Oyuncu Çifti, 16. Haftanın 1. Yarısında Vikings Franchise Kilometre Taşlarını BelirlediJustin Jefferson Ödül Takdirini Kesinlikle Hak Ediyor
24 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings, 16. Haftaya ve New York Giants’a karşı oynadıkları Noel Arifesi maçına, Vikings serisinin dönüm noktalarını belirlemenin eşiğinde olan bir çift oyuncuyla girdi. Justin Jefferson, Randy Moss’un tek sezonluk franchise’ının 1632 yarda rekorunu kırmasından sadece 10 yarda utangaçtı. Rekoru 2003’te kırmıştı.

İlk yarıdan 60 yarda beş yakalama ile çıkan üçüncü yıl alıcısının rekoru kırması uzun sürmedi. 1. çeyrekte 25 yarda kapma ile rekoru kırdı. Şimdi, 14.5 maçta, Jefferson 1682 karşılama sahasına sahip.

Bu rekor, 2021 sezonunun 18. Haftasına 1509 yarda ile giren ve onu kırmak için 123 yarda gibi nispeten büyük bir gösteriye ihtiyaç duyan Jefferson için yapım aşamasında bir yıl oldu. Sadece 16 yarda kısa, 107 ile bitirdi.

2022 sezonunun başlamasından önce Jefferson, NFL’nin tek sezonluk rekorunu kırma ve tek bir sezonda 2000 yarda ulaşan ilk oyuncu olma hedefini belirledi. O 2000 yard işareti için pek tempolu değil, ancak şimdi 1964 yardalık tek sezon rekoru için Calvin Johnson’ın sadece 282 yarda gerisinde oturuyor.

Çoklu Vikings Franchise Dönüm Noktaları
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Bu arada, Dalvin Cook güne Chuck Foreman’ın sadece 22 yarda gerisinde girerek Vikings tarihindeki en çok kariyer koşusu yapan üçüncü yarda oldu. Foreman, kariyeri boyunca 5887 acele yardası kaydetti ve Cook, 16. Haftaya kendi adına 5865 hızlı yarda ile girdi.

Cook, ilk yarıda 18 yarda bir koşucu da dahil olmak üzere yedi kez 40 yarda koştu. Artık Vikingler tarihindeki en büyük üçüncü hücum toplamına sahip. Kıdemli RB artık gözünü kariyeri boyunca 6818 hızlı yarda kaydeden Robert Smith’e dikti. Cook belli ki bu sezon bu hedefe ulaşamayacak, ancak 2023’teki başka bir güçlü kampanyayla, gelecek yıl bu hedefe ulaşma konusunda fazlasıyla yeterli olacaktır.

Vikingler -- Kefaret Alıcıları?
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Dalvin Cook’a koşan Minnesota Vikings. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Cook’un bu noktaya gelmesinin en etkileyici yanı kaç maç sürdüğü. Foreman, Vikings formasıyla 93 maç oynadı, ancak Cook’un rekorunu kırması sadece 71 maç sürdü. Bu arada, Smith 6818’e ulaşmak için 98 maç oynamak zorunda kaldı, ancak Cook gelecek yıl yüksek bir seviyede oynamaya devam ederse, bu hedefe 90’ıncı maçında ulaşmalı.

Vikingler için tüm zamanların en hızlı lideri, 2007-2016 yılları arasında 11.747 yarda gülünç bir şekilde koşan Adrian Peterson. Bir noktada Peterson’ı yakalamak için Cook’tan ciddi bir dalgalanma gerekirdi.

QB Kirk Cousins ​​bile aksiyona dahil oldu ve ilk yarıda TJ Hockenson’ı bir skor için vurarak 25’ten fazla tank avcısı ile art arda 8. yılını kaydetti. Sadece Payton Manning (13), Drew Brees (11), Tom Brady (11) ve Phillip Rivers’a (10) bu kadar çok prodüksiyonla arka arkaya birçok sezon katıldı.

Geri Dönüşteki Kuzenler
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Bu Vikings grubu, Minnesota’nın yakın geçmişte gördüğü en iyi hücum takımlarından biri olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. 2022 sezonu sona ererken kilometre taşları kaydetmeye devam edip edemeyeceklerini göreceğiz.

16. Hafta Vikingler Aktif Olmayanlar: Dantzler Resmi Olarak Çıktı

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/vikings-franchise-milestones

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir