P4P Star, GGG 1’den Beri En Zorlu Testle Karşılaşıyor


Son Güncelleme 5 Mayıs 2022 19:24 (İngiltere Saati)

P4P Bir Numaralı Meksikalı Canelo Alvarez, bazılarının Canelo’nun Gennady Golovkin 1’den bu yana en zorlu sınavı olarak nitelendirdiği, çoğunluğun Canelo’nun kaybettiği bir mücadelede Yenilmeyen WBA Hafif Ağır Şampiyonu Dmitry Bivol’u ele geçirdi.

Canelo vs Bivol, 7 Mayıs’ta Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da, boks sporunu aşan Taylor Serrano’nun hemen ardından DAZN için devasa bir dönemde gerçekleşiyor. Canelo vs Bivol ayrıca ABD’de DAZN PPV’nin ilk çıkışını ve 2022’de DAZN ile potansiyel olarak üç Canelo dövüşünün ilkini işaret ediyor.

Canelo Bivol Dövüş Dağılımı

Bivol (19-0), birçok kişinin Canelo Alvarez’i (57-1-2) yenmek için ideal gördüğü bir tarza sahip. Bivol, boksta en iyi vuruşlardan birine sahip, mesafe yönetimi ile birleştiğinde, yenilmez hafif ağır sıklet, üzerine çıkması çok zor bir adam olacak. Meksikalıyı durduracak güce sahip değil, bu yüzden hakimlere güvenmek zorunda kalacak, yani ikna edici bir şekilde ve en az sekiz tanesini kazanması gerekiyor.

Bivol, iki seviye aşağıda olan ancak yine de üç raunt kazanan Craig Richards ile ofiste geçirdiği kötü bir gece dışında, dövüşlerinin büyük çoğunluğunda neredeyse yenilmez görünüyordu. Canelo, iyi teknik boksörlerle arka arkaya dövüşler yaptı ve 7 Mayıs’ta çok ihtiyaç duyduğu sabırlı baskı dövüşlerine alıştı.

Canelo, tüm rakipleriyle olduğu gibi burada da büyük bir avantaja sahip ve bu onun özgeçmişi, Canelo son on yılda dört ağırlık bölümünde sürekli olarak dünyanın en iyi dövüşçüleriyle karşılaştı. Bu, WBO Şampiyonu Joe Smith Jr’ı yenen ancak son zamanlarda elit muhalefetle karşılaşmamış olan Bivol için aynı değil – Beterbiev, Zurdo veya Callum Smith gibi.

Canelo vs Bivol Ana Kart

Getty Images’den Göm

Matchroom ABD’nin Yeni imzası Montana love (17-0-1), Baş Destek konusunda, IBF Kuzey Amerika süper hafif sıklet şampiyonluğu için Meksika’dan Gabriel Valenzuela (25-2-1) ile karşı karşıya geliyor. Montana, Jake Paul’ün alt kartında dövüşerek sahneye çıktı ve eski dünya şampiyonu Ivan Baranchyk’i her iki adamın da yaralandığı müthiş bir dövüşte yendi, ancak Montana yedinci rauntta durmak zorunda kaldı.

Rakibi Valenzuela’nın şöhret iddiası, geçtiğimiz Şubat ayında çoğunluk kararıyla Liverpool’lu Robbie Davies Jr karşısında üzücü bir galibiyet ve iki galibiyet daha aldığından beri ivme kazanmaya devam ediyor. Love için zorlu bir test ama burada bir galibiyet, mevcut IBF sıralamasını kesinlikle ilk ona yükseltecektir.

Özbekistan süper hafif sıklet Shakhram Giyasov (12-0), IBF Kuzey Amerika orta siklet şampiyonluğu için Meksikalı Christian Gomez (22-2-1) ile karşılaşmak için orta siklet bölümüne yükseldi. Bu, Gomez’in tam olarak ne kadar iyi olduğunu bilmediğimiz için 147 kiloluk ilk çıkışı için ilginç bir eşleşme ama gerçekçi olarak Giyasov’un çok tecrübeli ve onun için çok fazla soyağacına sahip olması gerekiyor. Gomez, Canelo/Matchroom Mexico alt kartlarında sıkça görülüyor.

Filip Hrgovic’in (14-0), IBF ağır sıklet zorunlu pozisyonu için son bir elemede Çinli Southpaw Puncher Zhillei Zhang (23-0-1) ile karşılaşması gerekiyordu, ancak Hrgovic haftanın başlarında kişisel nedenlerle çekildi ve bunun yerine Zhang karşı karşıya gelecek. Scott Alexander (16-4), Canelo vs Bivol kartında Hrgovic ile son eleme yeniden planlanmadan önce on turda.

Ayrıca Canelo – Bivol ana kartında, Canelo Alvarez alt kartlarının değişmez bir özelliği olan en iyi Matchroom USA Lightweight adayı Marc Castro (6-0), Porto Rikolu Pedro Vicente Scharbaai (7-4-1) ile sekiz raunt boyunca karşılaşacak. Castro, altı dövüşte 5 nakavtla etkiledi ama geçen sefer Julio Madeira tarafından düşürüldü.

Canelo vs Bivol Ön Eylem

Sinek sıklet bölümünde, 28 yaşındaki Joselito Velasquez (14-0-1), Kolombiyalı Jose Soto (15-1-0) ile karşı karşıya geliyor. Bu çok uyumlu bir yarışma ve eğer kazanan ikna ederse, başka bir büyük Matchroom şovunda bir yer kazanabilir ve kendilerini ligde bir tehdit olarak ilan edebilirler.

Matchroom’un orta sıklet adayı Alex Espino (9-0-1), Meksikalı Aaron Silva (9-0) ile 50-50 kazanılması gereken bir yarışmada. Silva, 2021’de Matchroom Mexico kartında başka bir yenilmez savaşçı Raul Salomon’u yendi ve Canelo vs Bivol kartında yenilmeyen bir rekor daha almaya çalışıyor.

Boks Dünyası adayı Elnur Abduraimov (8-0), bu dövüşte bilinmeyen büyük unsuruyla gerçekten heyecan verici bir eşleşme olabilecek, yenilmeyen rakibi 11-0 Manuel Correa ile karşı karşıya. Sonunda Canelo vs Bivol kartında Fernando Angle Molina (7-0) 8-1 Ricardo Valdovinos ile karşılaşıyor.

Tarafından Darşan Desai

Kaynak : https://worldinsport.com/canelo-vs-bivol-p4p-star-faces-toughest-test-since-ggg-1/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir