NBA tarihindeki en fazla maaş alan oyuncular


Şimdiye kadarki en kötü NBA sözleşmeleri, kendilerine verilen maaşı haklı çıkaracak düzeyde performans göstermeyen oyuncuları içerir. Kazançlı kontratlarını yerine getiren ve takımlarına şampiyonluk getiren oyuncular varken, beklentileri karşılamayan bazı oyuncular da var.

Bu oyunculardan bazıları sakatlıklar ve diğer saha dışı faktörler nedeniyle düşük performans gösterdi.

Şimdiye kadarki en kötü NBA kontratları

Bir oyuncuyla sözleşme imzalamak bir yatırımdır. Takımlar, oyuncunun beklentilerini karşılaması ve takımlarına bir şampiyonluk getirmesini umuyor. Ancak, bu oyuncuların sözleşmelerini imzaladıktan sonra iyi sonuç vermediği zamanlar vardır. Bu, kaliteli oyuncularla sözleşme imzalama ve serbest oyuncu kadrosunda kadro hamleleri yapma esnekliğini sınırladığı için takımı olumsuz etkiler.

İşte tüm zamanların en fazla maaş alan NBA oyuncuları…

10. Timofey Mozgov

Timofey Mozgov, 2016’da Warriors’ı üzen Cavaliers takımının büyük bir parçasıydı. Bu, sınırlı üretim ve sakatlık geçmişine rağmen Lakers’ı 4 yıllık, 64 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamaya yöneltti.

Mozgov, Lakers formasıyla ilk sezonunda 54 maçta maç başına sadece 7.4 sayı ve 4.8 ribaund ortalamaları yakalayarak cimri bir performans sergiledi. Los Angeles’ta sadece bir sezonun ardından, onu Brook Lopez ve bir ilk tur seçimi karşılığında D’Angelo Russell ile birlikte Nets’e takas ettiler.

9. Girdap Körisi

Eddy Curry, son yılında maç başına 16.1 sayı ve 5.4 ribaund ortalamaları yakaladığında Bulls’ta sağlam bir oyuncuydu. Knicks durumu fark etti ve onunla 6 yıllık, 60 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamaya karar verdi.

Curry, New York’taki ilk iki sezonunda üretkendi ve bir sezonda kariyerinin en iyisi 19.5 sayı ve 7 ribaund ortalamaları yakaladı. Ancak sakatlıklar, Curry’nin sonraki birkaç sezondaki düşüşüne katkıda bulundu. Ayrıca onu rotasyonun dışında tutan kilo sorunları vardı.

Sonunda, Knicks onu Wolves’a takas etmeye karar verdi. Ancak, ticaretin ilerlemesi için birkaç taslak seçimden vazgeçmeleri gerekiyor.

8. Jerome James

Knicks, Sonics ile 2005’te güçlü bir play-off performansının ardından Jerome James’i 5 yıllık, 30 milyon dolarlık bir sözleşmeyle imzalamaya karar verdi. Ancak James, sözleşmeyi imzaladıktan sonra beklentileri karşılamadı. Önümüzdeki beş yıl boyunca sadece 90 maçta oynadı ve maç başına ortalama 3 sayı ve 2 ribaund ortalamasını aştı.

James’in sakatlıkları ve formda kalamaması rotasyonu kıramamasına katkıda bulundu. Sözleşmesi çok büyüktü ve bu da Knicks’i önümüzdeki birkaç yıl için finansal olarak sınırladı.

7. Jim McIlvaine

Jim McIlvaine’in 33.6 milyon dolarlık anlaşması, şimdiye kadarki en fazla ödenen NBA kontratlarından biri. Bullets ile maç başına ortalama 2,1 sayı ve 2,5 ribaund ortalamalarına rağmen Sonics, 1996’da onunla 7 yıllık, 33,6 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. O zamanlar bu çok büyük bir miktardı.

Sonraki iki sezonda Seattle’da McIlvaine, maç başına 3,5 sayı ve 3,7 ribaund ortalamaları yakaladı ki bu, bu tür bir sözleşmesi olan biri için berbat bir üretimdi. Hücum becerilerinden yoksun olması, onu tutarlı bir seviyede üretmekten alıkoydu.

Sonics’te iki yıl geçirdikten sonra, sonunda onu Nets’e takas ettiler ama takası tamamlamak için birkaç draft seçiminden vazgeçmek zorunda kaldılar. McIlvaine’in sözleşmesi, nihayetinde takımın önümüzdeki yıllarda mali sorunlarına katkıda bulundu.

6. Jon Koncak

Jon Koncak’ın 1989’daki 13 milyon dolarlık anlaşması, NBA tarihinin en kötü kontratlarından biri. Hawks için düzenli bir başlangıç ​​olmasına rağmen, Koncak yıldız kalibreli bir oyuncu değildi. Yine de Atlanta, onu 6 yıllık, 13 milyon dolarlık bir sözleşmeyle imzalamaya karar verdi. Bu nedenle rezil bir şekilde “Jon Sözleşmesi” olarak anıldı.

Bu sözleşme, en iyi oyuncularından biri olmamasına rağmen, onu kadrolarında en çok kazanan oyuncu yaptı. Daha da kötüsü, anlaşmayı imzaladıktan sonra üretimi gelişmedi. Sonraki altı sezonda maç başına 4 sayı ve 4 ribaund ortalaması aldı.

5. Alan Houston

2001’de Allan Houston, Knicks ile 6 yıllık 100 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı ve bu onu tüm zamanların en fazla maaş alan NBA oyuncularından biri yaptı. Knicks için kötü bir karardı çünkü Houston o zamanlar zaten 30 yaşındaydı ve süperstar kalibreli bir oyuncu değildi.

Houston, ilk iki yılda ortalama 20 sayının üzerinde bir performans sergiledi. Bununla birlikte, Houston, yaşı yetiştikçe önümüzdeki yıllarda hızla geriledi. Dizinden büyük bir sakatlık geçirdi ve bundan sonra asla aynı oyuncu olmadı. Houston, sözleşmesinin son üç yılında yalnızca toplam 70 maç oynadı.

Devasa sözleşmesi, Knicks’in başka kadro hamleleri yapmasını zorlaştırdı. Bu, nihayetinde ekibin 2000’lerin ortasındaki mali sorunlarına katkıda bulundu.

4. Luol Deng

Luol Deng’in Lakers ile 4 yıllık 72 milyon dolarlık sözleşmesi, şimdiye kadarki en kötü NBA sözleşmelerinden biri. Bulls ile üretken bir oyuncu olmasına rağmen, imzaladığı sırada zaten 31 yaşındaydı.

Sonraki iki sezonda Los Angeles’ta Deng, 57 maçta maç başına sadece 7,5 sayı ve 5,2 ribaund ortalamaları yakaladı. Bu, Chicago ile sahip olduğu üretim seviyesinden çok uzak.

Lakers, devasa kontratını diğer takımlara taşımakta zorlandı. Yaşı ve sakatlık geçmişi nedeniyle sözleşmesini imzalamak isteyen bir takım yoktu. Sonunda, 2018’de iki yıl ve sözleşmesinde kalan 36 milyon doların üzerinde feragat edildi.

3. Joakim Noah

Şimdiye kadarki en kötü NBA kontratlarından biri, Joakim Noah’ın 2016’da Knicks’le yaptığı 4 yıllık, 72 milyon dolarlık kontrat. Sezon dışında birçok yüksek profilli serbest oyuncuyu kaçırdıktan sonra, Knicks, azalan üretimine rağmen Noah’ı devasa bir kontratla imzalamaya karar verdi. ve yaralanma geçmişi.

Noah’ın düşüşü sözleşmeyi imzalar imzalamaz belli oldu. Sonraki iki sezonda Knicks ile sadece 53 maçta forma giydi ve maç başına sadece 4,6 sayı ve 7,9 ribaund ortalamaları yakaladı.

Sonunda, New York, Noah’tan iki yıl kala feragat etti ve 2018’deki sözleşmesinde 37 milyon dolardan fazla kaldı. Sonuç olarak, bu, Knicks’in önümüzdeki birkaç yıldaki mali esnekliğini etkiledi.

2. Chandler Parsons

Chandler Parsons, Houston ve Dallas’ta beş sezon boyunca maç başına ortalama 14 sayı ortalamasıyla sağlam bir skor seçeneğiydi. Üç topla iyi şut atma yeteneği göz önüne alındığında, Grizzlies onun Mike Conley, Zach Randolph ve Marc Gasol ile sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabileceğine inanıyordu. Bu, Memphis’in onu 2016’da 4 yıllık, 94 milyon dolarlık bir anlaşmaya imzalamasıyla sonuçlandı.

Ancak Parsons, aldığı çok sayıda yaralanma nedeniyle beklentileri karşılayamadı. Üç sezonda sadece 95 maç oynadı ve maç başına sadece 7.2 sayı ortalaması aldı, bu önceki ortalamalarının sadece yarısıydı. Sözleşme, Grizzlies’in önümüzdeki birkaç sezonda şampiyonluğu kazanma şansını ciddi şekilde sınırladı.

Sonunda Grizzlies, Solomon Hill ve Miles Plumlee karşılığında onu Hawks’a takas etti. Bu takas, Grizzlies hayranları için bir kabus olan Parsons döneminin sonunu işaret ediyordu.

1. Gilbert Arenaları

Gilbert Arenas’ın 6 yıllık 111 milyon doları, şimdiye kadarki en kötü NBA sözleşmelerinden biri olarak kabul ediliyor. Wizards, maç başına 25 sayı ortalamasını aldıktan ve üç kez All-Star olduktan sonra ona bu sözleşmeyi teklif etti. O sözleşmeyi imzaladıktan sonra kariyerinin yokuş aşağı gideceğini kim düşünebilirdi?

Sözleşmeyi imzaladıktan sonra Arenas’ın performansı, aldığı sakatlıklar nedeniyle büyük ölçüde düştü. Bu, çoğu zaman güvendiği çabukluğunu ve patlayıcılığını sınırladı. Ayrıca, mahkeme dışı sorunlar da dahil olmak üzere çok sayıda sorunu vardı. Wizards’ın soyunma odasına silah getirmek.

Bu, Washington’un Arenas’ın yeteneklerini kuşatma ve diğer kadro hamlelerini yapma esnekliğini sınırladı. Sonraki altı yıl boyunca Sihirbazlar mücadele etti.


Kaynak : https://franchisesports.co.uk/10-worst-contracts-in-nba-history/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir