Pakistan, ODI’lerde Birinci Sırayı Almaya Çok Yakın.


MRF Lastikleri ICC Erkekler ODI Takım Sıralaması, Yeni Zelanda’ya karşı beş maçlık seride durdurulamaz bir şekilde 3-0 öne geçen Pakistan’ı çarpıcı bir şekilde birinci sıraya yerleştirdi.

Pakistan, ilk iki ODI’de zor toplamları kovalayarak ve ardından üçüncü maçta benzer bir golü savunarak seriye hakim oldu.

İlk ODI’de bowling oynamaya karar verdikten sonra Pakistan’a, Fakhar Zaman’ın yüzyılı ve İmam-ül-Hak ve Babar Azam’ın değerli katkıları sayesinde kolayca takip ettikleri 289 sayılık zorlu bir not verildi.

Bir sonraki maçta, 337’yi yakalamak gibi imkansız bir hedefle karşı karşıya kaldılar, ancak soğukkanlı Fakhar, bu kez Babar ve Mohammad Rizwan’ın yardımıyla, muazzam bir yüzle daha geri döndü.

Pakistan’ın güçleri olan üst sıralaması, üçüncü maçta bir kez daha takdire şayan bir performans sergiledi, Karaçi’de 287/6 sayı attı ve 50’den az üstte 261 için ziyaretçiyi oyundan atarak toplamı savundu.

Dizinin başlamasından önce 106 puan alan Pakistan, ODI sıralamasında beşinci sırada yer aldı; ancak evlerinde gösterdikleri muhteşem performansın ardından şimdi üçüncü sıraya yükseldiler. Bir ara ikinci sırada yer alan Yeni Zelanda şimdi beşinci sırada.

Pakistan, Avustralya (113.286) ve Hindistan’ı (112.638) geride bırakarak 112 puanla üçüncü sırada yer alıyor. 4. ODI’yi kazanırlarsa, 113.483’lük bir skorla en üst sırayı alacaklar, bu da Avustralya’nın ikinci, Hindistan’ın üçüncü sıraya yükselmesini sağlayacak.

Liderliğini sürdürmek için Pakistan’ın bir taramayı tamamlamak için 7 Mayıs’ta beşinci ve son ODI’yi kazanması gerekiyor. Son ODI’yi kaybederlerse, Avustralya en üst sırayı geri alacak ve onları 3. sıraya geri gönderecektir.

Pakistan ayrıca dördüncü ODI’yi kazanırsa ve beşinci maç iptal edilirse veya berabere biterse birinci sıradaki yerini koruyacak.

Arka arkaya üç mağlubiyetle Yeni Zelanda’nın şansı azaldı ve artık birincilik için çekişme içinde değiller. Black Caps son iki ODI’sini kazanmayı başarabilirse, 108 puanla şu anki 5. sıralarından 3. sıraya yükselebilirler.

Ayrıca okuyun: WTC Final 2023: Ishan Kisan, ICC Dünya Test Şampiyonası için Sakat KL Rahul’un yerini aldı


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/odi/mrf-odi-ranking-in-odis-pakistan-is-poised-to-overtake-the-top-spot/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir