Perşembe günü Listelenen Beş Oyuncu16. Hafta Vikingler Sakatlık Raporu
11 Eylül 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings köşe bağı Cameron Dantzler Sr. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings ve New York Giants, bu Cumartesi günü US Bank Stadyumu’nda oynadıkları 16. Hafta maçlarından önce üç sakatlık raporundan ikincisini yayınladılar. İkinci 16. Hafta Vikings sakatlık raporunda Cam Dantzler, beş Vikings oyuncusu arasında yer alıyor. O oyuncular ve durumları şöyle:

 • LB Brian Asamoah- Tam (ayak bileği)
 • C Garrett Bradbury- DNP (geri)
 • LB Eric Kendricks- Limited (kalça)
 • CB Dam Dantzler- Limited (ayak bileği)
 • WR Adam Thielen- Sınırlı (NIR-dinlenme)

Çarşamba günü 24 saat sonra tekrar listede olduğu için Salı günkü sakatlık raporunda yer almayan Dantzler’ı kutlamak için erken davranmış olabiliriz. Onu dört hafta boyunca IR’ye sokan ayak bileği yaralanması, onunla oyalanmaya devam ediyor ve Perşembe günkü antrenmanda sınırlı kalırsa, Duke Shelley bu Cumartesi bir kez daha kornerde start alırsa şaşırmayın. Shelley, geçen Cumartesi Colts’a karşı başladı ve Vikinglerin 79 defansif anının hepsinde yer aldı.

Perşembe günü Listelenen Beş Oyuncu
24 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; New England Patriots geniş alıcı DeVante Parker (1) bir yakalama yaparken, Minnesota Vikings köşe bağı Duke Shelley (20) US Bank Stadyumu’nda üçüncü çeyrekte savunma yapıyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Ek olarak, Garrett Bradbury’nin arka arkaya üçüncü maçını kaçırma ihtimaline karşı hazırlanmaya başlamamız gerekiyor. Çarşamba günü bir kez daha “DNP” olarak listelendi ve geçen hafta sonu oynanan maçın ardından geçirdiği araba kazasının sırtındaki yaralanmayı ağırlaştırmasının ardından, rahatsızlığı onu kenarda tutmaya devam ediyor. Onun yerine Austin Schlottmann’ın bir başlangıç ​​daha yapmasını bekleyin.

Olumlu bir haber olarak, çaylak LB Brian Asamoah Salı günü ayak bileğinden sakatlanarak sınırlı olarak listelendikten sonra Çarşamba günü tam katılımcıydı. Asamoah, Indianapolis’e karşı kariyer rekoru kıran 21 defansif atış yaptı ve bu sayı bu hafta sonu tırmanmaya devam edebilir.

Bu, özellikle Eric Kendricks kalça yaralanması nedeniyle engellenmeye devam ederse geçerlidir. Kıdemli defans oyuncusu Çarşamba günü bir kez daha sakatlandı. Diğer değişikliklerde Patrick Jones II, hastalığından tamamen kurtulmuş gibi göründüğü için sakatlık raporundan tamamen çıkarıldı ve Adam Thielen’e bir dinlenme günü verildi.

Öte yandan, New York Giants sakatlık raporu Çarşamba günü tamamen aynı görünüyor Salı günü yaptığı gibi. Aynı altı oyuncu, aynı altı statüye sahiptir. Bir tazeleme ihtiyacınız varsa, bunlar aşağıda listelenmiştir:

 • CB Adoree Jackson- DNP (diz)
 • OL Shane Lemieux- DNP (ayak parmağı)
 • OT Evan Neal- Limited (omuz)
 • OLB Kayvon Thibodeaux- Limited (dirsek)
 • TE Nick Vannett- Limited (omuz)
 • DL Leonard Williams- Sınırlı (boyun)

CB Adoree Jackson ve OL Shane Lemieux, bu hafta üst üste ikinci gün antrenman kaçırmaları nedeniyle bu haftaki Vikings maçını kaçıracak gibi görünüyor. Jackson için, dizinden sakatlanarak oynayacağı üst üste beşinci maçı olacak. Bu arada Lemieux bu sezon sadece bir maçta forma giydi. Bu maç, başladığı ve 39 hücumda enstantane oynadığı Detroit Lions’a karşı 11. Haftaydı.

Her iki Giants 2022 ilk tur seçimleri de Çarşamba günü sınırlı kalacak. Evan Neal omuz sakatlığıyla uğraşmaya devam ederken Kayvon Thibodeaux bir dirsek sorunuyla uğraşıyor. Yine de, her iki yaralanma da bu noktada çaylakların Cumartesi durumunu tehlikeye atmıyor gibi görünüyor.

Bu, NFC’nin Haftanın Hücum Oyuncusu (QB Kirk Cousins) ile NFC’nin Haftanın Savunma Oyuncusu Thibodeaux arasında bir eşleşme kurar. Komutanlara karşı Giants, Sunday Night Football’daki 20-12 galibiyetinde 12 top çalma, 3 TFL, bir çuval, zorunlu fumble, fumble kurtarma ve savunma golü kaydetti.

Perşembe günü Listelenen Beş Oyuncu
4 Aralık 2022; Doğu Rutherford, New Jersey, ABD; New York Giants defans tarafı Kayvon Thibodeaux (5), MetLife Stadyumu’nda Washington Commanders’a karşı uzatma sırasında bir çuvalı kutluyor. Zorunlu Kredi: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Devler ve Vikingler Perşembe günü bir sakatlık raporu daha yayınlayacak ve ardından iki takım 24 Aralık Cumartesi günü US Bank Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek. Başlama saati 12:00 CST olarak planlanmıştır.

Giants DC'nin Kevin O'Connell İçin Komik Bir Yarışması Var

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/week-16-vikings-injury-report-2

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir