Peter King, Draft Sonrası 2023 NFL Güç Sıralamasında Vikingleri Sınırda Playoff Takımı Olarak Listeliyor
Minnesota Vikings, son birkaç yılda bazı daha önemli NFL medya üyelerinin güç sıralamasında ‘paketin ortasında’ konumlar almasıyla ünlüydü. Şimdi bile, 13-4’lük bir rekor kırarak, evlerinde New York Giants’a Wild Card turunda kaybettikleri için şüpheden kaçamıyorlar.

İçinde Peter King’in taslak sonrası güç sıralaması, NBC Sporları analist, Vikingleri Pazartesi günkü sıralamada 14. ve NFC takımları arasında 7. sıraya yerleştirerek sınırda bir playoff takımı olarak adlandıran en son kişidir, yani sıralamalar bu şekilde bozulursa son Wild Card noktasını tutacakları anlamına gelir.

Vikingler Justin Jefferson'a Ne Kadar Ödeyecek?
30 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports.

King, Minnesota’yı sıralamada 11-18’inci sıralarda yer alan takımların yer aldığı “Her Şey Doğru Giderse…” adlı bir grubun tam ortasına yerleştirdi ve her şey yolunda giderse bu takımların bu sezon bir Super Bowl kazanabileceğini ima etti.

İşte King’in Vikingler hakkında söyledikleri:

Ligin 31. sıradaki savunması Dalvin Tomlinson, Eric Kendricks ve Patrick Peterson’ı şimdiden kaybetti ve Za’Darius Smith fena halde ayrılmak istiyor. Vikingler gol atabilir, ancak otuzlu yaşların sonlarında tutarlı bir şekilde gol atabilirler, bununla mücadele etmek zorunda kalabilirler?

Buradaki nokta kesinlikle geçerlidir. Vikings savunması geçen yıl zaten çok iyi değildi ve o gruptaki daha büyük oyun kuruculardan bazılarını kaybettiler. Patrick Peterson geçen sezon 5 müdahale kaydetti ve Eric Kendricks, fiziksel olarak kesinlikle bir adım daha yavaş olsa da, zihinsel olarak oyundaki en keskin defans oyuncularından biri olmaya devam ediyor. Dalvin Tomlinson ayrıca savunmadaki birkaç tutarlı koşu durdurucudan birini de ortadan kaldırıyor.

13. Haftada Jetlere Bir Bakış
11 Eylül 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings’in korner oyuncusu Patrick Peterson. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports.

Bununla birlikte Vikingler, Brian Flores’in savunma için işleri tersine çevirebileceği fikrine güveniyor. Ed Donatell, planının çok gevşek olması nedeniyle sık sık incelendi ve ekiplerin ikincil sahanın altında yığın yarda kazanmasına ve metodik olarak sahanın aşağısına gitmesine izin verdi.

Flores ile birlikte, daha agresif bir tarzın, karmaşık yıldırımlar yaparak defans oyuncularının üzerindeki baskıyı azaltması ve oyun kurucuları toptan istediklerinden daha erken kurtulmaya zorlaması umut ediliyor. Vikingler, yüksek skorlu bir hücum grubunu korurken bunu başarabilirse, kesinlikle NFC’de rekabet edebilirler.

Vikingler İstiyorsa Piyasada Hâlâ Serbest Temsilci Yeteneği Var

Josh Frey, The College of Idaho’dan 2020 Sınıfı mezunu ve PurplePTSD.com’un yönetici editörüdür.. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda koşmaktan, oyun oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks için destek vermekten hoşlanıyor. Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/top_news/peter-king-rankings/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir