NBA eğitim kampı sözleşme maaşı açıklandı


Alex Caruso
22 Nisan 2022; Chicago, Illinois, ABD; Chicago Bulls guardı Alex Caruso (6), United Center’daki 2022 NBA play-off’larının ilk turunun üçüncü maçının ilk yarısında Milwaukee Bucks’a karşı dripling yapıyor. Zorunlu Kredi: Kamil Krzaczynski-USA BUGÜN Spor

NBA sezonu başlamadan hemen önce oyuncular, 82 maçlık normal sezona hazırlanmak için takımlarının eğitim kampına katılırlar. Sözleşme garantili normal oyuncular dışında, söz konusu kampa davet edilen oyuncular da var. Bu oyuncular için NBA eğitim kampı sözleşmesi maaşı çok fazla değil, ancak yine de saygın bir miktar ve ek avantajları var.

NBA eğitim kampı sözleşme maaşı

NBA eğitim kampı, sezonun önemli bir parçasıdır. Bu, antrenörlere oyun planları hazırlama, oyuncularını değerlendirme ve rotasyonel ayarlamalar yapma fırsatı verir. Bu arada oyuncular bu süreyi kendilerini uzun sezona fiziksel olarak hazırlamak için kullanırlar.

Garantisi olmayan oyuncular için, sadece en iyi basketbol formuna girmekten daha fazlasıdır. Takımda bir kadro yeri kazanabilmeleri için koçluk ekibini etkilemeleri gerekir.

NBA oyuncuları Yaz Ligi için ne kadar para alıyor?

NBA Yaz Ligi, oyuncuların yeteneklerini sergileme şansı bulduğu yerdir. Turnuvada iyi performans gösterseler de etmeseler de, ilk tur seçimlerine genellikle takımlarında bir kadro yeri garanti edilir.

Ancak, ikinci tur seçimleri ve hazırlıksız oyuncular, sahadaki koçları ve izcileri etkilemelidir. Takımın eğitim kamplarından herhangi birinde en azından bir kadroya girmeyi veya onlarla iki yönlü bir sözleşme imzalamayı umuyorlar.

Yaz Ligi’ne katılan oyuncular, farklı NBA takımları üzerinde iyi bir izlenim bırakma şansının yanı sıra, müsabaka süresince 1.500 $ veya 11 güne yayıldığında günde yaklaşık 136 $ tutarında bir ödenek alırlar. Bu, kendi takımlarıyla halihazırda sözleşmeleri olan oyuncuları içerir.

Oyuncular, ödeneğin yanı sıra, Las Vegas’a uçak bileti, otel konaklama, ulaşım, üniforma, yemek vb. gibi ek avantajlar alırlar. Ekip, temel olarak etkinlikle ilgili tüm masrafları karşılar.

Turnuvada etkileyici olan oyuncular, eğitim kampı için kadroda yer almak için büyük bir şansa sahipler. İmzaladıktan sonra, Yaz Ligi’nde aldıklarından daha iyi bir NBA eğitim kampı maaşı alacaklar.

NBA eğitim kampı sözleşme maaşı açıklandıNBA eğitim kampı sözleşme maaşı açıklandı

NBA eğitim kampı sözleşmesi nedir?

NBA eğitim kampı kadro limiti sadece 20 oyuncudur. Buna garantili, kısmen garantili ve garantisiz sözleşmeler imzalayan oyuncular dahildir.

Antrenman kampına mevcut sözleşmesi olmayan davet edilen oyunculara garantisiz antrenman kampı sözleşmesi verilir. Bu, takımların oyuncuya asgari maaşı ödemesine ve normal sezon başlamadan önce sözleşmeyi feshetmesine olanak tanır.

Göre NBA’in CBA’sıbu sözleşmeler bir sezonu kapsamalı, herhangi bir tazminat koruması olmaksızın asgari oyuncu maaşını veya iki yönlü maaşı sağlamalı ve bir Ek 9 içermelidir. Ayrıca, takımların yalnızca altı adede kadar garanti edilmeyen eğitim kampı sözleşmesinden vazgeçmesine izin verilir.

Antrenman kampından sonra takımlar normal sezon için son 15 kişilik kadroyu belirleyecek. Bu, antrenman kampındaki beş oyuncunun takımdan çıkarılacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte, takımlar 15 kişilik kadronun dışında iki yönlü bir sözleşmeyle iki oyuncuyla sözleşme imzalayabilir.

NBA eğitim kampı için para alıyor musunuz?

Evet, eğitim kampına katılan oyunculara ödeme yapılır.

NBA eğitim kampı anlaşması maaşı, normal oyuncuların aldıklarıyla karşılaştırıldığında hiçbir şekilde kazançlı değil. Yine de bu, işe koyulmak ve eğitim kampına ulaşmak için adil bir tazminat.

Eğitim kampından ne kadar kazanıyorsunuz?

NBA eğitim kampı anlaşma maaşı, bir oyuncunun kesilmeden önce sağlıklı olup olmadığına bağlıdır.

Kesilen sağlıklı oyuncular, orantılı olarak haftalık 2.000 $ maaş alacaklar. Bu arada, sakatlanan ve sakatlanan oyuncular yerine 6,000 dolar alacak.
Kaynak : https://franchisesports.co.uk/nba-training-camp-contract-salary-explained/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir