Nyck De Vries’e Kaderi Döndürmek İçin “3 Yarış” VerildiGüncellenmiş:

12 Mayıs 2023 21:08

F1 2023 sezonuna şimdiden berbat bir başlangıç ​​yapan Nyck De Vries, Alpha Tauri’de Daniel Ricciardo’nun onun yerini alabileceği söylentileriyle bir darbe daha aldı. Motor sporları medya döngüsü, Ricciardo’nun Alpha Tauri Genel Merkezi’ndeki koltuk uyumunu güçlendirdi ve De Vries’in F1’deki konumunu daha savunmasız hale getirdi.

Red Bull’un pilotlarına karar vermede acımasız olduğu, Brendon Hartley (ne büyük bir gerileme), Alexander Albon ve Daniil Kvyat gibi düşük performans gösterenleri görevden aldığı ve Nyck De Vries’in de aynı kaderi paylaştığı biliniyor.

Nyck De Vries’in 2023’ü

Getty Images’den gömün

2022 İtalya Grand Prix’sini etkileyici bir 9. sırada bitiren Hollandalı sürücü, F1’e yüksek beklentilerle geldi ve birçok kişi onun sağlam bir çaylak olmasını bekliyordu. De Vries, Mercedes ile test ve yedek pilot olarak çalışırken F2 ve Formula E şampiyonu olarak güçlü bir üne sahip olarak F1’e girdi.

Ancak takım arkadaşı Tsuonda, 2023’te 5 yarıştan 4’ünde onu elemeyi başardı. Kendini sadece hızının dışında bulmakla kalmadı, aynı zamanda Bakü GP’deki Cumartesi sprinti sırasında takım arkadaşıyla çarpışması da dahil olmak üzere birçok olayda bulundu. Yuki Tsunoda, yarasına tuz basmak için bu sezon Alpha Tauri’nin puanlarının %100’ünü alarak kendisini yarış yarış takımın bir numaralı pilotu yaptı.

Red Bull takımının üst düzey isimlerinden ve düşük performans gösteren genç sürücülere sabrıyla tanınmayan Helmut Marko’nun, De Vries’e koltuğunu koruması için üç yarışlık bir süre verdiği bildirildi. Bu, Nyck De Vries’in alışılmadık performans eksikliğine ek olarak üstesinden gelmesi gereken muazzam bir baskı.

Daniel Ricciardo Hakkında Medya Spekülasyonları

Getty Images’den gömün

Marko’nun baskısı yetmiyormuş gibi, medya koltuk ayarlaması için Alpha Tauri Genel Merkezi’nde bulunan Daniel Ricciardo’nun etrafında bir çılgınlık yarattı. Ricciardo’nun McLaren’deki mücadeleleri, onu 2023’te araçsız bıraktı, kurtarıldı ve Red Bull’daki eski takımının kanatları altına alındı.

Takım Patronu Christian Horner, Ricciardo hakkında şunları söyledi:

“Daniel ile biraz konuştum, ancak onu bizimle birlikteyken olduğu sürücü olarak tanımıyorum.”

İnanılmaz derecede sevilen sürücünün çoğu hayranı, asla grid’e geri dönmeyebileceği gerçeğini kabullendi. Ancak, şimdi düşündüğümüzden daha erken dönebilir mi? Motorsport.com’a göreRed Bull, Daniel’in simülatörde eksik formunu bulduğunu bildirdi, bu sadece onun Nyck De Vries’in yerini alacağı söylentilerini körüklüyor.

Ricciardo, Nyck De Vries’in yerini gerçekten alacak mı?

Getty Images’den gömün

Ricciardo, koltuk montajı için Alpha Tauri fabrikasında bulunuyor, ancak üçüncü sürücü olarak Red Bull ile yaptığı anlaşma nedeniyle bu zorunlu.

Bugünkü raporlar ayrıca Alpha Tauri Takım Patronunun, Marko’nun Ricciardo’yu tekrar koltuğa oturtma isteğini veto ettiğini öne sürdü. Bu yıl Alpha Tauri’deki görevinden ayrılacak olan Franz Tost, F1’e yerleşmek için en az “üç yıllık” deneyime ihtiyaçları olduğunu belirterek genç sürücüleri ve De Vries’i savundu.

Ancak Tost, Takım Müdürü olarak görevinden ayrıldığında fikirlerinin bir önemi olacak mı? Yerine geçecek olan Ferrari’den Laurent Mekies, sürücü kadrosuyla ilgili farklı bir felsefeye sahip olacak mı?

2. Alpha Tauri koltuğunu başka kim alabilir?

=Getty Images’den gömün

Red Bull, Nyck De Vries’in yerini almaya hazır genç sürücülerle her zaman ortaya çıkan yetenekleri desteklemiştir. Ayumu Iwasa F2’de etkileyici, şu anda sıralamada 3. ama sergilediği inanılmaz hız ve yarışçılık onu Red Bull için çekici bir aday yapıyor.

Alternatif olarak, eskiden F2’de olan ve şimdi Süper Formula Şampiyonası’nda yarışan Red Bull genç Liam Lawson da olumlu sonuçlar alıyor. Hangi sürücünün tercih edildiğine karar vermek zor ama kesin olan bir şey var. Daniel Ricciardo, Nyck De Vries’in görevden alınıp alınmayacağı kesin değil.

~~~

Yenilik önyargısı, F1’deki fikirleri bilgilendirir. De Vries önümüzdeki birkaç yarışta sonuçlarını iyileştirirse, bu konuşma medya spekülasyonlarının bir başka telaşı olabilir. Ancak bunu yapmazsa, Red Bull geçmişe değil geleceğe bakabilir.

Iwasa ve Lawson gibi genç yıldızları desteklemek, Formula 1’in bu çağında zaten güçlü olan sürücü kadrolarını ve hakimiyetlerini güçlendirecek. Ne yazık ki, geçmişe dönüp Ricciardo’ya ikinci bir şans vermek Red Bull’un tarzı gibi gelmiyor.

Nyck De Vries’in Alpha Tauri’de tam bir sezonu hak ettiğini düşünüyor musunuz? Yoksa yedek olarak aklınızda daha iyi biri var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!


Kaynak : https://worldinsport.com/nyck-de-vries-given-3-races-to-turn-fortunes-around/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir