One Vikings Acquisition, Sezon Dışı En İyi 5 Hareketin Listesini YaptıOne Vikings Acquisition, Sezon Dışı En İyi 5 Hareketin Listesini Yaptı
24 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings genel menajeri Kwesi Adofo-Mensah. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Vikinglerin savunması, 2020 ve 2021’de takımın en zayıf noktasıydı ve yeni işe alınan genel menajer Kwesi Adofo-Mensah’ın bazı oyun kurucuları getirmesi gerekiyordu. Bu sorun ön ofiste kabul edildi ve Vikingler gerekli hamleleri yaptı ve bazı oyun kurucularla sözleşme imzaladı.

Patrick Peterson, 2021’de mor takım için oynadı ve ortalama bir korner gibi performans gösterdi. Bir yıllık anlaşmasının ardından Vikingler, Peterson’ı başka bir yıllık sözleşme için yeniden imzaladı, bu sefer sadece 4 milyon dolara, Peterson’ın geride bıraktığı bir maaş. O, Vikinglerin en iyi korner oyuncusu ve onsuz savunmanın başı büyük belada olurdu.

Bir Vikings Edinimi
2 Ekim 2022; Londra, Birleşik Krallık; Minnesota Vikings defans oyuncusu Za’Darius Smith. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports.

Peterson, Pro Bowl kadrosuna girmezken, farklı bir Vikings ilavesi yaptı. Za’Darius Smith, Packers için üç sezon oynadı ve yıkıcı pas koşucusu birkaç Vikings maçını mahvetti. Ancak, kapak alanından tasarruf etmek için Packers GM Brian Gutekunst, Smith’i serbest bıraktı ve onu draft eden ekip olan Ravens ile sözleşme imzalamayı planladı.

One Vikings Acquisition, Sezon Dışı En İyi 5 Hareketin Listesini Yaptı

Birkaç gün sonra, muhtemelen Vikings sözleşmesinin yapısını daha çok beğendiği için anlaşma başarısız oldu. Diğer bir neden de muhtemelen Vikinglerin eski koçu Mike Smith’i defans koçu ve pas atma uzmanı olarak işe almasıydı. Smith, oldukça reklamı yapılan ücretsiz bir ajans ziyareti için binaya girdi ve birkaç gün sonra Vikingler onu resmen imzaladı. CBSSports.com imzayı sezon dışı en iyi beşinci hamle olarak adlandırdı.

Vikings savunması, NFL’deki en kötü savunmalardan biridir, ancak Smith birimde olmasaydı Minnesota ne kadar kötü olurdu? Smith, NFL’ye 72 baskı ile liderlik ediyor ve sezonda 21 oyun kurucu vuruşuyla devam edecek 10 çuvalı var. Vikingler ligde 33 çuvalla 17. sırada, çünkü Smith takım üretiminin %30,3’ünden sorumlu.

– Jeff Kerr | CBS Sporları

Smith harika bir sezon oynadı. Vikinglerin soyunma odasında onun pas atma yeteneğine ve pozitif enerjisine ihtiyacı vardı.

Yunuslar-Vikingler Sonrası 12 Anlık Tepki
Miami Dolphins oyun kurucusu Teddy Bridgewater (5), Minnesota Vikings defans oyuncusu Za’Darius Smith tarafından kovuldu. © JIM RASSOL/THE PALM BEACH POST / USA TODAY AĞI.

Savunma koordinatörü Ed Donatell yıldırım atmayı pek sevmez, bu yüzden Vikinglerin dört kişilik bir hücumla önden kazanması gerekiyor. Smith tüm hat boyunca sıraya giriyor ve her noktada korkutucu.

Ligde bu sezon 50 acelesi olan tek oyuncu olan Smith, pas telaşında kendisine yardım etmesi için yalnızca Danielle Hunter’a sahipti. Smith, son beş maçında sadece 0,5 çuval ve 17 baskıya sahipken, yine de hücum hatlarının her hafta durması gereken oyuncu.

– Jeff Kerr | CBS Sporları

Hunter, muhtemelen konum değişikliğinden ve genel olarak plan değişikliğinden kaynaklanan yavaş bir başlangıçtan sonra yavaş yavaş eski haline dönüyor. İkili, ligdeki seçkin kenar koşucu ikililerinden biridir. İkincil daha yüksek bir seviyeyi kapsayabilseydi, sayıları daha da yüksek olurdu.

Kerr, Smith’in önemini bir kez daha vurguladı: “Yine, Smith olmadan Vikingler nerede olurdu? Bu üç yıllık, 42 ​​milyon dolarlık anlaşma, prodüksiyonu için büyük bir pazarlık gibi görünüyor.

Tüm Ulusal Güç Sıralamaları
Minnesota Vikings defans oyuncusu Za’Darius Smith (55), defans oyuncusu Danielle Hunter ile kutlama yapıyor. © Dan Powers/USA BUGÜN AĞ-Wisconsin / ABD BUGÜN AĞ.

Sözleşme başlangıçta ağır geliyor, ancak ligin maaşları son derece yüksek bir seviyeye yükseldi. Smith en iyi oyun kurucu ve bu parayı hak ediyor. Vikingler için en önemlisi sözleşme yapısıydı. 2022’de ulaşılan maaş sınırı 3,3 milyon doların biraz üzerinde, bu nedenle takım yine de serbest oyunculukta başka oyuncular alabilir. Buna ek olarak, Vikingler, sezondan sonra gelecekte büyük sınır sorunları yaşamadan onu görevden alma seçeneğini güvence altına aldı. Vikingler onu 2022 sezonundan sonra kesmiş olsaydı, ölü sınır isabeti 3,3 milyon doların biraz üzerinde olurdu.

Bu önemliydi çünkü Smith 2021’de sakatlıklar yaşadı, özellikle sırt yaralanmaları sporcular için her zaman korkutucu ve takımlar için riskli. Smith’in tavan vuruşu 2023’te 15 milyon doların üzerine ve 2024’te 21 milyon doların üzerine çıkacak. Kulağa çok para gibi gelen şeyler onun oyun seviyesini yansıtıyor. Sözleşme yeniden yapılandırmaları her zaman mümkündür.


Justin Jefferson Kendini Bir KEÇİYLE Kıyaslıyor

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/one-vikings-acquisition

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir