Neden Brian Asamoah Nakobe Dean’e Karşı?Neden Brian Asamoah Nakobe Dean'e Karşı?

18 Eylül 2021; Norman, Oklahoma, ABD; Oklahoma Sooners defans oyuncusu Brian Asamoah (24) Gaylord Family-Oklahoma Memorial Stadyumu’nda Nebraska Cornhuskers’a karşı dördüncü çeyrekte tepki gösteriyor. Zorunlu Kredi: Kevin Jairaj-USA BUGÜN Spor

2022 NFL Draft süreci bu Ocak ayında başladığında, ben dahil birçok kişi Nakobe Dean’i potansiyel bir ilk 10 seçimi olarak gördü. Ancak seçmeler gerçekleştiğinde, Dean’in üçüncü tura düşmesi tam bir şok olmadı. Bu arada, Brian Asamoah, sürekli olarak t’de bir seçim haline gelebilecek taslak “uyuyanlardan” biri olarak ortaya çıkan bir oyuncu.etkinliğin ikinci günü. Bu iki zaman çizelgesi, Minnesota Vikings 66. genel seçimle zamanında ilerlerken bir çarpışma rotasındaydı.

Her iki oyuncu da zamanında kaldı ve Vikingler, Detroit Lions ile yaptıkları takasta elde ettikleri seçimle Bulldog’u mu yoksa Sooner’i mi istediklerini seçmek zorunda kalacaklardı. Sonunda Er’e ulaştılar ama bu kararda ne rol oynadı?

İsviçre Çakısı

Oklahoma Sooners’ın son birkaç yılda iyi yaptığı bir şey varsa (çünkü kesinlikle üst düzey QB’ler geliştirmiyor), atletik, hırslı defans oyuncuları bulma yetenekleriydi. Sadece 2022 draftında hem Asamoah hem de Nik Bonnito üç seçim arayla seçilebildiler. Bonnito ikinci turun son seçimiyle Denver Broncos’u 64 numaraya, Asamoah ise 66 ile Minnesota’ya gitti.

Minnesota Vikings’in savunmalarının arka iki seviyesinde çok sayıda ihtiyacı vardı. Kwesi Adofo-Mensah’ın ilk iki turda atletik ve çok yönlü savunma sırtlarını seçtiği göz önüne alındığında, Asamoah’ın kenardan kenara yeteneğinin Vikingler savaş odasında oldukça övülmesi doğal görünüyor.

Bir koşu durdurucu olarak menzilinin zirvesinde olan Asamoah, geri çekilme ve pasları koruma yeteneği açısından hiç de kambur değil. Aslında bu, Oklahoma’nın onun için favori kullanımlarından biriydi. Bir pasa çarpmak için kapsama alanına geri dönmeden önce hücum hattına basacaktı. Bu oyun, bu yeteneği güzel bir şekilde sergiliyor.

Asamoah’ın birkaç şeyi düzeltmesi gerekebilir, ancak futbol sahasında kesinlikle yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Birden fazla ilk tur oyuncusu olan bir ulusal şampiyonluk takımında oynuyor olsaydı, Dean’in draftın önüne geçtiği aynı yutturmacayı onun da alacağından şüphelenirdim. Bunun da ötesinde, Dean’in ameliyatı reddettiği omuz yaralanması, draft yaklaşırken birçok takımı ondan korkuttu.

Odadaki Mor Fil

Belki de Vikinglerin neden üçüncü turda geniş bir alıcı veya geniş bir alıcı yerine bir linebacker seçmeyi tercih ettiğini merak ediyorsunuzdur. hatta Malik Willis. Kesinlikle o kadar gösterişli bir seçim değil, ancak durumun basit meselesi, bunların acil ihtiyaç pozisyonları olmamasıydı. Öte yandan Linebacker, Minnesota’yı Brian Asamoah’a götürdü.

Vikings hayranları muhtemelen bunu duymak istemeyecekler, ancak Eric Kendricks asalının sonuna yaklaşıyor. 2-3 yıldır yolda değiliz millet; zaten oluyor. 2021 kariyerinin en az üretken yılıydı ve bu düşüş eğilimi 2022’de devam etmezse şok olurum.

istatistikler LB pozisyonu ve oyuncu yaşı ile ilgili olarak oldukça can sıkıcı. Jordan Hicks de 30’un yanlış tarafında ve üç yıldır hiçbir maçı kaçırmamış olsa da, muhtemelen onun sonu da yaklaşıyor. Bu nedenle, Vikinglerin hem acilen bir yapımcıya hem de geleceği üretebilecek birine ihtiyacı var. Vikinglerin bu sezon en az bir aylık maçlara başlamak için bir defans oyuncusuna ihtiyaç duyması imkansız değil ve Asamoah hemen devreye girip bunu yapabilen bir adam.
Kaynak : https://purpleptsd.com/why-brian-asamoah-over-nakobe-dean/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir