QB Prospect, Vikings’in 2023 NFL Taslağı İçin Açıkladığını AçıkladıQB Prospect, Vikings'in 2023 NFL Taslağı İçin Açıkladığını Açıkladı
3 Eylül 2022; Gainesville, Florida, ABD; Florida Gators oyun kurucusu Anthony Richardson (15), Steve Spurrier-Florida Field’da ilk çeyrekte Utah Utes’e gol attıktan sonra sayı attı. Zorunlu Kredi: Kim Klement-USA TODAY Sports

Anthony Richardson, gerçekten sizinki gibi NFL Draft inekleri arasında sıcak bir tartışma konusu oldu. İlk turda mı seçilecek? En iyi QB adayları arasında değerlendirilmeli mi? Bu yıl taslak için ilan edecek mi? Henüz ilk iki soruya cevap bulamamış olabiliriz, ancak Vikinglerle birçok kez bağlantılı olan QB olasılığı, 2023 NFL Taslağı için resmi olarak ilan edildi.

Richardson, kararı sosyal medya üzerinden “Maraton devam ediyor…” başlığıyla duyurdu. İçinde, NFL hayallerinin peşinden gitmek için Gators futbol programından ayrılacağını resmen açıklamadan önce Florida Üniversitesi’ne, annesine ve taraftarlara teşekkür etti.

Biri burada olmak üzere yıl boyunca birçok taslak taslakta morPTSDFlorida QB’nin Minnesota Vikings tarafından NFL Draft’ın ilk turunun sonuna doğru seçileceği tahmin ediliyor.

Richardson, QB pozisyonunda nadir görülen bir fiziksel beceri seti sunuyor. Fiziği açısından Josh Allen’ı düşünün. Richardson 6’4 ve 236 pound; Allen 6’5 ve 237 pound’da duruyor. Ek olarak, Richardson koşularında Allen’a benzer bir hareketliliğe ve stile sahip. Lamar Jackson gibi defans oyuncularından kaçmaya çalışmak yerine onların arasından sıyrılmaya istekli bir belalı.

2022 sezonu boyunca, Richardson 103 kez 654 yarda ve 9 tank avcısı koştu. Bu fiziksel koşu stili, SEC’de bile, taşıma klipsi başına 6,3 yarda ile yerde baskın olmasına izin verdi.

QB beklentisi, tüm bu taslak sınıfında en iyiler arasında olabilecek kol gücüne de sahiptir. Tıpkı Malik Willis’in 2022 sezonunun dışında yaptığı gibi, Richardson’ın 2023 yılının Şubat ve Mart aylarında 50 veya 60 yarda bomba attığını gösteren çok sayıda viral video görmeliyiz.

Richardson’a tek vuruş, doğruluğu açısından gelir. Bu yıl %53,8 olan ve kolej kariyeri boyunca %54,7 olan tamamlama yüzdesi arzulanan çok şey bırakıyor. Ancak, bu düşük oranı açıklayan birkaç şey var.

Her şeyden önce, evet, NFL seviyesinde başarı elde etmek istiyorsa düşürülmesi gereken bir oranda hatalı atışlar yaptığı durumlar vardır. Bununla birlikte, Richardson’ın etrafındaki alıcı yetenek en iyi ihtimalle şüpheli olmuştur ve bu da dikkate alınmalıdır. Gators için sezon boyunca bir dizi kötü düşüşün yanı sıra tutarsız rotalar oldu.

Justin Jefferson ve TJ Hockenson gibi yetenekli bir alıcı grubu verilirse, Richardson muhtemelen Florida’da olduğundan daha yüksek bir klipte pasları tamamlayacaktır. Kolejde en isabetli pas verenler olmayan, ancak yine de NFL seviyesinde büyük başarı yakalamayı başaran Allen ve hatta Cam Newton gibi oyunculara dönüp bakmak da çok kolay.

Richardson’ın NFL seviyesinde tam potansiyelini ortaya çıkarması şüphesiz zaman alacaktır, ancak ilk turun sonunda Vikingler için uygunsa, QB pozisyonunda potansiyel bir yıldızı almaktan çok daha kötüsünü yapabilirler.

2023 NFL Draftının 27 Nisan’da başlaması planlanıyor.

Vikingler Durum Savunması 13. Haftada Muhteşemdi

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/top_news/qb-prospect-2023-nfl-draft/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir