Mevcut Şampiyon Ebanie Bridges’e Karşı IBF Dünya Ünvan Mücadelesinin Önünde Avustralyalı Bantamweight Shannon O’Connell ile Bir Konuşma.6 Ekim 2022 22:12 tarihinde yayınlandı (İngiltere Saati)

Kadın boksu son yıllarda yeni zirvelere ulaştı ancak bu yıl her zamankinden daha fazla ilgi gördü. Katie Taylor ve Amanda Serrano arasındaki maçın büyüklüğü görülmeye değerdi, New York’taki tüm biletleri tükenen Maddison meydanı bahçesi, sadece sporun kadın bölümü için değil, bir bütün olarak boks için de ikonik ve özel bir ana tanık oldu. devam ediyor.

Birleşik Krallık halkının büyük bir kısmı, Matchroom’un şu anki dövüşçüyü kimin terfi ettirdiğinin ve şu anki IBF horoz siklet şampiyonu Ebanie Bridges’in onun zorunlu rakibi ve hemşehrisi olan Shannon ‘av tüfeği’ O’Connell’in kim olduğunun farkında olacak.

39 yaşındaki Avustralyalı, kıtalarının gelmiş geçmiş en ünlü boks isimlerinden Kostya Tszyu başkanlığında ‘Sınırsız Boks’ kapsamında mücadele ediyor. 2011’de profesyonelliğe başladığından beri 23-6-1’lik bir rekor kırdı ve birkaç kez yetersiz kalmasına rağmen meslektaşından çok daha iyi bir özgeçmişe sahip.

Bridges vs O’Connell, 10 Aralık Cumartesi günü Leeds’deki First Direct Arena’da DAZN’de CANLI olarak Josh Warrington vs Luis Alberto Lopez’in alt kartında yer alacak. O’Connell, maçın anavatanı Avustralya’da gerçekleşmesini ve sporun dünyanın o tarafındaki büyümesinden ve kadın branşının artan popülaritesinden faydalanmasını umuyordu. Ancak şu anda Birleşik Krallık’ta bulunan Bridges ile, şimdi ikamet ettiği yerde yapılmasını istediğini açıkça belirtti.

Matchroom’daki organizatörü Eddie Hearn geçen ay çanta ihalesini kazandı ve şimdi Leeds’te ilk şampiyonluk savunmasını yapmak istiyor. Son birkaç ay içinde dövüşçüler arasında bir parça iğne, dünyanın her iki tarafından da büyük ilgi görecek, tamamen kadınların Avustralya dünya şampiyonluk mücadelesinin oluşumuna biraz baharat kattı. Hem kadın boksu hem de Avustralya boksu için heyecanlı zamanlar.

BU CUMARTESİ İNGİLTERE TV’DE YAYINLANMAK ÜCRETSİZ!

Sohbetimizde, Shannon, akıl sağlığı hikayesinden ve bunun ne kadar gerçek olduğundan bahsetti. Bana meydan okunacak heyecanını anlatıyor IBF unvanı için ve kendini daha rahat hissettiği tercih ettiği ağırlık sınıfında olduğunu.

Dünya IBF şampiyonası için savaşma şansı yakaladığınız için ne kadar heyecanlısınız?

Son derece heyecanlıyım ama IBF’ye de mücadeleyi ileriye taşımak için doğru kararı verdiği için müteşekkirim!

Ebanie Bridges ile onun IBF unvanına zorunlu olarak meydan okuyacağın duyurulmadan önce aranızda bir miktar iğne vardı, ona karşı herhangi bir düşmanlık hissediyor musunuz yoksa bu sadece sizi mi ilgilendiriyor?

Bence birbirimizden hoşlanmadığımız çok açık ve bu gerçekten sadece kişiliklerin çatışması. Aslında hiç yüz yüze tanışmadık ve adını çamura buladığımı söylüyor ama benim hakkımda söylediği her şeyi de duydum, bunlar daha o İngiltere’ye taşınmadan çok önce başladı.

Sözlerinin size zorba ve güvensiz diyerek adınıza zarar verme girişimi olduğunu düşünüyor musunuz? Böyle demesine cevabınız nedir? Zihinsel sağlığın kalbinize yakın bir konu olduğunu gördüğüme göre, bize bundan biraz daha bahseder misiniz?

Muhtemelen ismime zarar vermeye çalışıyor, evet. Yine de sorun değil, beni tanıyan veya tanıyan herkes zorba olmadığımı anlayacaktır. Birisi büyük bir hikayeden küçük bir parça aldığında zorbalığa hedef olmak sadece aptalca ve beni tanıyan herkes bunu yakalamamın biraz zaman aldığını bilir ama ben her zaman kendimi tutarım.

Annem hayatımın çoğunda depresyon yaşadı ve sonunda 16 yıl önce kendi hayatına son verdi. Ben de geçmişte bununla mücadele ettim ve oğlumun kendi şeytanlarından bazılarıyla başa çıkmasını izledim ve ona yardım ettim. Yıllar boyunca öğrendiğim bir şey, depresyonun ne kadar “gerçek” olabileceği ve intihara meyilli bir zihnin ne kadar farklı çalışabileceğidir. İntiharın zayıf ya da kolay bir çıkış yolu olduğunu söyleyen biri, kesinlikle onunla mücadele eden birinin aklından geçmemiştir.

Bridges’e karşı mücadeleniz Aralık ayında İngiltere’nin Leeds kentinde yapılacak. Kendi ülkenizde tüm Avustralya’yı kapsayan bir dünya şampiyonluğu mücadelesi vermek konusunda isteksiz davrandığı için hayal kırıklığına uğradınız mı? Spor hem kadınlar hem de Avustralya’da gün geçtikçe büyüdüğü için orada yapmak çok mantıklı geldi…

Açıkçası, Avustralya’da kavga çok büyük olurdu ve Avustralya boksuna dikkat çekmenin harika bir yolu olduğunu düşünürdüm ama destekçileri Birleşik Krallık’ta ve bu harika, onlara ihtiyacı olduğunu anlıyorum ama onlar boksta olmayacak. ring onun için savaşıyor, bu yüzden dövüşün nerede olduğu benim için gerçekten önemli değil. Kazandığımda, gururla unvanı geri getireceğim ve Avustralya’da savunacağım..

Kaydındaki isimler Bridges’e göre daha yüksek kalitede, bu yüzden biriktirdiğiniz deneyimin yanı sıra beceri setinizin kemeri eve geri getirmek için yeterli olacağını düşünüyor musunuz?

Evet, Yeteneklerimin ve tecrübemin kesinlikle yeterli olacağına inanıyorum. Daha önce adım attım, seyahat ettim ve yetersiz kaldım ama savaştığım kalite Kilometrelerce yukarıdaydı ve ayrıca asla benim tercih ettiğim kiloda olmadı. Bantamweight’te güçlü ve daha rahatım.

Son olarak, İngiliz hayranlara ‘Shotgun’ Shannon O’Connell’den neler bekleyebileceklerini söyleyin.

Bu dövüş heyecanlı olacak. İkimizin de heyecan verici bir dövüş stili var, bu yüzden gece işi kimin yapacağını göreceğiz!

Mevcut Şampiyon Ebanie Bridges'e Karşı IBF Dünya Ünvan Mücadelesinin Önünde Avustralyalı Bantamweight Shannon O'Connell ile Bir Konuşma.


Kaynak : https://worldinsport.com/a-conversation-with-australian-bantamweight-shannon-oconnell-ahead-of-her-ibf-world-title-challenge-against-current-champion-ebanie-bridges/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir