Minnesota Vikings Savunması Bükülüyor Ama KırılmıyorMinnesota Vikings Savunması Bükülüyor Ama Kırılmıyor
Minnesota Vikings defans oyuncusu Za’Darius Smith (55), Green Bay Packers oyun kurucusu Aaron Rodgers’ın görevden alınmasını takım arkadaşı defans oyuncusu DJ Wonnum ile kutluyor. © Dan Powers/USA TODAY NETWORK-Wisconsin / USA TODAY NETWORK.

Bazı yakın çağrılara rağmen, Minnesota Viking savunma eğileceğini ama kırılmayacağını göstermeye devam etti. Bu, takımı NFC Kuzey’in üzerinde 4-1’de bırakır. Rekorlara rağmen, savunma, rakiplerin geri dönüş yapmasına izin verdiği için incelemeye alındı. Ancak bunun suçu sadece savunmanın omuzlarında değil.

Yakın Zamanda Bir Kapatma Çağrısı

Vikingler bu sezon aldıkları dört galibiyetin üçünde inanılmaz duraklar tasarladılar ve en son rakibine karşı liderliğini sürdürdüler. Chicago Ayıları. Chicago’nun genellikle tutarsız oyun kurucusu Justin Fields, Vikings hayranlarını bir bölüm rakibine olası kayıp karşısında hayrete düşüren sürücüler tasarladı. Ayılar, 2. yarının sonlarında ivme kazanmayı başardı ve bir gol attı.

Bu zorladı Minnesota suçu savaşmak ve gol atmak için. Vikingler, Kirk Cousins’in oyun kurucu sinsi sinsi vuruşunda gol atmayı başardılar ve 2 sayılık bir dönüşüm sağladılar. Fields bunu, 4. çeyreğin sonlarında, maçı bağlama potansiyeline sahip bir sürüş geliştirerek izledi. Ancak, Cameron Dantzler topu Ihmir Smith-Marsette’den alırken, Viking savunması bir kez daha büyük geldi ve galibiyeti 29-22 sağladı.

İki Suçun Hikayesi

Önceki sezonlarda, Vikingler bu yakın maçlarda her zaman kaybeden taraftaymış gibi geliyordu, özellikle de Dallas ve Detroit Geçen sezon. Ed Donatello’nun yeni savunmasını tahmin eden hayranları var. Savunma gerçekten bu kadar iyi mi? Yoksa sadece birkaç kez şanslı olan fırsatçı bir birim mi?

Savunma tüm suçu üstlenemez. İlk yarının muhteşem hücumu 2. yarıda durdu. Sürekli sürüşler veya puanlar oluşturmayan bu hızlı hücum çıkışları, savunma yorgunluğuna yol açar. Bu, Bears’a geri dönmek için daha fazla şans verdi.

Hücum, önceki teknik direktör Mike Zimmer’in altında olduğundan daha agresif olabilir, ancak yine de o öldürücü içgüdü ve aciliyetten yoksun. Yarıdan önce Vikingler Ayıların tabutunu çivileyebilirdi ama yapmadılar. İlk yarının sonuna doğru Cousins ​​3. ve 4. atışlarda görevden alındı ​​ve sürüş sıfır puanla sona erdi – 2:11 süren 25 yarda 5 oyun.

Vikingler özel ekipleri de kötü bir gezi yaptı. Minnesota’nın bahisçisi Ryan Wright, 15 yarda küçük bir vuruşla topa vurdu ve sonunda değerlendirilen bir penaltı, Bears’a kendi 48’lerinden başlayarak harika bir saha pozisyonu verdi. Bundan yararlandılar ve sadece 46 saniyede başka bir gol attılar. Vikingler, devrenin bitmesine bir dakikadan biraz fazla bir süre kala topu geri aldı, Cousins ​​onları şut sahasına getirmeyi başardı, ancak vurucu Greg Joseph 53 metreden golü attı.

İkinci Yarı Çöküş

Yarısından sonra Minnesota hücumu için işler daha da kötüye gitti. Ayılar hız kazandı ve 2. yarıdaki ilk topa sahip olmalarını sağladı. Vikingler, başarısız bir iç vuruştan sonra mükemmel bir saha pozisyonu ile ayrıldıktan sonra gol atmaya hazır görünüyordu. Sürücü durdu ve Joseph’in 51 metreden şutu engellendi.

Cousins ​​bir araya geldi ve Bears topu Chicago 30’da sadece 2 sayı farkla geri alırken işler korkunç görünüyordu. Bu, başka bir Bears golüyle sonuçlandı. Kötü bir kumar, 2 kaçırılan saha golü ve en uzunu 3:21 saniye olan bir müdahale.

En iyi savunma saldırıdır

Neyse ki, Vikingler geri dönmeyi başardı bir touchdown ve bir zorlamak bu galibiyeti garantiledi. Topun hangi tarafının daha büyük bir sorun olduğu sorusunu akla getiriyor. Vikingler bu sezon Eagles’a yenildiğinde Jalen Hurts toplamda 400 yarda toplandı ve taraftarlar korkunç defans çağrısına üzüldü. Birçoğu, hücumda 3 veya daha az oyunla giden 6 sürücü olduğunu unuttu. Savunmanız sahadan hiç çıkmıyorsa nasıl en üst düzeyde performans gösterebilir?

Lions’a karşı 3. Hafta maçında, hücum sadece üretmeyi bırakmış gibiydi ve arka arkaya 3 3 ve çıkış yaptı. Tekrar gol atmayı başardılar ve Josh Metellus’un geç müdahalesi zaferi garantiledi. Savunma bir kez daha hücumu serbest bıraktı.


Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/minnesota_vikings/the-minnesota-vikings-defense-is-bending-but-not-breaking/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir