NFL tarihinin en büyük 20 sıkı sonu


Rob Gronkowski
Creative Commons (BY-NC) lisansı altında paylaşılan pvsbond tarafından “87 Rob Gronkowski” flickr fotoğrafı

NFL’de tüm zamanların en iyi maçlarına bakmak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Pozisyon her zamankinden daha önemli ve NFL tarihindeki en büyük TE’lerden bazıları yüzyılın başından beri oynadı ve bugün hala oynuyor olabilir.

Ancak bir oyuncunun kariyerinin yakın zamanda sona ermesi veya halen oynuyor olması, şimdiye kadarki en büyük sıkı sonlardan biri olarak kabul edilemeyeceği anlamına gelmez.

Tüm zamanların en iyi sıkı sonları

Doğal olarak, şimdiye kadarki en iyi TE’leri dahil etmek için listemizi 20’ye çıkarmak zorunda kaldık. Ligde büyük bir etki yaratmak için son zamanlardaki tüm sıkı sonlara ek olarak, tüm zamanların en büyük sıkı sonları arasında yer alan geçmiş nesillerden birçok oyuncu var.

Tabii ki, 20 spotla bile, hak eden her sıkı sonu dahil edemedik. Ama işte tüm zamanların en iyi 20 sıkı sonu sıralamamız.

20. Dallas Clark

Dar uçlar için geleneksel bir yuva olan Iowa’dan çıkmasına rağmen, Dallas Clark kariyeri boyunca genellikle göz ardı edildi ve sadece bir Pro Bowl’da göründü. Ancak NFL’de 11 sezon oynadı ve nesli boyunca en güvenilir ellerden birine sahipti.

Clark’ın sayıları nadiren göz kamaştırıcıydı, ancak bir sezonda 100 yakalama ve 1.100’ün üzerinde toplama yardasıyla, bu da onu gelmiş geçmiş en iyi 20 TE listemize koymaya yetiyor.

19. Keith Jackson

Üç farklı takımla dokuz kısa sezonda, Keith Jackson Onu Onur Listesi’ne sokan bir kariyeri bir araya getirdi.

Bu dokuz yılın altısında Pro Bowl seçimi ve ilk üç NFL sezonunun her birinde First Team All-Pro üyesiydi.


18. Vernon Davis

Kariyerinin geri kalan yarısı sakatlıklarla doluydu, ancak kariyerinin başlarında 49ers ile en parlak döneminde, bundan daha iyi birkaç sıkı son vardı. Vernon Davis.

Olağanüstü bir atletti ve onu gerçek bir derin tehdit olarak kabul edilebilecek birkaç sıkı uçtan biri yaptı.

Davis, NFL’yi bir sezonda sıkı sonlar için nadir görülen goller almaya yönlendirdi. Davis sadece iki Pro Bowl yaparken, yine de etkileyici bir kariyer yarattı.

17. Jimmy Graham

En iyi döneminde, bundan daha çok korkulan sıkı bir son yoktu. Jimmy Graham. Esasen, hat üzerinde de oynayabilen ve blok yapabilen geniş bir alıcıydı.

Ne yazık ki, başbakanı sadece dört ya da beş sezon sürdü. Ancak bu süre zarfında Graham, 1.200’ün üzerinde karşılama yardasıyla iki sezon geçirdi ve 2013’te NFL’nin touchdown almasına öncülük etti. Bu sezonlar ve onun en iyi ve beş Pro Bowl seçimi, kuşkusuz Graham’ı tüm zamanların en iyi sıkı finallerinden biri yapıyor.

16. Greg Olsen

Greg Olsen 2020 sezonundan sonra emekli olmadan önce 14 güçlü sezon geçirdi. Tek sorunu, büyük dar uçlarla dolu bir dönemde oynaması.

Bu onu sadece üç Pro Bowl seçimiyle sınırladı. Ancak Olsen ayrıca kariyerini 8.000’den fazla alıcı yarda ile bitirdi ve bir sezonda üç kez 1.000 yarda yükseldi.

15. Jerry Smith

Saha dışında, Jerry Smith hayat hikayesi her hayran tarafından öğrenilmesi gereken korkusuz bir öncüydü.

Sahada, Smith aynı zamanda bir öncüydü ve sıkı uçların blok yapmaktan daha fazlasını yapabileceğini göstermeye yardımcı oldu. 13 sezonunda Pro Bowl’u yalnızca iki kez yaparken, sıkı bir sonla touchdown yakalamalarında tüm zamanların lideri olarak emekli oldu.

14. Charlie Sanders

Alma istatistikleri diğer büyük dar uçlardan bazılarını ölçmese de, Charlie Sanders Sonunda onu Onur Listesi’ne sokan 10 yıllık olağanüstü bir kariyere sahipti.

Olağanüstü bir blokçuydu ve bir yaralanma onu erken emekli olmaya zorlamadan önce 4.800’ün üzerinde yarda ve yedi Pro Bowl daveti topladı. Yine de, 1970’lerin en iyi sıkı sonlarından biriydi.

13. Ben Coates

21. yüzyıldaki tüm büyük dar uçlarla birlikte, bazen gözden kaçırıyoruz Ben Coates tüm zamanların en büyük sıkı sonlarından biri olarak. Kesinlikle 1990’ların en iyilerinden biriydi, kariyerinin çoğunu onlar kazanmadan önce Patriots’ta geçirdi. Tom Brady hayatı herkes için kolaylaştırıyor.

Bir noktada, 96 ile sıkı bir sonla resepsiyonlar için tek sezon rekorunu kırdı. Coates ayrıca beş kez Pro Bowler ve bir Super Bowl şampiyonuydu ve kariyerini 5.500’ün üzerinde karşılama yardası ve 50 touchdown ile tamamladı.

12. Dave Casper

Dave Casper Raiders tarihindeki birkaç ikonik anın parçasıydı ve onu serinin en unutulmaz oyuncularından biri yaptı. Hall of Famer ayrıca beş kez Pro Bowler ve dört kez First-Team All-Pro Selection oldu.

Ayrıca zaman zaman hücumda yan hakem olarak da oynadı ve kariyerinin başlarında çok sayıda pasör yakalayamadı. Ancak, Casper sonunda kariyeri boyunca 5.000’den fazla yarda toplayarak geçen oyunda önemli bir hedef olarak ortaya çıktı.

11. Jackie Smith

Jackie Smith belki de eski bir sıkı sonun yeni bir okul sıkı sonu ile birleştirilmesinin mükemmel bir örneğidir. Herkes kadar blok yapabilirdi ama aynı zamanda pas alıcı olarak inanılmaz bir zarafet gösterdi.

Herhangi bir gerçek sıkı son gibi, teması memnuniyetle karşıladı ve kol takımlarını kırabilirdi. Sakatlıklar onu biraz yavaşlattı, ancak kariyerinin zirvesinde, Smith beş Pro Bowls’a gitti ve sonunda Hall of Fame kariyerini 8.000’in hemen altında alıcı yarda ile bitirdi.

10. Mike Ditka

Çoğu insan muhtemelen hatırlar Mike Ditka bir koç olarak, ama ondan önce, zor bir sondu. Sadece ona bakarak, sert burunlu bir sıkı son olduğunu görmek kolay.

Ditka, 1961’de Ayılar ile hemen bir yıldızdı, hücumda Yılın Çaylağı ödüllerini kazandı ve üst üste beş Pro Bowl’dan ilkine gitti. En parlak döneminde, Ditka ligdeki herhangi bir sıkı sonun yanı sıra blok yapabilirdi, ancak aynı zamanda kariyerini 5.800’den fazla karşılama yardı ile bitirirken, geçen oyunda varlıklarını gösteren bir nesil sıkı sonların parçasıydı.

9. Ozzie Newsome

NFL’de başarılı bir yönetici olmadan önce, Ozzie Newsome neslinin en iyi sıkı sonlarından biriydi.

Hepsi Browns ile birlikte gelen 13 yıllık kariyeri boyunca rekorlar kırdı ve büyük bir etki yarattı. Newsome, 1980’lerde ligin en iyilerinden biriydi ve üç Pro Bowls’a ve altı kez erken All-Pro onuruna gitti.

8. Kellen Winslow

Oğlu hiçbir zaman tam potansiyeline ulaşamamış olsa da, yaşlı Kellen Winslow kesinlikle tüm zamanların en iyi sıkı uçları arasındadır. Sadece dokuz sezon oynamasına rağmen, en iyisini yaptı ve beş Pro Bowls yaptı.

Winslow, en zor işlerin ancak sahip olmayı hayal edebileceği becerilere sahipti. Bir yan hakem gibi blok yapabilir, ancak geniş bir alıcı gibi pasları yakalayabilir, bu yüzden NFL’yi resepsiyonlarda iki kez yönetti.

7. Jason Witten

11 Pro Bowls’a gittiğini iddia edebilecek çok fazla NFL oyuncusu yok, bu hedefe ulaşmak için çok daha az sıkı uçlar var. Ama çoğu sıkı uçlar Jason WittenLigde 17 yıl oynayan ve o dönemde ligdeki herhangi bir sıkı son kadar tutarlı olan.

Witten ayrıca oyunu oynamak için herhangi bir sıkı uç kadar dayanıklıydı. Sadece 15 maç oynadığı çaylak yılı dışında her sezon 16 maç oynadı. Bu, diğer tüm dar finallerden daha fazla oyunda oynamasının ve kariyerini 1.200’den fazla karşılama ve 13.000’den fazla karşılama yarda ile bitirmesinin büyük bir nedeni.

6. John Mackey

John Mackey NFL tarihinin tartışmasız en etkili sıkı sonu, bu yüzden tüm zamanların en büyük sıkı sonu arasında düşünülmelidir.

Mackey’den önce, sıkı uçlar nadiren anlamlı bir şekilde geçiş yakalayıcı olarak kullanılıyordu. Kariyerini, döneminin zorlu sonları için nadir görülen 5.000’den fazla alıcı yarda ile sonlandırdı. Mackey 10 sezon oynadı, Pro Bowl’u beş kez yaptı ve sonunda Pro Futbol Onur Listesi’ne seçildi.

5. Antonio Kapıları

Üniversitede basketbol oynamış, draft edilmemiş bir oyuncunun, şimdiye kadarki en büyük sıkı sonlardan biri olabileceğini kim tahmin edebilirdi?

Ama tam olarak böyle oldu Antonio Kapılarısıkı bir sonla touchdown alma konusunda tüm zamanların rekorunu elinde tutuyor.

NFL’de 16 sezon oynadı ve kariyerinde nadiren bir maçı kaçırdı. Gates, iki kez 1000 yarda bir alıcıydı, bu da sıkı uçlar için nadirdir. Ligdeki ikinci sezonundan başlayarak, Gates sekiz Pro Bowls’a gitti ve onu listemizde üst sıralara koymaya yardımcı oldu.

4. Rob Gronkowski

Kariyerinin çoğunda, ligde sıkı bir son yoktu, defans oyuncuları bire bir defans oyuncusundan daha az defans yapmak istedi. Rob Gronkowski. Sadece yaralanmalarla yavaşlayan mutlak bir canavardı.

#Bucs’taki Rob Gronkowski, geçen sezon yakalama bonusunu almak için onu oyunda bırakıyor: “Bunu daha önce görmüştüm. Vatanseverlerde değil. Muhtemelen o bonusu elde etmeden önce sizi çekecekler… “”Bunu söylememeliydim.” 😂
https://t.co/p6ohcaT2gQ

Adil olmak gerekirse, o vardı Tom Brady kariyerinin çoğu için topu ona attı. Ancak Gronk, yakalamadan sonra hala açılmanın ve bolca hasar vermenin yollarını buldu. Dört Super Bowl galibiyetine ek olarak, Gronkowski beş kez Pro Bowler oldu ve hala tek bir sezonda sıkı bir sonla en fazla touchdown alma rekorunu elinde tutuyor.

3. Travis Kelce

Aktif bir oyuncu olarak bile, Travis Kelce NFL tarihinin en büyük TE’leri arasında sayılmak için yeterince şey yaptı. Bazen teke tek savunması imkansız hale geldi. 2015 yılında Kelce, yedi ardışık Pro Bowl seçimi ve sayımına başladı.

2020’de, dar bir sonla yarda almak için tek sezonluk rekoru kırdı ve aynı zamanda altı ardışık 1.000 yardlık sezonla (ve artmaya devam ediyor) dar bitiş rekorunun da sahibi. Oynamayı bitirdiğinde, tüm zamanların en iyi sonu olduğu konusunda güçlü bir argümanı olabilirdi.

2. Shannon Sharpe

Shannon Sharpe gerçekten sadece geniş bir alıcının vücudunda sıkı son oynayan oyunculardan. Hiç şüphesiz 1990’ların en iyi sonuydu, tüm on yılı Broncos ile geçirerek iki Süper Kupa kazanmalarına yardımcı oldu.

Sekiz kez Pro Bowler oldu ve dört kez First-Team All-Pro olarak seçildi. Sharpe, NFL tarihinde 10.000 alıcı yardasını aşan ilk dar uçtu ve o zamandan beri rekorlarının çoğu kırılmış olsa da, resepsiyonlarda, sahalarda ve dar uçlar arasında touchdown’larda tüm zamanların lideri olarak emekli oldu.

1. Tony Gonzalez

Sıkı sonlar tarihinde kimse pozisyonu ondan daha iyi oynamadı. Tony Gonzalez.

Pozisyon ne kadar yorucu olabilse de, NFL’de 17 sezon oynadı ve tüm kariyerinde sadece iki maç kaçırdı. Bu 17 sezonda Gonzalez, 14 kez Pro Bowl’a seçildi ve 10 kez All-Pro oldu. Ayrıca kariyer resepsiyonlarında ve zorlu bir son için kabul edilen yardalarda tüm zamanların lideri ve tüm zamanların en iyi sıkı sonu olduğuna dair hiçbir şüphe bırakmıyor.
Kaynak : https://franchisesports.co.uk/best-tight-ends-of-all-time/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir