabilir? Royal Challengers Bangalore, IPL 2023’te RR karşısında kayda değer bir galibiyetle geri döndü. Daha önce Delhi Capitals ve Mumbai Kızılderililerine karşı başarısızlıklarla karşılaşmasına rağmen, RCB, Royals’ı yenmek ve playofflara girme şanslarını korumak için çok yönlü etkileyici bir performans sergiledi.

Faf du Plessis, IPL 2023’te 7. ellisini kaydederek ve 600 koşuyu aşarak mükemmel liderlik becerileri gösterdi. Glenn Maxwell, sadece 33 topla 54 koşu yaptı.

Mahipal Lamror ve Dinesh Kartik’in katkıda bulunamaması nedeniyle RCB orta devrelerde küçük bir çöküşle karşı karşıya kalsa da, 23 yaşındaki Anuj Rawat 11 topta 29 turluk önemli bir vuruş yaparak bu takımı toplam 171’e çıkardı. 59 sayı ile elendiler.

Jaipur’da Rajasthan Royals karşısında baskın galibiyetlerinin ardından, RCB’nin IPL 2023 puan tablosundaki konumu, 7. sıradan 5. sıraya tırmanarak önemli ölçüde iyileşti. Yalnızca zafer konumlarını güçlendirmekle kalmadı, aynı zamanda Net Çalıştırma Oranlarında da önemli bir artış sağladı.

Geçen hafta MI, RCB’ye karşı sadece 16.3’lük bir artışla 200’ü kovaladıktan sonra NRR’si -0.3’e düştü. Ancak Royals’a karşı etkileyici galibiyetleri, NRR’lerini +0.166’ya çıkardı.

RCB, IPL 2023 Playoff’larına nasıl katılabilir:

IPL 2023: RCB Playoff Senaryosu, Virat & Faf, RCB'yi Playofflara Nasıl Taşıyabilir?
IPL 2023: RCB Playoff Senaryosu | Resim Kredisi: Twitter

RCB, son üç yılda play-off’lara katılmaya hak kazandı ve bu yıl da play-off’larda yer alabileceklerine dair göstergeler var. Ancak Playoff yarışında kalabilmek için RCB’nin önümüzdeki maçları onlar için çok önemli olacak.

RCB’nin Yaklaşan Maçları:

RCB, 18 Mayıs’ta Sunrisers Hyderabad ve 9 Mayıs’ta Gujarat Titans ile karşılaşacak. Sunrisers sadece 4 galibiyetle 9. sırada mücadele ediyor ve bu RCB’nin her iki maçı da kazanması ve diğer Takımlara da güvenmesi gerektiğinden RCB’ye bir avantaj sağlayacak. Punjab krallarının sonraki iki maçından en az birini kaybetmelerini ve Mumbai Kızılderililerinin Lucknow SuperGiants’ı yenmesini umuyorlar.

RCB İLK 2’ye nasıl girebilir:

İlk 2’de bitirmek için Gujarat Titans ve Chennai Super Kings kalan tüm maçlarını kaybetmek zorundayken, Gujarat Titans +0,761 gibi yüksek bir Net Koşu Oranına sahip olduğundan RCB sonraki iki maçını büyük bir farkla kazanmak zorunda.

Bunu da Oku: ICC ODI Dünya Kupası 2023 Süper Lig Puan Tablosu IRE – BAN ODI Serisinden Sonra Son Güncelleme

Daha Fazlası İçin Resmi Siteyi Kontrol Edin: IPLT20


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/ipl-2023-rcb-playoffs-scenario-how-virat-faf-can-led-rcb-into-the-playoffs/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir