Packers, 2022’ye Kadar Felaketle Biten Acı ÇekiyorPackers, 2022'ye Kadar Felaketle Biten Acı Çekiyor
8 Ocak 2023; Green Bay, Wisconsin, ABD; Green Bay Packers’ın oyun kurucusu Aaron Rodgers. Zorunlu Kredi: Jeff Hanisch-USA TODAY Sports.

Şükran Günü’nden sonra ölüme terk edilen Green Bay Packers, 4-8’lik bir rekorla yarışırken, takım üyeleri kulübün “koşup” sezon sonrasına girebileceği konusunda ısrar etti.

Neredeyse sloganı gerçeğe dönüştürdüler.

Packers, Chicago Bears, Los Angeles Rams, Miami Dolphins ve Minnesota Vikings’i devirerek üst üste dört galibiyet aldı ve her şeye rağmen %61 play-off’lara ulaşma olasılığıyla 18. Haftaya ulaştı. Tek yapmaları gereken, Packers’ın onlarca yıldır tamamen hakim olduğu bir takım olan Detroit Lions’ı yenmekti.

Packers, 2022’ye Kadar Felaketle Biten Acı Çekiyor

Bağlam açısından, ilk zaman futbolunun kralları olan Packers, daha önce cıvıl cıvıl Lions’ı yenmek zorundaydı ve “masayı yönet” mantrası tamamen harekete geçirilmiş olacaktı. Green Bay, önümüzdeki hafta sonu San Francisco 49ers ile Wildcard randevusu için Santa Clara’ya bir bilet açabilirdi.

Packers felaketle karşı karşıya
8 Ocak 2023; Green Bay, Wisconsin, ABD; Green Bay Packers oyun kurucu Aaron Rodgers (12) ve geniş alıcı Randall Cobb. Zorunlu Kredi: Jeff Hanisch-USA TODAY Sports.

Ancak bunu başaramadılar ve Lambeau Field’da Lions’a 20-16 yenildiler. Aslanlar daha kavgacı, daha sert, daha fırsatçıydı ve gururla dolup taşıyorlardı. Maç başlamadan yaklaşık 20 dakika önce Detroit, Seattle Seahawks hayal kırıklığı yaratan Rams yüzünden işi hallettiği için sezon sonrası çekişmeden elendi.

Önemli değildi.

Lions baş antrenörü Dan Campbell takımını oynamaya hazırladı açık olarak Ocak dansına girmek için çalıyorlarmış gibi. Olağanüstüydü.

Aaron Rodgers’ın her zamanki teatral oyunları bir türlü gelmedi. Green Bay, sahadan aşağı inmek ve Lions’dan sağ çıkmak ve sezon sonrasına girmek için eski bir şansa sahipti, ancak Rodgers alışılmadık bir müdahale yaptı. 2008’den 2021’e kadar bu tür seçimler olağandışıydı, ancak Rodgers’ın yüksek standartlarına göre ezici bir sezon olan 2022’de olması gerekmiyor.

Aaron Rodgers t fark etti
1 Ocak 2023; Green Bay, Wisconsin, ABD; Green Bay Packers’ın oyun kurucusu Aaron Rodgers. Zorunlu Kredi: Jeff Hanisch-USA TODAY Sports.

Bu, Packers sezonunun ve belki de Rodgers’ın kariyerinin bir özeti. Tahmin edilebileceği gibi, maçtan sonra geleceği konusunda kararlı değildi ve ham duyguların oyunun kaderini belirlemesini istemediğini iddia ediyordu. emekli olmak vs. oynamaya devam etmek karar.

Şaşırmayın – Green Bay kaybetmeyi hak etti. Hakemler tarafından yıkanmadı. “İnç oyunu”, kazan ya da eve git yarışmasında pek geçerli değildi. Packers, 3rd Down’da 12’ye 4’tü, ciro savaşını iki farkla kaybetti ve sürüşleri touchdown ile bitiremedi. Performans, Rodgers’ın tipik MVP düzeyine yakışmıyordu – muhtemelen 39 yaşında olduğu ve ince bir şekilde düşüşte olduğu için.

Lions Savunması Konusunda Aldanmayın
24 Kasım 2022; Detroit, Michigan, ABD; Detroit Lions başantrenörü Dan Campbell. Zorunlu Kredi: Lon Horwedel-USA TODAY Sports.

Campbell tüm övgüyü hak ediyor. Seattle’ın galibiyeti takımının motivasyonunu kaybetmesi ya da en azından kalbinin kırılması gerekirdi. Kesin olarak değillerdi. Rodgers, 2008’de Packers’ı devraldı ve Green Bay, bu noktadan itibaren Detroit karşısında 19-10 (.630) bir rekora sahipti. Ayrıca 2008’den 2021’e kadar Lions, Lambeau Field’da 3-11 (.214) idi. Rodgers “Bears’ın sahibi” demeyi sever ama yine de Pazar gününden önce Lions’ın da sahibiydi.

Campbell, Packers-Lions rekabetini yeniden tanımlamış olabilir çünkü Green Bay, 2022 kampanyasını değerlendirmek ve 2023’e hazırlanmak için – gelecekteki bir Onur Listesi oyun kurucu olsun ya da olmasın – sonraki adımları erken atıyor.


Vikingler Sezon Sonrasına Her zamankinden Daha Gizemli Giriyor

Dustin Baker 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olan bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast barındırıyor ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Sawh ve sal baharat. Viking fandomu 1996 yılına kadar uzanıyor. Listelenen suçlu zevkler: Fıstık Ezmeli Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/general-news/packers-suffer-cataclysmic

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir