“Onu Soyunma Odası Etrafında Görmek Garip”Güncellenmiş:

10 Ocak 2023

Arsenal menajeri Mikel Arteta, Arsene Wenger’in Boxing Day’de (26 Aralık 2022) takım soyunma odasına yaptığı ziyaretle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Gunner’ın yurt içi kampanyası, 26 Aralık 2022’de Emirates stadyumunda West Ham United ile karşı karşıya geldiklerinde yeniden başladı. İlk yarıda, ziyaretçiler Said Benrahma’nın sahasından bir golle skoru açarken lig liderleri gerideydi, ancak ikinci yarıda Arsenal, Bukayo Saka, Gabriel Martinelli ve Eddie Nketiah’ın bulabildikleri için maçı tersine çevirmeyi başardı. her biri ağın arkasında.

Maçın öne çıkan özelliklerinden biri, 2018’de kulüpten ayrıldığından bu yana stadyumu ilk kez ziyaret eden kulüp efsanesi Arsene Wenger’in dönüşü oldu.

Kulübün son maçı FA Cup’ta Oxford United’a karşıydı. Premier League kulübü, League One takımını geride 3 gol atarak geçti. İkinci yarıda Eddie Nketiah’tan bir duble ve Mohammad Elneny’den bir gol, Gunners’ın rekabetin bir sonraki turunda bir noktayı mühürlemesine yardımcı oldu.

Maçın ardından basına açıklamalarda bulunan Arteta, Arsene Wenger’in Boxing Day’de soyunma odasına yaptığı ziyareti değerlendirdi.

“Duygusal olduğunu, bundan gerçekten zevk aldığını hissedebiliyordunuz. Ve bence futbol kulübündeki herkesin sevgisini, yaptığı şeyin takdirini hissetti. Onu soyunma odasında görmek tuhaftı ama aynı zamanda herkes için güzel bir gündü.”

Wenger, Arsenal’i 22 yıl boyunca yönetti ve onlarla birlikte olduğu süre boyunca üç kez Premier Lig şampiyonluğunu, yedi kez FA Cup şampiyonluğunu ve yedi kez de Community Shield şampiyonluğunu kaldırmayı başardı.

Getty Images’den gömün

Basın toplantısı sırasında Arteta, Arsenal’deki herkesi toplu çabalarından dolayı alkışladı. Gazetecilerle konuşurken şunları söyledi:

“En gurur duyduğum şeylerden biri de bu. Herkesi bir araya getirmek için bu futbol kulübünde herkesin katkıda bulunma şekli. Bunun bir parçası olmak ve yaptığımız işe gerçekten bağlı ve ait hissetmek ve bu, bu futbol kulübünün her üyesinin takdiridir.”

“Bunun herhangi bir şey inşa etmek ve bu kulübün hak ettiği şey olmak için en büyük platform olduğuna inandım ve herkesin buna büyük bir katkısı oldu ve herkesin böyle hissetmesinden mutluyum.”

Gunners, Manchester City karşısında beş puanlık bir farkla masanın tepesinde otururken yerel kampanyalarının tadını çıkarıyor. Premier Lig devleri, 15 Ocak’ta Tottenham Hotspur ile 22 Ocak’ta Manchester United’ı karşı karşıya getirecek.

Getty Images’den gömün

Arsenal, evinden uzakta Tottenham Hotspurs ile karşılaştıklarında tüm silindirleri ateşlemeye ve üç puanı da eve götürmeye çalışacak.
Kaynak : https://worldinsport.com/weird-to-see-him-around-the-dressing-room-arsenal-manager-arteta-opens-up-about-strange-yet-beautiful-return-of-arsene-wenger-to-emirates/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir