MLB tarihindeki en büyük 10 avcıyı sıralamak


Yadier Molina
IDSportsPhoto tarafından Creative Commons (BY-SA) lisansı altında paylaşılan “Yadier Molina” flickr fotoğrafı

Tüm zamanların en iyi yakalayıcılarından daha saygın bir beyzbol oyuncusu grubu olmamalıdır. Bir düzine sürahiden oluşan bir kadroyu yönetirken, vuruşlardan sonra plaka vuruşlarının arkasından ve maç üstüne oyundan sonra bir vuruş yapıyorlar ve yine de, onlardan hala hücumda üretmelerini bekliyoruz.

Bu yüzden MLB tarihindeki en iyi yakalayıcıların biraz tanınmaya ve güneşteki anlarına ihtiyacı olduğunu düşündük.

Tüm zamanların en iyi avcıları

Son yıllarda, yakalayıcılarla ilgili tartışmaların çoğu Posey ve Molina hakkında ve bunun iyi bir nedeni var.

Bununla birlikte, geçmiş nesiller, şimdiye kadarki en büyük avcılardan bazılarını da üretti. Farklı nesillerden oyuncuları karşılaştırmak zor olsa da, yakalayıcıların işi yıllar önce olduğu kadar zor. Bununla birlikte, listemizi 10 yakalayıcı ile sınırlamak kolay olmadı, ancak işte tüm zamanların en iyi yakalayıcıları sıralamamız.

10. Micky Cochrane

Kariyeri kafasına isabet eden hatalı bir atış yüzünden erken sona ermeseydi kim bilir Micky Cochrane’i nasıl hatırlardık.

Yine de, iki kez all-star ve iki kez MVP oldu, üç kez World Series şampiyonundan bahsetmiyorum bile. Binbaşılarda geçirdiği 13 sezon boyunca, Cochrane, herhangi bir yakalayıcı için en iyi kariyer ortalaması olmaya devam eden .320’ye ulaştı ve onu MLB tarihindeki en iyi yakalayıcılar arasında anılmaya değer hale getirdi.

9. Buster Posey

Önceki nesillerin yakalayıcılarıyla karşılaştırıldığında bile, Buster Poseybaşarıları dikkat çekiyor. Kariyeri 1.500 kariyer vuruşu ve .302 ortalama ile sona erdi. 2012’de vuruş unvanını ve MVP onurlarını kazandı ve yedi kez all-star oldu ve aynı zamanda Giants’ın kariyeri boyunca üç World Series şampiyonluğu kazanmasında ayrılmaz bir rol oynadı.

Posey, Silver Slugger’ı beş kez kazanarak kuşkusuz neslinin en iyi isabet yakalayıcısıydı. Ayrıca savunmada da harikaydı, Altın Eldiveni kendisinden uzaklaştırmayı başardı. Yadier Molina 2016 yılında.

8. Carlton Fisk

folklorda, Carlton Fisk en iyi 1975 Dünya Serisi sırasında evindeki koşusu ile hatırlanır. Ama o bundan çok daha fazlasıydı.

1972’de hem Yılın Çaylağı’nı hem de Altın Eldiven’i kazandı ve bu aynı zamanda 11 all-star seçiminden ilkiydi. Emekli olduğu sırada, Fisk, o zamandan beri her iki listede de geçmesine rağmen, yakalayıcılar arasında oynanan oyunlar ve ev sahibi koşular için tüm zamanların rekorlarını elinde tutuyordu. Bununla birlikte, 2.356 isabeti ve 376 ev sahibi koşusu alay edilecek bir şey değil.

7. Roy Campanella

Başka bir çağda, Roy Campanella tarih tarafından çok daha sevgiyle anılırdı. Büyüklerde sadece 10 sezon oynadı ve kariyerine 1948’de Dodgers ile başladı. Jackie Robinson Dodgers ile renk bariyerini kırdı.

Tabii ki, Campanella bu 10 yıldan en iyi şekilde yararlandı, üç kez MVP onurunu kazandı ve sekiz kez all-star seçildi. Kariyeri de bir araba kazasında felç olduğu için erken ve aniden sona erdi.

İşin iyi tarafı, Campanella, kariyeri olması gerekenden çok daha kısa olmasına rağmen Hall of Fame’de bir yer kazanmak için yeterince şey yaptı. Dodgers ile geçirdiği 10 sezon ve Zenci Liglerindeki yılları arasında, Campanella şüphesiz oyunu oynamış en iyi yakalayıcılardan biri.

6. Gary Carter

Geç Gary Carter şüphesiz tüm zamanların en iyi avcıları arasındadır. Sıfırdan bir yakalayıcı yapıyor olsaydınız, Carter’ın sahip olduğu tüm özelliklere sahip olmasını isterdiniz. Bir atış ekibini nasıl yöneteceğini biliyordu, pozisyonunu belirleyebiliyordu, nasıl vuracağını biliyordu ve inanılmaz bir liderdi.

Carter, beş Silver Sluggers ve üç Gold Gloves kazanırken 11 All-Star Oyununa girmenin yolunu buldu. Ayrıca Mets ile 1986 Dünya Serisini kazandı ve 6. Oyundaki ünlü ikili ralliyi başlatan vuruşu aldı, bu da geri dönüşün Carter olmadan olmayacağı anlamına geliyor.

5. Yadier Molina

Çağdaş yakalayıcılar arasında, Yadier Molina hafif bir avantaj elde etse de, Posey vs Molina tartışması iyi geçti. Molina emekli olmadan önce bile, gelmiş geçmiş en iyi avcılardan biri olarak bir yer kazanmak için fazlasıyla yeterliydi.

Listemizdeki diğer birkaç yakalayıcı dışında, daha iyi bir savunma yakalayıcısı bulmak için her yerde arama yapmak gerekir. Molina, 10 kez all-star olmanın yanı sıra dokuz Altın Eldiven ve dört Platin Eldiven sahibidir. Bir atış ekibini herkes kadar iyi idare edebilir ve kesinlikle bir gün onu Cooperstown’a gönderecek olan bir kariyer boyunca 2.000’den fazla hit toplayan plakada kambur biri değil.

4. Mike Meydanı

Savunmayı dikkate almasaydık, Mike Meydanı muhtemelen listemizin başında olacaktır. Değeri ne olursa olsun, savunmada kariyeri boyunca takdir ettiğinden çok daha iyiydi.

Bununla birlikte, Pizza en iyi beyzbol tarihinin en iyi vuran yakalayıcısı olarak hatırlanır.

Binbaşı dallarındaki ilk tam sezonunda, Yılın Çaylağı, Gümüş Slugger Ödülü’nü kazandı ve bir all-star seçildi. Aslında, bu onun 10 düz Silver Slugger’dan ilki ve bir düzine all-star seçiminden ilki olacaktı. Ayrıca, 11 Eylül 2001’den sonra beyzbol New York’a döndüğünde evindeki koşusu sonsuza kadar ikonik bir görüntü olacak. Söylemeye gerek yok, Cooperstown’da bir yeri var, kariyerini .308 ortalama ve 427 ev koşusu ile bitiriyor.

3. Ivan Rodriguez

Beyzbol tarihinde Pudge’dan daha fazla saygı duyulan çok az oyuncu vardır. Büyük liglerde 21 sezon oynadı ve çoğu avcıdan her zaman daha az izin aldı. Her gün oradaydı ve her gün savunmada olağanüstü bir performans sergileyerek, 10’luk seri de dahil olmak üzere 13 Altın Eldiven kazanmasına yardımcı oldu.

Ivan Rodriguez aynı zamanda 14 kez all-star oldu ve birçokları 1999’da MVP onurunu kazandığını unutuyor. Savunması ona her zaman övgüler kazandırıyor, ancak Rodriguez kariyerini 2.800’den fazla vuruş ve 311 ev koşusu ile .296 vurucu olarak tamamladı, bu yüzden ayrıca yedi Gümüş Slugger Ödülü kazandı ve şüphesiz neslinin en iyi yakalayıcısıydı.

2. Yogi Berra

19 sezon oynayan birçok büyük lig oyuncusu bulmak zor, çok daha azı yakalayıcı olarak oynadı, işte bu Yogi Berra yaptı.

Sadece 19 sezon oynamakla kalmadı, aynı zamanda 1954 ve 1955’te arka arkaya yıllar dahil olmak üzere üç kez MVP onurunu kazanmanın yanı sıra 18 kez All-Star Takımına seçildi.

Kazanmanın bir anlamı varsa, Berra Yankees ile oyuncu olarak 10 ve Mets ve Yankees ile koç olarak üç Dünya Serisi şampiyonluğu kazandı. Tüm bunları İkinci Dünya Savaşı sırasında bir Mor Kalp kazandıktan sonra yaptığını unutmayın.

Ne yazık ki, gelmiş geçmiş en iyi yakalayıcılar listemizde ikinci sırada çünkü önündeki adam daha da özeldi. Ama şunu netleştirelim ki, Berra ikincilik için net seçimdi, herkesten çok daha öndeydi.

1. Johnny Bank

küçük bir tartışma olmalı Johnny Bank beyzbol tarihinin en büyük yakalayıcısıdır. Adamın, MLB tarihindeki en iyi 10 yakalayıcı listemizdeki diğer bazı oyuncuları bile utandıracak bir kariyeri vardı.

Bench savunmada olağanüstüydü, koşucuları dışarı atarken aynı zamanda atış kurmaylarını da yönetiyordu, bu yüzden 10 ardışık Altın Eldiven kazandı. Ayrıca kariyerinde .267 vuruşla 2.000’den fazla vuruş ve 389 vuruşla vurabilirdi.

Aslında, 2021’e kadar bir sezonda bir yakalayıcı tarafından en çok ev koşusu rekorunu elinde tuttu.

Bench 14 kez all-star oldu ve iki kez MVP seçildi. Aynı zamanda 1970’lerde Big Red Machine olduklarında, World Series’e dört kez ulaşıp 1975 ve 1976’da dünya şampiyonluğu kazandıklarında Reds’in kalp atışıydı. Sonunda, Bench, ilk denemesinde Hall of Fame’e alındı. Oyların %96’sı, onun oyunu oynayan en iyi yakalayıcı olduğunu açıkça ortaya koyuyor.
Kaynak : https://franchisesports.co.uk/best-catchers-of-all-time-mlb/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir