Pro Kabaddi 2022: Puneri Paltan, Dabang Delhi’yi 43-38 Yendi.


Puneri Paltan, feci galibiyet serisine devam ederken, Dabang Delhi’yi üst üste beşinci yenilgisine uğrattı. Puneri Paltan, Puneri Paltan’ı daha da aşağılamak için hesaplı bir görüntü sergiledi. Muhteşem bir performans sergileyen Akash Shinde ve Mohit Goyat 13’er sayı kaydetti ve Fazel Atrachali’nin olağanüstü savunması, Delhi’nin Puneri Paltan mağlubiyetlerini üst üste beşinci kez kazanmasını engelledi. Mohit Goyat, Krishan, Anil Kumar ve Vijay Kumar’a dokunmak için SÜPER bir Baskınla Pune kalabalığını ayağa kaldırdı, bu da Puneri Paltan’a DO OR DIE baskınında iki boş baskın yaptıktan sonra liderliği sağladı. Puneri Paltan, Dabang Delhi’yi yendi.

Puneri Paltan, zayıf bir Delhi savunmasını yenip isyan çıkarırken, bu baskın ilk yarının gidişatını belirledi. Pune, ilk ALL-OUT’tan beş dakika önce açılışta farkı 10-3’e çıkardı. Delhi’den yavaş yavaş artan bir direnişe rağmen Paltan, önemli bir liderliğe geçmek için ikinci bir ALL OUT elde etmeyi başardı ve oyunu elinde tutuyormuş gibi göründü. Dabang Delhi keyifsizdi ve ev sahibi takım taraftarların desteğine sahipti, bu yüzden kesinlikle buna karşıydılar. Yine de, Naveen Kumar’ın Fazel Atrachali ve Gaurav Khatri’yi hazırlıksız yakalayıp yarışmaya yeniden girme becerisi sayesinde yavaş yavaş liderliği yeniden ele geçirdiler. Araya 23-17 geride girdiler, ancak matta sadece iki Pune oyuncusu kaldı. Puneri Paltan, Dabang Delhi’yi yendi.

Devamını Okuyun: Pro Kabbadi 2022: Sachin’in yiğitliği, Patna Pirates’in UP Yoddhas’ı 34-29 yenmesine yardımcı oluyor.

Pro Kabaddi 2022’de Patna Pirates ve Tamil Thalaivas, 33-33’lük heyecan verici bir beraberlik skoru için oynuyorlar.

Skoru 33-33 eşitledikten sonra, Patna Pirates ve Tamil Thalaivas üçer puan aldı. Masanın ortasında bir playoff pozisyonu mücadelesi, her iki kulüp de puan kazandıkça daha çekici hale geliyor. Beşinci dakikada iki takım da birbirine yakın bir oyun sergilerken skor 5-5 berabere kaldı. Ancak kısa bir süre sonra Thalaivas, Sachin’e meydan okudu ve 7-5 öne geçti. Korsanlar için çok yönlü bir oyuncu olan Mohammadreza Shadloui Chiyaneh, yine de sağlam bir performans sergiledi ve takımının maçı 7-7’de eşitlemesine yardımcı oldu.

Ajinkya Pawar ve Narender, ardından hızlı bir şekilde Chiyaneh tarafından ele geçirildi ve Korsanlar 12. dakikada 10-8 öne geçti. Ancak 18. dakikada Ajinkya Pawar bir koşuya çıktı ve bir dizi baskın puanı alarak Thalaivas’ın 13-12’de öne geçmesini sağladı. Ancak Pirates’ten Sachin, tam da Patna yarıda 20-14 önde olmak için ALL OUT uyguladığında, birkaç baskın noktasıyla gidişatı kendi lehine değiştirmeyi başardı.

İkinci yarının ilk saniyelerinde Narender birkaç sayı bulsa da Korsanlar 26. dakikada 23-17 öne geçti. Yine de Narender, Thalaivas’ın Korsanların iki noktasına 22-25 yaklaşmasına yardımcı olmak için Neeraj Kumar ve Chiyaneh’i geride bırakarak ayağa kalkmaya devam etti. Ancak Himanshu Singh, Sachin tarafından hızla durduruldu ve 30. dakikada Pirates’e 27-22’de oyunda bir yer sağladı. Ancak Thalaivas ısrar etti ve 37. dakikada, maçı 30-30’da eşitlemek için ALL OUT’u başarıyla gerçekleştirdiler.

Ancak Rohit Gulia ve Sachin’in baskınları Korsanların 33-31’de bir kez daha öne geçmesine yardımcı oldu. Ancak kısa bir süre sonra Tamil Nadu takımı Gulia’ya saldırarak maçı 33-33’e getirdi. Bunun ardından her iki takım da temkinli oynadı ve beraberliği kabul etmekle yetindi.

PKL 2022’de Öne Çıkanlar: Puneri Paltan, Pazartesi günü Pro Kabaddi Ligi maçında Bengal Warriors’ı 43-27 mağlup etmek için olağanüstü bir performans sergiledi ve Haryana Steelers, gecenin final turunda Gujarat Giants’ı mağlup etti. Her iki maç da Pune’daki Balewadi Shree Shiv Chhatrapati Spor Kompleksi’nde oynandı.

Devamını oku: Tüm zamanların en iyi Batı Hint Adaları vurucuları kimlerdir?

Puneri Paltan, Bengal Warriors’ı yendi.

Bir ileri geri ilk yarıda, Puneri Paltan erken bir liderliğe koştu ve Warriors’a ilk ALL OUT ile 11-1 avantaj elde etti. Bununla birlikte, Warriors karşılık verdi ve Puneri Paltan’ı yalnızca üçle sınırlandırırken, kendi başlarına 10 puan almalarıyla sonuçlanan bir dizi skor kaydetti.

Sarkaç tekrar sallanmadan önce, marjı kapatmak için kendi ALL OUT’larını almayı başardılar. Puneri Paltan, sadece beş dakikada bir ALL OUT daha yaparak 24-12’lik bir avantaj elde etti. Molada 24-13 önde geçerek bunu sürdürdüler.

Inamdar, Shinde ve Goyat’tan oluşan baskın üçlüsü, ikinci yarı boyunca rutin olarak Puneri Paltan için sayı atarak Warriors’ın yeniden bir araya gelme şansı bulmasını engelledi.

Warriors ise başarılı baskınları yeterli olan Maninder’e bağımlıydı. Puneri Paltan üçüncü ALL OUT beklendiği gibi geldi ve farkı 33-14’e çıkardı.

Bunu takiben, Puneri Paltan oyunun kontrolünü elinde tuttu ve son saniyelerde D Balaji, Surender Nada, Vaibhav Garje ve Manoj Gowda’yı yakalayan Shinde’nin SÜPER RAID’i, Pune takımı için anlaşmayı sağladı.


Kaynak : https://www.sportscrunch.in/puneri-paltan-defeats-dabang-delhi-43-38/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir