Profesyoneller Ne Giyiyor: Yeni Bir Beyzbol Eldiveni İçinde Kırmanın Güzel Sanatı (veya Tam Bilim?) | Mola Sürecinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler


resim

Yeni bir eldiven almak dünyanın en güzel hislerinden biridir. Güzel kokuyor, güzel görünüyor ve muhtemelen elinizde harika bir his veriyor. Ancak, ilk kez biraz sıktığınızda, eldiven zar zor hareket ediyor. Yeni bir eldiveni kırmaya hoş geldiniz. Rahatla.

Hayatı boyunca çok fazla eldiven kırmış biri olarak, ilk başta kesin bir bilim olurdu. Birçok kez karıştırdıktan sonra, daha çok güzel bir sanat gibi görünmeye başladı. Ama ben bunda daha iyi oldukça, arada bir yere indi.

Bu gönderide, düzinelerce eldiven deneyimimizden yola çıkarak eldiveninizi kırmak için en iyi ipuçlarını veriyoruz. Henüz mükemmel formüle sahip olmasak da, bu ipuçları geçmişte yaptığımız birçok hatadan kaçınmanıza yardımcı olacak ve sizi güzelce kırılmış bir eldivenle baş başa bırakacak.

resim

1. Eldiveninizi Olabildiğince SIKMAYIN!

Yeni eldiveninizi ilk başta elinizden geldiğince sıkmak isteyeceksiniz. YAPMAYIN. Bunu yapmak sadece yüzük parmağınızda hem çirkin görünen hem de eldiveni hafifçe incitecek bir baloncuk oluşturacaktır.

O kadar yavaş almak zorunda da değilsiniz ve eldivenin bazı önemli kısımlarını çekiçlemek için bir eldiven tokmağı kullanmanızı öneririz. 1 numara: Cep. Bu oldukça açık, ancak gerekli. Cepteki deriyi gevşetmek önemlidir.

Numara 2: Serçe parmağındaki menteşeler ve başparmak. Bu, eldiveni sıkacağınız yerin etrafındaki deriyi ve bağları gevşetmeye başladığı için çok önemlidir. Bu, en emin cebi oluşturmanıza izin verecektir.

Tokmakınız yoksa bunu sadece bir beyzbol veya dambıl ile yapabilirsiniz, ancak önemli olan eldiveni gevşetmektir, böylece cepte çirkin baloncuklar oluşturmazsınız. Eldiveni sıkmak biraz daha kolay olduğunda, daha fazla yakalama oynamaya ve eldiveni sıkmaya çalışmaya başlayabilirsiniz.

Profesyoneller Ne Giyiyor: Yeni Bir Beyzbol Eldiveni İçinde Kırmanın Güzel Sanatı (veya Tam Bilim?) | Mola Sürecinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Profesyoneller Ne Giyiyor: Yeni Bir Beyzbol Eldiveni İçinde Kırmanın Güzel Sanatı (veya Tam Bilim?) | Mola Sürecinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler 8

2. Eldiveninizi buğulamayın!

Belki bunu daha önce duymuşsunuzdur, ancak birinin duyması gerekiyor: ELDİVENİNİZİ BUHARLAMAYIN, SICAK SUYA BIRAKMAYIN YA DA ARACINIZLA ÇALIŞTIRMAYIN. Tüm bu tuzaklar eldiveninizde kırılacak, ancak dayanıklılığını öldürecektir. Az ya da çok para harcamış olsanız da, sırf alıştırma sürecinin başlarında sabırsız olduğunuz için eldivenle birkaç sezon daha az yaşayacaksınız.

3. Biraz Yakalama Oynayın, Biraz Hafif Dünyalılar/Flyballs alın

1. adımdan sonra eldiveni biraz daha sıkabildiğinizde, biraz hafif yakalama oynamaya başlayın. Bazı atışlar yapacak, bazı toplar yapacaksınız ve eldiven zaman zaman sizi hayal kırıklığına uğratacak, ancak amaç, eldiveninizi kırmak ve ihtiyacınız olan şekilde davranması için eğitmektir. Sert bir eldivenle izcilerin önüne çıkmamalısınız, bu nedenle kusursuz “D” ye değil, deriyi gevşetmeye odaklanın.

Siz de eldiveninizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz. İster parlama, ister yuvarlanma veya ikisinin bir kombinasyonu olsun, şimdi eldiveni gerçekten istediğiniz gibi şekillendirmeye başlamanın tam zamanı. Hırsızlığı hızlandırmanın bir başka önemli yolu da tokmakla cebe ve menteşelere vurmaya devam etmektir.

Bu adımın en önemli kısmı yine aşırıya kaçmamaktır. Eldiveninizi oyuna hazır gibi sıkmayın, eldiveninizi genişleterek/yuvarlarken aşırıya kaçmayın ve acele etmeyin. Eldiven, kendini güzel, doğal, çok yavaş ve birkaç yıl içinde şekillendiren ve şekillendiren inek derisinden yapılmıştır. Daha sonra sabırla ve olabildiğince nazikçe şekillendirerek kendinize teşekkür edeceksiniz.

Profesyoneller Ne Giyiyor: Yeni Bir Beyzbol Eldiveni İçinde Kırmanın Güzel Sanatı (veya Tam Bilim?) | Mola Sürecinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Profesyoneller Ne Giyiyor: Yeni Bir Beyzbol Eldiveni İçinde Kırmanın Güzel Sanatı (veya Tam Bilim?) | Mola Sürecinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler 9

4. Hızlandırmaya Başlayın

Eldiveniniz yaklaşık %70-80 oranında delinmiş gibi hissettiğinde, yani nihai şekli iyi bir şekilde tahmin ettiğinizde, top fazla dışarı çıkmıyor ve nihayet bir ton çaba harcamadan topun etrafında sıkabiliyorsunuz, zamanı geldi. yükseltmeye başlamak için.

Eski eldiveninizi atın ve her zaman yeni eldiveninizi kullanmaya başlayın. Bu, özellikle antrenman sırasında onu tam hızda kullanmak anlamına gelir. Mükemmel olduğunu düşünmeyebilirsiniz, ancak onu yarı önemli bir ortamda kullanmadan tam güven noktasına ulaşamaz.

Profesyoneller Ne Giyiyor: Yeni Bir Beyzbol Eldiveni İçinde Kırmanın Güzel Sanatı (veya Tam Bilim?) | Mola Sürecinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Profesyoneller Ne Giyiyor: Yeni Bir Beyzbol Eldiveni İçinde Kırmanın Güzel Sanatı (veya Tam Bilim?) | Mola Sürecinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler 10

5. Gitmeye Hazır – Öyle Düşünmeseniz Bile

Eğer benim gibiyseniz, yeni eldiveninizin çok önemli olan “oyuncu” görevine hazır olduğu gerçeğine bağlanmak zor. Ancak bir noktada, ona vurduğunuzda, sayabileceğinizden daha fazla yakalama oynadığınızda ve hatta antrenmanlarda ve hücumlarda başarıyla kullandığınızda, dalmaya başlama zamanı.

Anahtar, atlamayı yapmak ve oyunlarda kullanmaya başlamaktır. İlk başta eski eldiveniniz gibi hissetmeyecek, ancak zamanla oraya ulaşacak. Zamanla, zar zor sıkabildiğiniz tüm günleri unutacaksınız. Sadece elinizin bir uzantısı gibi hissedecek ve yakında Didi’nin eski Yanks oyuncusu gibi güzel, yıpranmış bir görünüme kavuşacak:

Profesyoneller Ne Giyiyor: Yeni Bir Beyzbol Eldiveni İçinde Kırmanın Güzel Sanatı (veya Tam Bilim?) | Mola Sürecinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Profesyoneller Ne Giyiyor: Yeni Bir Beyzbol Eldiveni İçinde Kırmanın Güzel Sanatı (veya Tam Bilim?) | Mola Sürecinde Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler 11

6. Son Notlar

Tüm süreç, günde ne kadar zaman harcadığınıza ve belirli deri ve eldivene bağlı olarak birkaç haftadan birkaç aya kadar sürebilir. Bununla birlikte, kesinlikle istediğinizden ve beklediğinizden daha uzun sürecektir. Ama bu iyi bir şey.

Alıştırma sürecini atlamak istiyorsanız, kutudan çıkmaya hazır olacak birkaç eldiven var. En iyi örnek, Rawlings Heart of the Hide R2G serisiancak birçok ucuz ve genç eldiven oyuna hazır.

Ne olursa olsun, hızlı özetimiz, zaman ayırdığınızdan ve doğru yaptığınızdan emin olmaktır. Bazen sabırsız olabilirsiniz, ancak eldiveniniz gerçekten (güçlü rahat) bir elinizin uzantısı gibi hissettiğinde kendinize teşekkür edeceksiniz.


Kaynak : https://www.whatproswear.com/baseball/news/the-fine-art-or-exact-science-of-breaking-in-a-new-baseball-glove-dos-and-donts-of-the-break-in-process/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir