PFF, Vikinglerin Bu Sezon Dışında Takip Etmesi Gereken 1 Son Hamle ÖneriyorPFF, Vikinglerin Bu Sezon Dışında Takip Etmesi Gereken 1 Son Hamle Öneriyor
4 Ekim 2021; Inglewood, Kaliforniya, ABD; Las Vegas Raiders defans oyuncusu Darius Philon (96), SoFi Stadyumu’ndaki ilk yarıda Los Angeles Chargers hücum görevlisi Oday Aboushi’ye (76) karşı mücadele ediyor. Zorunlu Kredi: Robert Hanashiro-USA TODAY Sports

Minnesota Vikings oldukça yoğun bir sezon dışı geçirdi ve 2023 kadrosu, 2022 kadrosundan oldukça farklı görünüyor. Özellikle topun savunma tarafında olmak üzere çok sayıda deneyimli oyuncu oyundan çıktı ve onların yerine kendilerini kanıtlamamış bir dizi genç oyuncu kendilerini kanıtlamaya çalışacak.

Bununla birlikte, takımın bir yıl önceki grupla neredeyse aynı görünen bir bölgesi hücum hattında. İlk beş oyuncunun tamamı, Kirk Cousins’in takıma katılmasından bu yana ilk kez aynı kalmaya çalışıyor. Fakat, Profesyonel Futbol Odağı Vikinglerin 2023 sezonundan önce izlemesi gereken son bir hamle teklif etti.

PFF’den Vikingler İçin 1 Son Hamle Önerisi

1 Son Hareket
4 Ekim 2021; Inglewood, Kaliforniya, ABD; Las Vegas Raiders defans oyuncusu Darius Philon (96), SoFi Stadyumu’ndaki ilk yarıda Los Angeles Chargers hücum görevlisi Oday Aboushi’ye (76) karşı mücadele ediyor. Zorunlu Kredi: Robert Hanashiro-USA TODAY Sports

Bu öneri Brad Spielberger’den geliyorve aslında bu parçadaki 32 takımın tamamı için hamle teklif etti. Ligdeki diğer takımlarla ilgileniyorsanız okumaya değer, bu yüzden burada işiniz bittiğinde bir göz atın. Vikinglere gelince, Spielberger, Minnesota’nın eski Los Angeles Charger Oday Aboushi’yi imzalayarak iç hücum hattını güçlendirmesi gerektiğine inanıyor. İşte potansiyel hamle hakkında söylemek zorunda olduğu şey:

Minnesota, 2023 NFL Taslağı’ndaki en iyi geniş alıcılardan birini, genel olarak 23. Sırada durduktan sonra bile güvence altına almayı başardı ve USC ürünü Jordan Addison’ı, derinlik tablosunda 2 Numaralı geniş alıcı olabilecek, Hafta gibi erken bir tarihte getirdi. 1. Soru işaretleri ikinci sıralarda ve savunma hattının iç kısımlarında kalıyor, ancak son draft seçimlerinin ve serbest oyuncu eklemelerinin olmaması nedeniyle değil, bu yüzden muhtemelen işleri yeni görünümlü bir savunmada oynamalarına izin vermeleri gerekiyor.

Muhafızda, 2020 ikinci tur seçimi Ezra Cleveland bir sözleşme yılına giriyor ve 2022 ikinci tur seçimi Ed Ingram, en az 250 pas engelleme hareketiyle 71 koruma arasında 66. sırada yer alan bir çaylak olarak 44,4 pas engelleme notu aldı. Aboushi, gittiği her yerde her iki koruma noktasında da güvenilir bir derinlik olmuştur, en son 2022’de Los Angeles Rams’ta Vikings baş antrenörü Kevin O’Connell’in eski takımıyla. her yıl bir geçiş engelleyici ve bir koşu engelleyici.

PFF, Vikinglerin Bu Sezon Dışında Takip Etmesi Gereken 1 Son Hamle Öneriyor
Detroit Lions hücum yan hakemi Oday Aboushi (76), 24 Kasım 2019 Pazar günü Landover, Md.’de (AP yoluyla Detroit Lions) Washington Redskins’e karşı oynanan bir NFL futbol maçında. 8

2013 NFL Taslağı’nda eski bir beşinci tur seçimi olan Aboushi, NFL’de geçirdiği on yıl boyunca hemen hemen her şeyi gördü. Yedi takımla oynadı ve en son 2022 sezonunu savunan Super Bowl şampiyonu Los Angeles Rams ile geçirdi.

İç hücum yan hakemi, her iki koruma noktasında da oynayabilecek kadar yetenekli ve biraz çok yönlülük sunuyor. Kariyerine büyük ölçüde Jets için sol bekte oynayarak başladı, ancak son yıllarda sağ bekte 250’den fazla snap oynadı 2016’dan bu yana geçen yedi sezonun altısında.

Aboushi’nin Minnesota ile uyumuna gelince, Vikinglerin bu yıl hücum hattında tutarlı olması harika, ancak Minnesota’nın sahip olduğu tutarlılık türüyle ilgili birkaç endişe var. İlk olarak, Spielberger’in işaret ettiği gibi, özellikle Ed Ingram söz konusu olduğunda, 2022 sezonu boyunca yollarda pek çok tümsek vardı.

2022 ikinci tur seçimi, geçen yıl geçiş korumasında birkaç korkunç an yaşadı. Belki de bunlar deneyimsizlikten kaynaklanıyor ve hücumu tamamen bitirmek için tam bir sezon dışı olması ona yardımcı olacaktır, ancak ya bu sorunlar ikinci yılda devam ederse? Her ihtimale karşı, odaya eklenen bir gazi, ekstra bir güvenlik battaniyesi olacaktır.

Ek olarak, Vikinglerin geçen sezon sakatlıklar nedeniyle çizgi derinliğini gerçekten de aştığını aklımızda tutmalıyız. Garrett Bradbury, Blake Brandel, Christian Darrisaw, Brian O’Neill ve Austin Schlottmann’ın tamamı, onları en az birkaç maç geride tutan önemli sakatlıklar yaşadı.

7 Vahşi ve Çılgın
13 Kasım 2022; Orchard Parkı, New York, ABD; Minnesota Vikings, Highmark Stadyumu’nda Buffalo Bills’e karşı oynanan bir maç öncesinde saha kenarında Ezra Cleveland’ı (72) koruyor. Zorunlu Kredi: Mark Konezny-USA TODAY Sports.

Sezonun sonunda Minnesota, hücum hattı derinliği için namlunun dibini kazıyordu ve Ezra Cleveland ya da Ingram bir sakatlık geçirmiş olsaydı, Vikingler felaketle flört ediyor olacaktı.

NFL’de sağlık kararsız bir şey olabilir. Belki Vikingler 2023’te daha iyi sağlık şansı yakalayabilir, ancak bu gerçekten futbol kadar şiddetli bir oyunda güvenmek istediğimiz bir şey mi? Aboushi’nin becerilerine sahip çok yönlü bir oyuncuyu oyuna eklemek, Vikinglere, işler yine bu konuda kızışırsa sahaya atarken kendilerini rahat hissedebilecekleri başka bir vücut verir.

Jordan Addison Bilinmeyen Avantaj Sağlıyor

Josh Frey, The College of Idaho’dan 2020 Sınıfı mezunudur ve PurplePTSD.com. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda koşmaktan, oyun oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks için destek vermekten hoşlanır. Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/news/top_news/1-final-move

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir