Premiership Rugby TuruGüncellenmiş:

21 Şubat 2023

Six Nations, Gallagher Premiership’te sezonun sonu yaklaşırken ve play-off tablosu kızışırken ilginç bir dönemi gölgede bırakıyor. Saracens ve Sale, son iki yer için altı takımlı yoğun bir mücadele yaratarak kendi sınıflarında yer edindiler. Six Nations’da boş bir hafta, Premiership’in kısa bir süre ilgi odağı olmasını sağladı ve dramla dolu bir raunt ve birkaç sürpriz sonuç bizi hayal kırıklığına uğratmadı. Steve Borthwick’in atılan İngiltere oyuncularından birkaçı sahaya çıktı ve bazıları kondisyona geri dönerek hafta sonu boyunca ilgi çekici bir alt plan sağladı. İngiltere’nin İskoçya’ya karşı mağlubiyeti ve İtalya’ya karşı olağanüstü olmasa da sağlam galibiyetleri, şu anda soğukta kalan birkaç oyuncuyu teşvik ederdi.

Gloucester 28’e karşı 26 Palyaçolar

Hafta sonu, Gloucester’ın heyecan verici, yüksek tempolu bir karşılaşmada Harlequins’i geride bıraktığı Kingsholm’da başladı. Maç, Danny Care’in Harlequins’in tüm zamanların önde gelen görünüm yapımcısı olduğunu gördü, ancak Gloucester bloklardan en hızlı şekilde uçtu, Seb Blake, James Chisholm çizginin yakınında sarı kart gördükten sonra bir tokattan yuvarlandı. Quins kendi darbeleriyle karşılık verdi, Tom Lawday, Andre Esterhuisen’in hatırı sayılır ağırlığını vermesinin ardından gücü ele geçirdi. Gloucester, Ollie Thorley’in denemesiyle liderliği yeniden ele geçirdi, Thorley, Santiago Carreras’ın nokta atışı vuruşunu almak için muhteşem bir şekilde yükseldi. İlk yarıdaki sakatlığın ardından Gloucester, Quins’in Gloucester 22’de hatırı sayılır topa sahip olma büyülerine rağmen 14-7 önde gitti.

Quins, ikinci yarıda daha fazla isabetlilik gösterdi ve Cadan Murley, Nick David tarafından beslendikten sonra ikinci denemelerini noktaladı. Gloucester, geri dönen Louis Rees-Zammit’ten taç çizgisinde şiddetli bir dalgalanmanın ardından neredeyse daha da öne geçiyordu, ancak Tommy Allan’ın muhteşem bir son çare mücadelesi kanat oyuncusunu engelledi. Quins kısa bir süre sonra liderliği ele geçirdi, yerine geçen Sam Riley, Quins’in tipik bir akıcı hareketinden sonra yere yığıldı. şaşırtıcı boşaltma Esterhuisen’den ayakkabı bağcıklarını çıkardı. Ancak, Gloucester kükredi ve Carreras, Jack Clement’in öfkeli gagasının ardından fırladı. Gloucester dakikalar sonra bonus puanı aldı, Rees-Zammit etkileyici Carreras’ın iç topunu kavurarak direklerin altından içeri girdi. Quins sonuna kadar savaşmaya devam etti ve Matas Jurevicius’un ölümü denemesi onlara iki bonus puan verdi. Gloucester’ın galibiyeti onları dördüncü sıraya taşırken, arka arkaya beşinci lig yenilgisinden sonra Quins’te küçük endişeler olacak.

Getty Images’den gömün

Bristol 30 – 12 Newcastle Şahinleri

Cuma günkü diğer maçta, Bristol’ün üstün oyun yönetimi onların Newcastle’ı yağmurlu bir Ashton Gate’de geçtiğini gördü. Harry Randall iki deneme yaptı ve Steve Borthwick’e yeteneklerini zamanında hatırlatmak için kutu tekmelemesiyle çok sayıda soruna neden oldu. Newcastle, ilk yarıda şansını denemediği için pişman olacak, Gary Graham’ın ikinci denemesi Fitz Harding’in muhteşem bir müdahalesiyle reddedildi. Randall, Jamie Blamire ziyaretçilere bir umut ışığı sağlamak için zıplamadan önce, Bristol’ün liderliğini genişletmek için ikinci yarının başlarında keskin nişancılık yaptı. Ancak, olmadı ve mükemmel Fitz Harding, Falcons kendi çizgisinden oynamaya çalıştıktan sonra Bristol’e saat kırmızıdayken bonus puan verdi.

Bath 10 – 25 Londra İrlandalı

London Irish, Rec’te bir galibiyetle playoff umutlarını desteklerken, Premiership’in bodrum kulübü Bath’a daha fazla sefalet kattı. Bath ilk yarıyı domine etti, ancak İrlandalıların 22 sayısına sayısız girişlerini yapmayı başaramadı, Rob Simmons ziyaretçiler için günah işledikten sonra Josh Bayliss aracılığıyla gelen tek denemeleri. İrlandalı hızlı bir şekilde karşılık verdi, Tom Pearson’ın yarı molası ve ustaca boşaltması, Paddy Jackson ve Tom Stokes’un deneme için eski dalma ile birleşmesine izin verdi. İskoçya yarı yarıya Ben White ilk yarıdan hemen önce kaçarak İrlandalıya liderlik yaptı. Bath’ın disiplinsizliği ikinci yarıda onları engelledi, iki sarı kart gördü ve İrlandalıların oyunu kontrol etmesine izin verdi. Bazı canlı Bath savunmasına rağmen, Paddy Jackson’ın botu ve Janse van Rensburg’un denemesi, ziyaretçileri rahat bir zafere götürdü.

Getty Images’den gömün

Northampton Saints 38’e karşı 34 Satış Köpekbalıkları

Satış, birkaç İngiliz oyuncunun dönüşüyle ​​desteklenen Northampton’a gitti, Borthwick Jonny Hill ve Manu Tuilagi’yi serbest bırakırken Tom Curry sakatlıktan döndü. Bununla birlikte, Tuilagi belki de gol atmak için aşırı istekliydi ve topu taşırken Fraser Dingwall’ın kafasını dirseğiyle yakaladıktan sonra erken bir kırmızı kart gördü. Satış, kanat oyuncusu Aaron Reed’in Rob Du Preez’in sert vuruşuna kilitlenmesinin ardından erken bir liderliği ele geçirmişti, ancak Premiership’in önde gelen deneme golcülerine karşı on dört kişiyle 65 dakika oynamakla karşı karşıya kaldılar. Ziyaretçiler soğukkanlı görünmüyordu, ancak ev sahibi fiziksel yapılarıyla başa çıkmakta zorlanırken Curry ve Du Preez’in denemeleriyle liderliğini genişletti. Tom James’in denemesi ev sahibini tahtaya oturttu, ancak devre öncesi Ewan Ashman’ın denemesi, Sale’i devre arasında 24-7’lik etkileyici bir üstünlük sağladı.

Du Preez yeniden başlatmanın ardından bir penaltı ile liderliğini daha da genişletti, ancak Cobus Weise’nin yüksek bir mücadele için sarı kartı ev sahibi için bir umut penceresi sağladı. Northampton, etkileyici Tommy Freeman’ın bir çizginin arkasından geçmesiyle Sale’in avantajını yedi ve ardından kanat oyuncusu, Matt Proctor’u geçmesi için besleyerek sağlayıcı oldu. Sale’in hırpalaması, Sam Dugdale’in oyalanarak Sale’e on beş puanlık bir tampon sağlamasıyla ivmeyi tekrar döndürdü. Ancak, Ashman bir Azizler tokmağını yasa dışı bir şekilde durdurmakla suçlanırken, hakem Ian Tempest çifte darbe yapmak için bir penaltı denemesi yaparak, Sale daha sonra kendilerini on üçe geriledi. Sale için ilk Premiership maçına çıkan yedek oyuncu George Ford, Sale’i sahanın yukarısına çekmek için oyun yönetimi becerilerini gösterdi, ancak Azizler inkar edilmedi. Callum Braley’in denemesi onları bir puana sürükledi ve Azizler dakikalar kala zaferi kaptı, Fraser Dingwall kritik denemeyi yaptı. Adam dezavantajına rağmen tüm maç boyunca zorlu bir mücadeleden sonra Sale’in yutması acı bir haptı.

Getty Images’den gömün

Leicester Tigers 24 – 18 Sarazenler

Turun son maçında geçen sezonun şampiyonu Leicester ile lig liderleri Saracens karşı karşıya geldi. Kaplanlar bloklardan en hızlı şekilde kükredi, Jasper Weise’nin muhteşem hücumu Saracens’in savunmasını kırdı ve vatandaşı Handre Pollard’ın üzerinden fırlamasına izin verdi. Leicester’a ilk çıkışını yapan Mike Brown, Premiership dönüşünde muhteşem bir performans sergiledi ve sonunda Cameron Henderson’ın Leicester’ın ikinci denemesinde düşmesine neden olan tipik kaygan molasıydı. Brown daha sonra sağlayıcıdan bitiriciye döndü, zeki iç çizgisi, eski oyuncular Jimmy Gopperth ve Chris Ashton’ın düzgün ellerinden sonra gol attığını gördü. Ashton kısa bir süre sonra neredeyse gidiyordu, ancak canlı Alex Lewington’ın mükemmel bir kapak mücadelesi tarafından reddedildi. Fiji’li destekçi Eroni Mawi, devre arasında ev sahibi 24-10 önde giderken Sarries’e bir umut ışığı verdi.

Leicester’ın yoğunluğu ilk yarıda Saracens’i uçurmuştu, ancak ikinci yarı, ziyaretçiler kendilerini oyuna geri çekerken, tamamen azimli savunmayla ilgiliydi. Alex Lewington, koşup deplasmana gitmek ve sayı yapmak için gevşek bir pasa kilitlenmeden önce Alex Goode açığı bir penaltı ile daralttı ve Sarries’i dönüştürülmüş bir skora getirdi. Kapanış aşamalarında Sarries mutfak lavabosunu üzerlerine fırlattığı için Leicester için bir tutunma vakasıydı. Ancak Tigers’ın savunması kahramancaydı ve Leicester’ın 22’sinde uzun süre kamp kuran ziyaretçileri defalarca püskürttü. Leicester dayandı ve Richard Wigglesworth’a devraldığından beri ikinci lig galibiyetini sağladı. Leicester’ın sekiz numarası, 25 şut ve 16 top çalma ile devasa bir vardiya üreten Weise’den büyük bir bahsetmek gerek.

Saracens, yenilgilerine rağmen zirvede kalmaya devam ediyor ve hem onlar hem de Sale, kayıplarına rağmen Premiership’in en iyi tarafları olduklarının altını çizdiler. Sarazenler, birkaç önemli oyuncudan mahrum kalmalarına rağmen karakterlerini neredeyse çarpıcı bir geri dönüş yapacak şekilde gösterdiler. Sale neredeyse tüm maçı on dört kişiyle oynamak zorunda kalmasına rağmen neredeyse zafere ulaşıyordu. Steve Borthwick, Tom Curry ve Tommy Freeman’ın performanslarından memnun kalacakken, Curry, tatiline rağmen özellikle keskin görünüyordu. Six Nations önümüzdeki hafta geri dönüyor ve Premiership’i arka plana atıyor, ancak bu hafta sonu ligin kalite derinliğini gösterdi.
Kaynak : https://worldinsport.com/premiership-rugby-round-up/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir