Michael Irvin, Kirk Cousins ​​Hakkında HaklıydıMichael Irvin, Kirk Cousins ​​Hakkında Haklıydı
9 Şubat 2022; Los Angeles, CA, ABD; Michael Irvin. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports.

2022 NFL sezonundan önce, eski Dallas Cowboys geniş oyuncu oyuncusu Michael Irvin, Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins’in 2022’de NFL MVP ödülünü kazanacağını öne sürdü. Önermesi basitti: Kevin O’Connell’ın hücumu onu bir pozisyona sokacaktı. harikalar yaratmak için. Buraya kadar yanılmıyor.

Bunu yoldan çıkaralım. Kirk Cousins ​​MVP’yi kazanamayacak. O lider değil ve rekabette öne geçmek bir mucize olur. Bununla birlikte, Michael Irvin’in yaklaşımının aptalca olduğunu düşünmekten o kadar da uzak değil.

Michael Irvin, Kirk Cousins ​​Hakkında Haklıydı

Jalen Hurts favori olarak görülmeli. Philadelphia Eagles’ı, 1. Haftadan bu yana NFL’deki tartışmasız en iyi takım oldu ve öyle de oldu. Bir pasör olarak inanılmazdı ve bacaklarına yaptıkları da gerçekten olağanüstü. Normal sezonun son üç haftasında sakatlığı onu dışarıda tutabilecek olsa bile, birinin onu geçebileceğine inanmak için gerçek bir neden yok.

Michael Irvin
16 Ağustos 2020; Eagan, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins ​​(8), TCO Performance Center’da, Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports

Bunu yapacak biri varsa, o da Kansas City Chiefs’in süperstar oyun kurucusu Patrick Mahomes olmalı. Mahomes, sezon dışında en iyi geniş alıcısını kaybetmesine rağmen, gol sayılarında lige liderlik ederek ve bir Chiefs takımını zirveye taşıyarak yine başka bir dünya oldu. Andy Reid, Mahomes’i o kadar iyi geliştirdi ki, kariyer rekorlarının çoğunu ne zaman kıracağı değil, ne zaman alacağı sorusu gibi görünüyor.

Oradan, Kirk Cousins’in takım arkadaşı Justin Jefferson’ın MVP olarak düşünülmesi gerektiğini bile iddia edebilirsiniz. Onu atlamadan dışlayan bir oyun kurucu ödülü, ancak daha önce hiç görmediğimiz bir sezona doğru ilerliyor. Kesinlikle Calvin Johnson’ın tek sezonluk karşılama sahası rekorunu kırabilir ve tarihte bir sezonda 2.000 yarda aşan ilk alıcı olabilir.

Michael Irvin, Kirk Cousins ​​Hakkında Haklıydı
6 Ağustos 2022; Canton, OH, ABD; Michael Irvin. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports.

Peki ya Cousins ​​ve neden sandığınız kadar uzakta değil?

Vikings sinyal çağırıcısı, bir sezonda 2016’dan bu yana olduğundan daha fazla yarda atış yapma hızında. Üç maç kala, 4.500 yarda civarında bir yerde bitirmesi gerekiyor ve bunu yaparken 14-3 olma olasılığı devam ediyor . Geçen yılki 33’ünün üzerine 9 gol daha atması pek olası görünmüyor, ancak orada sağlıklı bir sayı yayınlayacak ve makul sayıda müdahaleye sahip olması gerekiyor.

Rekabete bakıldığında, Cousins ​​hiçbir şekilde Mahomes’i mesafe veya golle yakalayamayacak. Bununla birlikte, Hurts’u kemirdi ve orada onun için daha pek çok şey var. Eagles oyun kurucusu da daha az gol attı, ancak uyarı şu ki, bacaklarından başka bir dünyaya ait üretim geliyor. Yine, ligdeki en iyi iki oyun kurucunun ikisi de Cousins’in sayılarını sıradan gösteriyor. Bu yüzden ödül için değerlendirilmeyecek.

Geri Dönüşteki Kuzenler
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Rakamlar bir yana, Cousins’in Minnesota’yı oldukları yere getirmek için neler yaptığını not etmelisiniz. Jefferson ile yeni bir seviye buldu ve bunu O’Connell altında yeni bir hücum oyun planını öğrenirken yaptı. Vikingleri, NFL’nin en iyi yedi 4. çeyrek geri dönüşünü içeren 11-3’lük bir rekora götürdü ve NFL tarihindeki en iyi oyunlardan ikisini kazanmış olabilir.

Bazen rekabet sadece daha iyidir ve hem Hurts hem de Mahomes ile öyledir. Bu, Irvin’in önerisinin haklılığını ortadan kaldırmıyor ve Cousins, bunu başardığı için tüm sezon boyunca onu iyi gösterdi.


Old Vikings Nemesis, Indy'deki QB'de Devraldı

Ted Schwerzler, Minnesota Twins ve Minnesota Vikings ile ilgili her şeye odaklanan Twin Cities’den bir blog yazarıdır. O aktif twitter ve haftalık olarak yazıyor İkizler Günlük. Eski bir kolej atleti ve hevesli bir spor hayranı olarak, profesyonel takımlarımızı tutkuyla takip etmek her zaman çok doğal bir çıkış yolu gibi göründü.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/michael-irvin-was

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir