Ravi Shastri, Mevcut Hint İplikçilerini Şimdiye Kadarki En İyi İplikçilerden Biri Olarak Görüyor.


Eski Hindistan kriket oyuncusu ve şu anki teknik direktör Ravi Shastri’ye göre deneyimli spinner Ravichandran Ashwin, Hindistan’ın şimdiye kadarki en iyi 11’ine kolayca sığabilir ve ince ayar yapan arkadaşı Ravindra Jadeja da aynı iddiada bulunma yolunda.

Ravichandran Ashwin, 12 yıllık şanlı uluslararası kriket kariyeri boyunca şimdiden 463 Test kalesi aldı ve Shastri’nin Hindistan’ın tüm zamanların en iyi iplikçileri arasında yer aldığından hiç şüphesi yok.

Shastri, ICC Review’in en son bölümünde Sanjana Ganesan ile konuşuyordu ve eski büyük, Hindistan’ın şu anki ön cephedeki iplikçilerine övgüler yağdırıyordu.

Ravi Shastri dedi ki

“Asla dönemleri karşılaştırmam, ancak (Ashwin)’in – özellikle Hindistan koşullarında – sahip olduğu rekor, onu (tüm zamanların 11’i) kadrosuna girmek için favori yapar.”

“Hindistan koşullarında o başka bir şey. Demek istediğim, geçmişte harika iplikçiler gördün. O hemen orada. Ve sizi kritik aşamalarda çalıştırabilmesi, tüm farkı yaratıyor.”

Ravi Shastri ayrıca Ravindra Jadeja’nın, 34 yaşındaki deneyimli çok yönlü oyuncu hem sopayla hem de bowlingle son zamanlardaki iyi formunu koruyabilirse, Hindistan’ın tüm zamanların 11’inde bir yer için sohbete Ashwin’e katılabileceğini söyledi.

Ravindra Jadeja kısa süre önce Avustralya’ya karşı ikinci Testin ikinci vuruşunda kariyerinin en iyi bowling rakamlarına (7/42) ulaştı ve üç Test yüzyılından ikisi son 12 ayda geldi.

“O (Jadeja) şimdi (hak ettiği) övgüyü almaya başlayacak. Buna hiç şüphe yok,” dedi Shastri.

“Geçen yıl, bir buçuk yıl, potansiyelinin farkına vardığı için olağanüstüydü.

“Size hiçbir şey vermiyor ve bu bir kabus (muhalefetin vurucuları için). Özellikle formda değilseniz ve bir topa vuran oyuncu olarak rakip takımdaysanız, kabuslar görürsünüz. Rüyanda Jadeja olacak çünkü adam sana hiçbir şey vermiyor.

“Topun aşağı ve yukarı olduğu bir pistse Ashwin’den bile daha tehlikeli olabilir. Ashwin zaten adam (onunla) becerisine sahip. Ama burada, bu adam (Jadeja) sizi gerginleştirebilir çünkü bir top atlayacak, bir top dönecek ve size hiçbir şey vermiyor. “İsabet oranı o kadar iyi ki, neredeyse hiç boşta top yok.”

ICC İncelemesinde Ravi Shastri, Shubman Gill’in bir tane daha hak ettiğini söyledi şans.

Shubman Gill
Shubman Gill

Ravi Shastri, Jadeja’nın kariyerinde dönüm noktası olarak Hindistan’daki koçluk görevi sırasındaki döneme işaret etti. Solak topa vuran oyuncu daha sonra vuruş sırasına yükseltildi ve doğal yeteneğiyle vuruş yapması için daha fazla özgürlük verildi. İnsanlar ve kendisi, birkaç büyük skor elde edene kadar onun ne kadar iyi bir oyuncu olduğunun farkında değildi. Test maçlarında, ”dedi Shastri.

“Ona bu sorumluluğu vermesi için onu da zorladığımızı ve arkasına bakmadığını hatırlıyorum.

“Tekniğini gördüğünüzde topla geç oynuyor, düz hatlarda oynuyor ve o harika bir kriket oyuncusu.”

Avustralya’nın yedek kaptanı Steve Smith, özellikle Ashwin ve Jadeja, Delhi’deki ikinci vuruşta 10 kalenin hepsini aldıktan sonra, Hindistan’ın dönen vuruş gücünün ne kadar hasar verebileceğinin çok iyi farkında.

Ziyaretçiler, 28 koşu için altı kalelik bir mağlubiyete giderken o vuruşta son sekiz kalesini kaybettiler, ancak Smith, Avustralya’nın Üçüncü Testte spin ikilisiyle mücadele etmek için yeni bir yaklaşım benimseyeceğini belirtti.

Smith gazetecilere, “Üstünüze geldiklerinde sizi aceleye getireceklerini ve kendi şartlarına göre oynamaya çalışacaklarını biliyorlar,” dedi.

“Baskı altında olduğumuzda, baskıyı elimizden geldiğince yavaşlatmak, onları biraz bekletmek, oradan uzaklaşmak ve sadece geri gelmek yerine düşüncelerinizi geri kazanmakla ilgilidir.

“Herkes için bu anları ele alma biçimleri farklı olacak, ancak bence bunu oyunumuzda buluyoruz ve umarım bu onlar üzerinde biraz daha baskı oluşturur.”

Ayrıca Okuyun: WPL 2023 İlk Maç: Gujarat Giants – Mumbai Kızılderilileri, Kadrolar, Scorecard, WPL Live Strimming, Maç Ayrıntıları, Kazanan.


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/ravi-shastri-considers-current-indian-spinners-as-one-of-the-best-spinners-ever/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir