NFL Tarihinin En Büyük Geri Dönüşü Nasıl Düştü?NFL Tarihinin En Büyük Geri Dönüşü Nasıl Düştü?
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings sıkı sonu TJ Hockenson. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Heyecan verici bitişler ve yedi geriden gelme zaferiyle dolu bir sezonda, Justin Jefferson’ın 4. galibiyetiyle Buffalo’da 11. Haftadaki inanılmaz galibiyetin yerini hiçbir şey tutamazinci-ve-18 mucizevi yakalama ve Josh Allen’ın bir Vikings tank avcısı için kale çizgisi fumble’ı.

Ancak Colts karşısında 39-36 fazla mesai gerilimi yaratan roller coaster’ı üreten Cumartesi günkü tüm zamanların en iyi NFL geri dönüşü, drama için Bills maçına çok yaklaştı.

Vikinglerin 2017’den beri ilk NFC Kuzey şampiyonluğu olan Indy karşısında getirisi daha da büyüktü.

Dirençli Vikinglerin yine pek çok zorluğun üstesinden gelmek zorunda kaldığı bir oyundu, çoğunlukla kötü özel takımların oyunu, erken bir sürücü öldüren Dalvin Cook fumble’ı ve iki müdahale (biri altılı seçimdi) tarafından kendi kendine neden oldu. . İkinci engelleme, Jefferson’ın sert vuruşlardan sonra kısa bir süre oyundan çıkması ve yerine geçen Jalen Reagor’un açıklanamaz bir şekilde dördüncü çeyreğin derin rotasında durmasından kaynaklandı.

NFL Tarihinin En Büyük Geri Dönüşü Nasıl Düştü?
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Yetkililer ayrıca, iki oyunu öldürerek Vikinglerin zorluklarına katkıda bulundular, bu da başarısız dönüş golleriyle sonuçlanacaktı. Chandon Sullivan.

NFL Tarihinin En Büyük Geri Dönüşü Nasıl Düştü?

Kirk Cousins, dördüncü çeyrekte veya uzatmada kariyerinin en yüksek yedinci maç galibiyetine liderlik etmede muazzamdı, bu sezon ligin en yüksek seviyesi. 460 pas yarda ile kariyerini zirveye çıkardığı bir günde, ikinci yarıda ve uzatmalarda inanılmaz bir 417 yarda ve 4 gol attı.

KJ Osborn’dan bir kariyer günü ve Justin Jefferson ve Adam Thielen’den olağan mükemmellik ile Vikingleri kabul eden birlik her zamanki gibi olağanüstüydü. Cook, maliyetli fumble’ı oyunun en büyük oyunuyla telafi etti – Vikingleri kuralın bitimine 2:15 kala iki puana çekmek için mükemmel bir şekilde uygulanan bir ekranda 64 yarda yakala ve koş tank avcısı.

Vikingler, bu tür 12 maçın olduğu bir hafta sonu tek skorlu maçlarda 10-0’a yükseldi (Pazartesi gecesi Packers-Rams maçına giden NFL tarihinde bir haftada en fazla berabere kaldı).

NFL Tarihinin En Büyük Geri Dönüşü Nasıl Düştü?
Kevin O’Connell

Cumartesi günkü maçtan çıkan en iyi şeyler arasında, çok eleştirilen Vikings savunmasının performansı vardı ve Colts’u ilk yarıda/üçüncü çeyreğin başlarında oyun daha ulaşılmaz hale getirilebilirken beş saha golüne tuttu. D, Vikinglerin 33-0 geride kaldıktan sonra 39-3 hücumu sırasında üçüncü ve dördüncü aşağı savunmada 11’e 2 performans sergiledi.

Minnesota D ayrıca, rakip hücumun Colts’u 341 yarda (ikinci yarıda ve uzatmada 132) tutarak 400 artı toplam yarda ürettiği beş maçlık galibiyet serisini de bitirdi. En önemlisi, defans oyuncuları Eric Kendricks ve Jordan Hicks ile Dalvin Tomlinson ve Harrison Smith liderliğindeki Vikingler, Vikings 36 yarda çizgisinden 2:31 kala Matt Ryan’ı 4. ve 1. QB gizlice durdurdu. Ryan dönüşmüş olsaydı, bu, o gün 5’e 5 olan Chase McLaughlin’in sahadan galibiyet golüne yol açabilirdi.

Bence Colts geçici koçu Jeff Saturday, McLaughlin’in Colts’u 11 sayı öne geçirebilecek ve temelde galibiyeti perçinleyebilecek 53 yarda atış denemesine izin vermeyerek bir hata yaptı (çünkü çok iyi tekme atıyordu).

Bundan sonra Vikingler, Washington’da 20-12’lik cesur bir galibiyetten sonra NFC’de 8-5-1’de 6. sırada yer almaya devam eden Giants’ı konuk edecek. G-Men, dört maçlık galibiyetsiz serisini durdurdu. Vikingler için kazanmaya devam etmek ve üst üste yedi maç kazanan ateşli 49ers karşısında 2. sıradaki yerini korumak önemlidir.

İşte Jets’e karşı galibiyete diğer tepkilerim:

1. Playoff zamanı geldiğinde ortadan kaldırılması gereken özel takım hataları hakkında: Dallis Flowers oyunu açmak için 48 yarda dönüş ve üçüncü çeyreği ayarlamak için 49 yarda dönüş yaptığından, bu sezonun başlarındaki mükemmel başlama vuruşu kapsamı büyük bir sorundu. saha golü. Ryan Wright, ilk çeyrekte bir punt’u bloke etti (eski Viking Ifeadi Odenigbo tarafından) ve Colts’u 10-0 öne geçirmek için tank avcısı için geri döndü. Sonra Wright, ikinci çeyrekte sahte bir kumarla Jalen Nailor’a yüksek bir atış yaptı, bu da Colts’u Minnesota 31’e ayarladı ve bir saha golüne yol açtı. Ve Kris Boyd’a, Reagor’un dördüncü çeyreğin başlarında 51 yarda punt dönüşünü geçersiz kılan hayalet bir yüz maskesi çağrısı vardı.

Vikingler Pazar Günü Daha da Karışık Oldu
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Jalen Reagor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Wright, kuralın bitimine 22 saniye kala Indy 2’de yere düşen 63 yardalık bir oyuncu da dahil olmak üzere 20 içinde birkaç mükemmel degajla geç saatlerde yeniden bir araya geldi. Ve Greg Joseph, geç saatlerde daha iyi vuruşlarına başka bir mükemmel günle devam etti – PAT’lerde 5’e 5 ve maç kazandıran 40 yarda saha golü.

2. Za’Darius Smith’in diz sorunlarından kurtulduğunu ve yarım çuval, 5 top çalma ve 2 zorunlu top düşürme ile daha etkili bir oyun sergilediğini görmek savunma için iyiye işaretti. Danielle Hunter ayrıca 1.5 çuval, 4 QB vuruşu ve 5 top çalma ile iyi bir maç çıkardı. Güç durumdaki savunma koordinatörü Ed Donatell, Kevin O’Connell’in ısrar ettiği – devre arası ayarlamaları yapıldıktan sonra en az 10 ile daha fazla yıldırım çağırdığında, geçiş telaşı Ryan üzerinde daha fazla baskıyla (3 çuval) yeniden ortaya çıktı. Buna, dördüncü çeyrekte 2:11 kala Eric Kendricks tarafından yapılan ve Colts sürücüsünün ölmesine yardımcı olan bir yıldırımda kritik bir çuval da dahildi. Kendricks 12 top çalma, dört mağlubiyet için mücadele artı çuvalla harika bir maç çıkardı.

İyi oynayan bir diğer savunma oyuncusu, hafta boyunca Dantzler’ın hastalanmasının ardından Cam Dantzler’in yerine başlayan köşe Duke Shelley idi. Shelley altı kez hedef alındı ​​​​ve 15 yarda yalnızca iki tamamlamaya izin verdi.

NFL Tarihinin En Büyük Geri Dönüşü Nasıl Düştü?
Dawson Knox ve Duke Shelley. © JAMIE GERMANO / USA TODAY AĞI.

3. Vikingler, Colts’un ilk seriden (ayak bileği) sonra Jonathan Taylor’ı Pro Bowl’a geri vermesine rağmen 171 koşu sahasından vazgeçti. Bunun nedeni kısmen Colts’un ikinci yarıda büyük liderlikle aşırı muhafazakar oynamasından kaynaklanıyordu, çünkü Matt Ryan ikinci yarıda sadece 64 yarda attı ve NFL’nin Saquon Barkley’deki dördüncü önde gelen koşucusu (1.170 yarda, 9 gol) ile Uzatma Daniel Jones’ta iyi koşan bir QB ile birlikte şehre gelen Giants’ın yüzdesi (583 hızlı yarda, yerde 5 tank avcısı), Vikingler bu Cumartesi koşuya karşı güçlü olmak zorunda kalacak ve Jones’a yönelik saldırılarda daha agresif olmaya devam edecek.

4. Cook, KJ, JJ, Thielen ve Hockenson kritik zamanda teslim oldular: Cousins ​​ikinci yarıda ve uzatmada müthişti, ancak mükemmel karşılama ekibi büyük oyundan sonra büyük bir oyun oynadı, Cook da dahil olmak üzere kendisine yardım ettiği parlak ekran tank avcısı Christian Darrisaw, Osborn ve Thielen’den büyük bloklar.

Vikingler Kuzeyi Kazandı.  İşte Oyuncular Bu Konuda Nasıl Hissediyor?
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Adam Thielen. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Alıcı birliklerin sayıları: Osborn – 10 resepsiyon, 157 yarda, 1 tank avcısı; Jefferson – 123 yarda 12 yakalama, 1 tank avcısı (Pro Bowl köşesi Stephon Gilmore’a karşı dışarıda harika bir kesim ile); Thielen – 41’e 3, 1 TD; Hockenson — 33’e 3 ve oyunu eşitleyen iki sayılık yakalama. Ancak Hockenson’ın, ikinci çeyrekte Vikingler 20-0 gerideyken tökezleyip bir yarda geride düştüğünde olduğu gibi, dengesini kaybetmemeye konsantre olması gerekiyor.

Bu sezon 1.623 karşılama yardası ile JJ, Calvin Johnson’ın 1.964 yardalık NFL rekorunu kırmak için son üç normal sezon maçında ortalama 114 karşılama yardası yapmalıdır.

5. Hücum hattı, izin verilen yedi çuvalla zorlu bir günün ardından oldukça geç saatlerde korundu (beklendiği gibi, Pro Bowler DeForest Buckner 1 çuval, 3 QB vuruşu, 1 mağlubiyetle mücadele ve 1 pasla yere serildi). Austin Schlottmann’ı yedeklemek için bir düşüş olduğu için Vikinglerin, sırtındaki sakatlıktan kısa süre sonra pivot Garrett Bradbury’yi alması gerekiyor.

6. Lig ofisi, bu görev yapan ekibi azarlamalı ve bir playoff maçında oynamalarına izin vermemelidir. Oyun patladığında hala ayakta ve ilerlemeye çalışırken Deon Jackson’ın bariz ikinci fumble’ını görmek gülünçtü (ama en azından top Vikinglere verildi, sadece Sullivan için hak ettiği tank avcısı değil).

Tarihi Geri Dönüşten Sonra 4 Vikings Maç Topunu Hak Etti
28 Temmuz 2022; Minneapolis, MN, ABD; Minnesota Vikings’in korner oyuncusu Chandon Sullivan. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

7. Bölüm kesinleşirken, O’Connell’in Cook, Za’Darius Smith, Hunter ve Bradbury gibi sakatlık geçmişi olan kilit oyuncuları Vikinglerin aradığı son üç normal sezon maçında nasıl kullanmaya karar verdiğini görmek ilginç olacak. 2 numaralı sırayı korumak ama aynı zamanda playofflara olabildiğince sağlıklı girmek. Ve öyle görünüyor ki, Irv Smith Jr. yüksek ayak bileği burkulmasından yakında başka bir silah eklemek için geri dönebilir.

NFL Gözlemleri Çevresinde:

1. Devler Noel Arifesi Günü geliyor: Tam geriye giden bir takım olarak Devleri dağıtmak üzereyken, Washington’da 20-12’lik büyük bir deplasman galibiyetinde güçlü bir performans sergilediler. G-Men, köşe bağı olmadığı için şanslıydı Darnay Holmes, 56 saniye kala Giants 6 yarda çizgisinden 4. ve Golde Curtis Samuel’in her yerindeyken son bölgede pas müdahalesi çağrısında bulundu. 8-5-1 Giants şu anda NFC’nin 6 numaralı sırasını elinde tutuyor ve joker kart avında Detroit ve Seattle ile 7 Numaralı Washington (7-6-1) karşısında eşitliği bozuyor.

2. Aslanlar, Jets 20-17’de zorlu bir oyunu kazanmada sıcak kaldı. Pek çok heyecan verici 15. Hafta bitişinden birinde, Aslanlar 4’te iki dakikalık uyarının ardından liderliği ele geçirdi.inci-ve-1 tank avcısı Jared Goff’tan sıkı sona 51 yarda pas Brock Wright (Vikingler ile ticaretten sonra başlangıç ​​​​oyuncusu olarak Hockenson’un yerini aldı). Bu, Detroit’in 1-6 başladıktan sonra son yedi maçtaki altıncı galibiyetiydi.

3. Patriots, oyunlarının, son oyunda Chandler Jones tarafından durdurulan ve bir diz çökme oyunu uzatmaya gönderecekken Raiders’ın kazanan tank avcısı için geri dönen, tavsiye edilmeyen bir yanalda sona ermesinden bıkmış olmalı.

4. Vikinglerin Colts’a karşı geri dönüşüyle ​​başlayarak, NFL’de önde gidenlerin takımları kaybetmeye karşı mücadele ettiği garip bir hafta sonuydu. Houston, Kansas City’yi uzatmaya götürdü ve Chiefs eski Viking Jerick McKinnon’ın 26 yarda koşusunda kazandı. 15. Haftanın üçüncü Uzatma maçında Jaguarlar, Rayshawn Jenkins’in uzatmada oyun kazandıran 52 yarda durdurma dönüşüyle ​​Kovboyları 40-34 şok etti. Dallas hala bir play-off noktasını perçinledi, ancak bölümü perçinlemek için sadece bir galibiyete veya bir Dallas mağlubiyetine ihtiyacı olan şu anda 13-1 Eagles’a karşı bu Cumartesi günkü NFC Doğu karşılaşmasını dört gözle bekliyor olabilirler.


Vikings Seçmeleri İlginç Yeni QB

Jeff Diamond, eski bir Vikings GM, eski Tennessee Titans Başkanı ve 1998’de Vikings’in 15-1 sezonundan sonra NFL Yılın Yöneticisi seçildi. Şu anda Minneapolis’te bulunan NFL ajan grubu IFA için çalışıyor ve diğer spor danışmanlığı ve medya işlerini yapıyor. kolej / kurumsal konuşma ile birlikte çalışın. Onu takip edin ve ona Twitter’da doğrudan mesaj gönderin– @jeffdiamondnfl


Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/vikings-insider/the-gms-view/how-greatest

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir