NFL Analisti, Kirk Cousins’i Vikings Comeback’te “İyi Oynamadığı” İçin EleştiriyorNFL Analisti Kirk Cousins'i Eleştiriyor
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

NFL Analisti, Kirk Cousins’i Vikings Comeback’te “İyi Oynamadığı” İçin Eleştiriyor

Artık tatbikatı biliyorsun. Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins, takımı kaybettiğinde harareti üstlenir ve galibiyetler menüdeyken nadiren takdir görür. 2022 sezonuna 59-59-2 (.500) gibi mükemmel bir “oyun kurucu rekoru” ile giren Cousins ​​için canavarın doğası bu.

Ancak Cumartesi günü Cousins, Vikinglerin kendi sahasında Indianapolis Colts karşısında 33-0’lık bir boşluğa düşmesinin ardından NFL tarihindeki en büyük geri dönüşün düzenlenmesine yardımcı oldu. Minnesota, 3. Çeyreğin sonlarında ve tabii ki 4. Çeyreğin ve uzatmaların sonunda bitiş çizgisine koştu. Nihayetinde Vikingler 39-36 kazandı ve Buffalo Bills’in 1992’deki 32 sayılık geri dönüşünü böbürlenme hakları nedeniyle dümdüz etti.

Yine de, Cousins’in mamut geri dönüşüne katkısından herkes etkilenmedi.

NFL Analisti, Kirk Cousins’i Vikings Comeback’te “İyi Oynamadığı” İçin Eleştiriyor

Çoğu insan, Cousins’in kahramanlığını mantıksal olarak kabul etti, ancak övgü evrensel değildi. NFL.com analisti Gregg Rosenthal karşı çıkanlardan biriydi, 4. Çeyreğin sonlarında tweet atmak“33 sayılık bir geri dönüş sırasında bu kadar iyi oynamamak Kirk Cousins ​​için çok kötü.”

NFL Analisti Kirk Cousins'i Eleştiriyor
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucu Kirk Cousins ​​(8) ve geniş alıcı KJ Osborn. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Açıklığa kavuşturalım – kesinlikle akıllara durgunluk veren hiç insan, özellikle de ücretli bir NFL analisti, Vikings-Colts’un 2. Yarısını izleyebilir ve “Kuzenler o kadar iyi oynamıyor” şeklinde bir açıklama yapabilir.

Neden? Cousins, tek devrede 417 pas yardası ve 4 gol üretti. 45 yılda bir maçın 2. Yarısında hiç kimse 417 yarddan fazla pas geçmemişti. Touchdown’lar da “çöp zamanı” değil, Minnesota’nın destansı geri dönüşü için tamamen hayati – hatta can damarı – idi.

Aslında Cousins’in son iki haftadaki performansı, geçen yarda, Viking tarihini aştı ve tanımladı:

Cousins’in öğle sonrasındaki kafa karıştıran tek şey Rosenthal’ın beyanı değildi. ESPN, adama oyun için 2022 sezonu için Houston Texans QB Davis Mills’in QBR’sine benzeyen 32.9 QBR atadı. ESPN temelde Cousins’in Cumartesi günü Mills gibi oynadığını belirledi ve Cousins’in performansının berbat olduğunu ima etti.

Vikingler Devasa Bir Zafere Giden İvmeyi Sürüyor
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Neyse ki Cousins’in iyiliği için, Rosenthal’ın yorumları neredeyse hiçbir şey ifade etmiyor. Kuzenlerin tarihi geri dönüşteki rolü, Rosenthal’ın tuhaf tweet’iyle tanımlanmıyor. Yine de açıklama, Kuzenlerle ilgili bitmeyen döngünün bir devamı niteliğindedir. Bazıları kazanan olmadığına tamamen ikna olmuş ve kesin olarak indirim yapmaya kararlı herhangi bir şey Cousins ​​bunu başarı olarak gösterilebilir. O, sonsuz evet-ama’ların ve “peki, eğer…” kurbanıdır. Ve boşuna değil, Rosenthal’ın geniş bir izleyici kitlesi ve materyali üzerinde pek çok göze ve kulağa sahip olması.

Hall of Fame QB, Kirk Cousins'i Enodres Ediyor
24 Ağustos 2019; Minneapolis, MN, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Harrison Barden-USA TODAY Sports.

Cousins, futbolun tek yarısında 4 gol attı ve 417 pas yardası oluştururken, takımı spor tarihindeki en büyük açığı aştı. Kuzenlerin – veya benzer durumdaki herhangi bir oyun kurucunun – bir seyirciye veya kötü performans gösteren bir oyuncuya hizmet etmesi imkansızdı. Tamamen imkansız.

Ama Cousins ​​için işler böyle yürüyor. Takımı şu anda şimdiye kadarki en büyük geri dönüşe sahip, ancak bazılarının kafasında “o kadar iyi oynamadı.”

Bu bir alacakaranlık kuşağı.


Shuffle of Vikings Crazy Win'de Bir Şey Kayboldu

Dustin Baker 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olan bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast’e ev sahipliği yapıyor ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Sawh ve sal baharat. Viking fandomu 1996’ya kadar uzanıyor. Listelenen suçlu zevkler: Fıstık Ezmeli Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/nfl-analyst-criticizes-kirk

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir