ODI Sıralamalarında Yeni Yıllık Güncelleme, Hangi Takımların İlk Üç Pozisyonda Olduğunu Bilin.


ODI sıralaması: Avustralya, yıllık güncellemenin ardından MRF Lastikleri ICC Erkekler ODI Sıralamasında en üst sıradaki yerini korudu, ancak Pakistan ve Hindistan ileride zorlu rakipler olacak.

Yıllık güncellemenin ardından, Avustralya’nın notu 113’ten 118’e yükseldi ve Pakistan (116 puan) ve Hindistan’a (115 puan) karşı ince bir liderliği sürdürdü.

Sıralamaların yıllık olarak güncellenmesi öncesinde 113 puanla Avustralya ilk sırada yer alırken, onu ondalık sırada Hindistan takip etti. Bu ay Yeni Zelanda’ya karşı dördüncü ODI’yi kazandıktan sonra 112 puanla üçüncü sırada yer alan Pakistan, bir an için sıralamada zirveye ulaştı.

Pakistan, eğer olsaydı, yıllık güncellemeden sonra bile sıralamanın zirvesinde kalabilirdi. yönetilen Yeni Zelanda’ya karşı 5-0 temiz bir tarama.

Yıllık sıralama, Mayıs 2020’den itibaren tamamlanan tüm serileri, Mayıs 2022’den önce tamamlanan seriler için yüzde 50 ve sonraki tüm seriler için yüzde 100 ağırlıklandırma ile dikkate alır.

Bu, Pakistan’ın Hindistan’ı ikinci sırada geride bıraktığı ve İngiltere’deki 4-0’lık seri yenilgilerinin artık geçerli olmadığı anlamına geliyor. 2021’de İngiltere’deki 3-0’lık mağlubiyetleri de ağırlıklarını azalttı ve listelerde Hindistan’ı bir adım önde geçmelerine yardımcı oldu. Hindistan ise bu yıl evinde Avustralya’ya karşı aldığı 2-1’lik seri mağlubiyetten büyük ölçüde etkilendi.

Yakın gelecekte sıralanan birkaç ODI ile, takımlar 2023 ICC Erkekler Kriket Dünya Kupası öncesinde hazırlıklarını yoğunlaştırırken, ilk üçte büyük hareket için yer var.

İlk üç büyük kazanımlar elde ederken, Yeni Zelanda (104 puan) dördüncü oldu. Dördüncü sıraya yükselmek için Black Caps İngiltere’yi geçti (101 puan). İngiltere, 2019 ICC Erkekler Kriket Dünya Kupası galibiyeti artık dikkate alınmadığından, reytinglerinin 10 puan düştüğünü gördü.

Güney Afrika (altıncı sırada) ve Bangladeş (yedinci sırada) yıllık güncellemenin ardından konumlarını korudu. Ancak Afganistan, Sri Lanka’yı ve Batı Hint Adaları’nı geçerek sekizinci sıraya tırmanmak için büyük bir sıçrama yaptığından, altlarında büyük bir hareket var.

Afganistan derecelendirme puanını yükseltti (71’den 88’e), Sri Lanka (86’dan 80’e) düşüş gördü. Batı Hint Adaları 72 puanını korudu.

Ayrıca okuyun: KKR – RR Maç Tahmini | Kolkata Knight Riders vs Rajasthan Royals Bugünkü Maçı kim kazanır?


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/odi/odi-ranking-new-annual-update-on-odi-rankings-know-which-teams-are-occupying-the-top-three-positions/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir