NFL Rollercoaster, Şaşırtıcı Patlamada Vikingler İçin DaldıNFL Rollercoaster, Şaşırtıcı Patlamada Vikingler İçin Daldı
20 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings hayranları. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Vikings Insider, GM’nin Görüşü

Profesyonel sporlarda ve NFL’de yaşam, inişler ve çıkışlarla dolu bir rollercoaster’dır. Bu, Buffalo’daki heyecan verici galibiyetten inanılmaz yüksek ve Dallas’a 40-3 ev kaybındaki korkunç düşük ile son iki haftadan nadiren daha dramatik oldu.

Vikinglerin, Minnesota’da onları üç yıl üst üste yenen yetenekli bir Kovboylar takımına kaybetmesi şaşırtıcı değil. Bu, bir takım büyük bir bölüm lideriyle oturduğunda ve duygusal bir galibiyetten çıktığında olabilir. Koç Kevin O’Connell’in dediği gibi, “Bazen ağzınıza bir darbe alabilirsiniz. İyi futbol oynamıyorsanız, bu ligin herhangi bir noktada herhangi bir takımı küçük düşürmenin bir yolu var. Bunu yapmadık ve bundan ders almalıyız.”

En büyük sürpriz, 8-1’lik bir takımın, topun her iki tarafındaki siperlerde kötü bir şekilde yedi üst üste bir skorluk galibiyetten çıkmasını ve şu anda 3-7’lik kötü bir mağlubiyetten çıkan bir Cowboys takımına evinde 37 sayı kaybetmesini görmekti. Yeşil Körfez. Louis Cardinals tarafından 1963’te 56-13 mağlubiyetin ardından takım tarihindeki en kötü ikinci ev kaybı. Vikingler, önceki üç yılda Kovboylarla yakın oyunlar oynamıştı (1-2’ye gidiyor). Bunun olacağını kimse görmedi ve ulusal TV’deki çift kafalı oyunda böylesine kötü bir performans görmek çirkindi.

Şimdi, takımın cesareti, Şükran Günü gecesinde ulusal TV itfa şansı için 6-4 Patriots’a ev sahipliği yapmadan önce kısa bir geri dönüşte test edilecek. Bill Belichick’in Pats’ı, son saniye degaj dönüşü TD’de Jets’i üst üste 14. kez yenerek geliyor ve 6-4’te playoff çekişmesi içindeler. Ayrıca savunmada 4. sıradalar ve ligde 36 çuvalla ikinci sıradalar, yedi çuval Kirk Cousins’in ardından Dallas (42 ile) dışında herkesin arkasında. Neyse ki Vikingler için Patriots, Dallas’ın saldırgan ateş gücünü getirmeyecek.

Vikings Taraftarları DAL'e Kaybettikten Sonra Yataklara Gidiyor
20 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Dallas Cowboys güvenliği Jayron Kearse (27), Minnesota Vikings sıkı tarafı TJ Hockenson’a yönelik bir pası bozar. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

O’Connell, “Kısa bir haftada iyi bir futbol takımına karşı inanılmaz bir meydan okuma,” dedi. “Buna doğru şekilde cevap vereceğimize inanıyorum.”

İşte Pazar günü Dallas’a karşı yapılan iğrençliğe diğer tepkilerim:

1. Cousins, toplam çuval sayısı kariyerinin en yüksek seviyesinde olduğu için oyunun büyük bir bölümünde kuşatma altındaydı ve ligdeki en yüksek mevcut tank avcısı geçiş serisi 39 maçta durdurulduğu için sadece 105 yarda attı. Vikingler, son iki maçta sahada 200 yarddan fazla izin veren ve ligi çuvallarda yöneten bir takıma karşı kaçmaktan çok erken vazgeçti. Dalvin Cook, erken saatlerde bazı iyi koşular yaptı, ancak günde 72 yarda (ortalama 6,5) yalnızca 11 atış yaptı. Dört sayı gerideyken koşuya devam etmek açıkça zor, ama belki de koşuya daha fazla bağlı kalarak oyunda kalabilirlerdi.

2. Topun her iki tarafındaki Viking koçları için iyi bir oyun değildi. O’Connell’in daha fazla koşu denemesi yapması gerekiyordu ve Vikinglerin koşuyu vurgulamak için ihtiyaç duyduğu bir oyunda Cook’un önde gelen blokçusu olarak yalnızca iki hücum oyununda yer alan CJ Ham’da bir Pro Bowl bek için daha fazla enstantaneye ne dersiniz?

Ayrıca, Cowboys koşucularının oyunu mahvetmesine izin veren daha derin düşüşler yapması yerine Cousins ​​için daha hızlı paslar çağırmaları gerekiyordu (Vikinglerin fenomen defans oyuncusu Micah Parsons’ın çok uzun süre elinde tutan Cousins’i soyarak kovduğu üçüncü hücum oyunundan başlayarak). Parsons ona kör taraftan vurarak Dallas’ın ilk şutunu belirlemeden önceki oyun). Vikings hücum koçlarının, Christian Darrisaw’ın Darrisaw’ın ilk iki çuvalını bırakmasının ardından başka bir beyin sarsıntısı geçirerek oyundan çıkmasının ardından bire bir maç yapamadığı için, Blake Brandel’in sıkı uçlardan daha fazla parçalanarak ve geri koşarak üstesinden gelmesine yardımcı olmaları gerekiyordu. mevsim.

Vikings-Cowboys'tan Sonra 12 Ani Tepki
20 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Dallas Cowboys güvenliği Jayron Kearse (27), Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins’i görevden aldı. Zorunlu Kredi: Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports.

Cousins’in sürekli baskı altında olduğu böyle bir oyunda, topu geniş alıcı ekranları aracılığıyla hızlı atışlarla veya Justin Jefferson, Adam Thielen ve KJ Osborn’daki süper yıldızınıza kısa açılarla atın. Bu, Kovboyların JJ’yi üst üste kapattığı ikinci yıl (geçen sezon dört hedefte 21 yarda 2 resepsiyondan sonra, Pazar günü her zaman çift haneli hedeflere sahip olması gerekirken, Pazar günü sadece beş hedefte 33 yarda 3 yakalama).

Defansif olarak, Ed Donatell çaylak Andrew Booth Jr.’a ilk başlangıcında daha fazla yardım vermeliydi çünkü o, son tank avcısını kurmak için Noah Brown tarafından 35 yarda otostop da dahil olmak üzere büyük oyunlarda birkaç kez yenilmişti. ve Booth, CeeDee Lamb’de önemli bir müdahaleyi kaçırdı ve Minnesota 2’den bir ilk ve golü belirleyerek Dallas’ın Ezekiel Elliott koşusunda ilk tank avcısı olmasına yol açtı.

Defans oyuncusu Jordan Hicks’in geri dönüşü olmayan Tony Pollard’ı tekerlek rotasında erkek erkeğe korumasını beklemek de akıllıca değildi. Bu, üçüncü çeyreğin ilk serisinde Dak Prescott’tan Pollard’a 68 yarda tank avcısı pası ile sonuçlandı ve bu da oyunu esasen 30-3’e getirdi. Ve ikinci çeyreğin sonlarında sağ düzlükte açık bir Pollard’a koşan ve 30 yarda tank avcısı geçişinde defans oyuncuları ve güvenlik görevlileri neredeydi?

276 yarda ve 2 tank avcısı için 25 pasın 22’sini tamamlarken çok az sıcaklık hissettiği için Dak Prescott’ta hiç çuval yoktu. Birkaç yıldırım daha amaca yardımcı olmuş olabilir. Dallas ayrıca çok iyi koştukları için (151 yarda) çok sık üçüncü ve kısa yoldaydı.

Koçlar bu oyunda doğru ayarlamaları yapıyormuş gibi gelmiyordu.

3. Üçüncü düşüşler topun her iki tarafında da tam bir felaketti. Dallas 17’ye 12 (%71), Vikingler 11’e 1 (%9) oldu. Bu, topa sahip olma anında Kovboylar için 37 ½-22 ½ avantaja katkıda bulundu. Top kayıplarını zorlamadığınız sürece bu istatistikler sizi her gün yenecek ve bu sezon ilk kez Vikings’in çıkaracağı bir şey yok.

4. Berbat güne katkıda bulunan paslar düşürüldü (ikisi TJ Hockenson tarafından, Cousins’in Vikingleri 7-3 öne geçirecek mükemmel bir atış dahil) ve çok fazla penaltı (yedisi, birçoğu kendi stadyumlarında yanlış başladı) . Aynı zamanda, Harrison Smith, Eric Kendricks ve Za’Darius Smith (Prescott’un ikinci sırada bir çuvaldan kaçmasına izin veren) gibi yıldız oyuncuların tamamlayamaması nedeniyle kaçırılan müdahaleler de dahil olmak üzere, bu sezon savunma tarafından gördüğümüz en kötü mücadeleydi. 2 kuracak çeyreknd-ve-22).

5. Vikinglerin daha sağlıklı olması gerekiyor. Dalvin Tomlinson’ın baldır sakatlığından kurtulurken koşu savunmasını ve iç pas atışını kaçırdılar. Bunu söyleyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama Cam Dantzler’ı köşeye sıkıştırmaları gerekiyor. İyi bir sezon geçiriyordu ve iki maç daha ayak bileğinden sakatlanarak sakatlandı. Çaylak kornerinde Booth’tan çok daha iyi oynadığı için Akayleb Evans’ı beyin sarsıntısından kurtarmaları gerekiyor. Açıkçası, Darrisaw’ı kaybetmek O-line için büyük bir sorun ve umarım Pats maçından sonra 4 Aralık’ta Jets’in güçlü pas hücumuyla yüzleşmek için mini güle güle dönebilir.

Ve Za’Darius Smith bu sezon müthişti, ancak Pazar günü defansif anlık hareketlerin yalnızca %35’ini oynadığı ve tek bir mücadeleyle ve çuval, QB vuruşu veya baskı olmadan verimsiz bir maç çıkardığı için sorunlu dizini iyileştirmesi gerekiyor.

6. Yetkililer başka bir tekrar incelemesini bozduktan sonra Cowboys’tan Brett Maher tarafından 60 yarda ne kadar muazzam bir gol atıldı, bu yüzden Maher ilk yarıyı kapatmak için iki vuruş yapmak zorunda kaldı. Bu maçta 50 yarda saha golleri attı.

7. Cousins’in dediği gibi, iyi haber şu ki, Dallas kaybı sadece bir maç olarak sayılır. Sezondan önce size 10 maçın ardından Vikinglerin NFL’nin en iyi ikinci rekorunu 8-2, tümendeki düşmanlara karşı 3-0, Detroit karşısında dört maçlık bir üstünlük ve 4 ½ maçla berabere kalacağı söylenseydi ezeli rakibi Green Bay karşısında, NFC’nin 2 numaralı seri başı için iki maçlık bir liderliği elinde tutuyor, bu da en az bir ve muhtemelen üç adede kadar kendi sahasında playoff maçına çıkıyor VE Buffalo’daki belki de en zorlu iki maçlık gerginliği ve evini Dallas’a ayırmıştı. Pekala, sen ve Vikings karargahındaki herkes bunu bir kalp atışı içinde kabul ederdiniz! Ama Dallas’a 40-3’lük bir kayıp—ugh!

Şimdi Vikinglerin Vatanseverlere karşı geri sıçrayabileceklerini göreceğiz, ki bu zor bir görev gibi görünüyor, ancak en azından Vikinglerin kısa bir hafta içinde seyahat etmesi gerekmiyor ve Vatanseverler de O-hattında mahvoldu. . Bu eşleşme ve Çarşamba günkü tahminim hakkında daha fazla bilgi.

NFL Gözlemleri Çevresinde:

1. Detroit üst üste üçüncü maçını Giants’ta 31-18’lik üzücü bir galibiyetle kazandı. Ve Detroit’ten bahsetmişken, Bills, Buffalo’daki yoğun kar nedeniyle Detroit’e taşınan oyunda Browns’u 31-23 yenerek Vikingler’e verdiği acı yenilgiden toparlandı. Josh Allen, Bills’in tekrar yoluna girmesine yardımcı olmak için birkaç hafta sonra ilk kez teslim etmedi.

2. Bir süre, Kartallar Colts’u geride bıraktığında Vikinglerin 1 Numaralı NFC tohumuna geçme şansı olacak gibi görünüyordu, ancak Jalen Hurts QB beraberliği Kartalları 9-1’e taşımak için kazandı. Batıda Patrick Mahomes, Travis Kelce’ye bir son dakika pas attı ve Chiefs, Chargers’ı yenerek AFC West’i kilitledi (üç maçlık liderlik) ve AFC’nin en iyi rekorunu 8-2’de aldı.

3. New Orleans’ta 3-7’ye düşerek kaybeden, savunan Super Bowl şampiyonu Rams için ne korkunç bir sezon.


Vikingler Türkiye Günü'nde Süslü Üniformalar Giyecek

Jeff Diamond, eski bir Vikings GM, eski Tennessee Titans Başkanı ve 1998’de Vikings’in 15-1 sezonundan sonra NFL Yılın Yöneticisi seçildi. Şu anda Minneapolis’te bulunan NFL ajan grubu IFA için çalışıyor ve diğer spor danışmanlığı ve medya işlerini yapıyor. kolej / kurumsal konuşma ile birlikte çalışın. Onu takip edin ve ona Twitter’da doğrudan mesaj gönderin– @jeffdiamondnfl


Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/vikings-insider/the-gms-view/nfl-rollercoaster-dives-down-for-vikings-in-surprising-blowout

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir