McIlroy sezonu DP World Tour Number One – World in Sport olarak bitirirken Rahm üçüncü Dubai şampiyonluğunu aldı20 Kasım 2022 19:25 tarihinde yayınlandı (İngiltere Saati)

DP Dünya Turu Şampiyonası, Dubai’deki Jumeirah Golf Estates Earth Course’ta gerçekleşti ve turdaki en iyi 50 oyuncu, kimin etkinliğin şampiyonu ve aynı zamanda sezon şampiyonu olacağını görmek için mücadele etti.

Sezonu bir numarada bitirebilecek sahadan sadece yedi kişi vardı, ancak etkinliğe en üst sırada gelen Rory McIlroy ve dördüncü sıradaki Ryan Fox, bu turnuvayı kazanırlarsa bir numarayı garanti edeceklerini biliyordu. nokta, ancak bu ikisi bu hafta bu başarıyı elde edemezse, Matt Fitzpatrick, Tommy Fleetwood, Viktor Hovland, Shane Lowry ve Adrian Meronk gibiler, belirli senaryolar oynanırsa sezon için şampiyonluğu ele geçirecekler.

Meronk, Lowry ve Hovland, bir şans elde etmek için bir galibiyete ve çeşitli permütasyonlara ihtiyaç duyacaklardı ve geçen hafta sonu Nedbank Golf Challenge unvanını başarıyla savunduktan sonra kendisini bir numara için koşmaya devam eden Fleetwood’un da bir başkasına ihtiyacı vardı. kazanmak ve hem McIlroy hem de Fox için ilk ikinin dışında bitirmek.

ABD Açık şampiyonu Fitzpatrick haftaya üçüncü sırada başladı ve McIlroy ilk yedi dışında bitirirse ve Fox kazanamazsa ve Fitz bu hafta kazanırsa ve McIlroy ‘ İkinci olursa tacı da alırdı, oysa Fox 13. sıraya kadar düşebilir ve McIlroy’un sonucuna bağlı olarak bir yıl boyunca sezonu kazanmaya devam edebilir, hepsini aldınız mı??? Öyle düşünmüştüm…..

Her neyse, Birinci Günden sonra bu oyuncular neredeydi, pekala, bir numaralı taç için yarışan oyuncular arasında en iyi raund, İngiliz Tyrell Hatton ile eşit yedi skorla liderlik için berabere kalan Fitzpatrick’ti, Fleetwood üç atış gerideydi ve berabere kaldı beşinci için ve birinci turdan sonra eşitin sağ tarafında olan diğer ikisi Meronk (-2) ve McIlroy (-1) idi.

Lowry ve Fox 33 sayı berabere kaldı.rd Hovland bir şut daha kötüydü ve tek başına 40. sıradaydı, bu nedenle Birinci Günden sonra Fitz kesinlikle sadece şampiyonluk unvanı için değil, aynı zamanda sezon şampiyonluğu için de sürücü koltuğundaydı, ama tabii ki, Değiştirilecek çok fazla zaman olması için üç tur daha vardı.

İkinci Gün’de sezon sonu ödülleri için yarışan liderler ve oyuncular dışındaki günün hikayesi, Birinci Gün’de çok kötü bir 78’lik tur attıktan sonra İkinci Gün’de şut atarak ON DÖRT atış iyileştirmeyi başaran Çinli oyuncu Ashun Wu’ydu. T-20’ye atlamak için 64’ün altında sekiz ile turnuvanın şimdiye kadarki en düşük turuincifelaket bir günden her zaman geri dönebileceğinizi ve bir gün önce yanlış gidenleri bir sonraki gün düzeltebileceğinizi bize gösteriyor.

Ne yazık ki, kötü ilk günleri tersine çeviremeyen çok sayıda oyuncu vardı ve bazıları sağlam birinci tur performanslarını takip ederken, ikinci tur performansları da o kadar sağlam değildi, İspanyol Pablo Larrazabal iyi bir üçlük atarak böyle bir örnekti. Birinci Günde 69’un altında, ancak İkinci Günde TEN atış yapmak daha kötü, turnuva için +4 ve T-42’de düşüşnd sonuç olarak.

Peki, sezon sonu şampiyonluğu için meydan okuyanlardan ne haber? Vatandaşı ile aynı iki skora sahip olan Fleetwood, Perşembe günü 68’ini iyi bir 70 ile -6’ya ve 8’lik bir beraberlikle destekledi.incioysa McIlroy ikinci turunu bir kuş ve bir kartalla bitirerek liderlik tablosunda yukarı çıktı ve -5 ve T-11’de bir haykırışla hala içeride kaldı.inci. Ve Meronk, T-18’diinci başka bir sağlam turun ardından -3’te, açılış gününden itibaren 70’ini İkinci Gün’de 71 ile yedekledi.

Lowry, -1 ve T-24 olmak için yalnızca 70 atış yapabildi.incive İrlandalı gibi, Hovland ve Fox için de hiçbir şey olmadı, çünkü hiçbir şey yapamadılar ve orta aşamada liderlik tablosunun çok altında olmak için sırasıyla 70 ve 72 şut attılar, açıkçası herhangi bir ödül için meydan okumak için bir mucizeye ihtiyaçları vardı. şimdi ve hafta sonu çok düşük raundlara ihtiyaç duyuyor ve onlar için çok şeye ihtiyaç duyuyor. En azından ikisi de raundlarını olumlu bir şekilde bitirdi, Fox bir kartal ve Hovland bir kuş yakaladı, momentumları belki de hafta sonuna doğru ilerliyor?

Son olarak, İkinci Gün için Adri Arnaus, Jon Rahm ve Jorge Campillo’nun hepsi iyi atışlar yaparak ilk beşe girerken İspanyol hücumu vardı, ancak orta aşamada üç önde olan ve düzgün görünen Hatton ve Fitzpatrick oldu. bilindiği gibi turnuva taşınma gününe girerken.

Ve taşınma günü sadece değildi, bazıları da doğru yönde değildi, bir gecede ortak lider Hatton onunla kaçıyor gibi görünüyordu, ta ki zayıf bir arka dokuz, sonunda 72 seviyesinde ve liderden üç atışla bitirdiğini görene kadar. oysa Fitzpatrick orada kalmayı başardı ve 70’in altında iyi bir iki kart vererek liderliğin sadece bir gerisinde kaldı.

Üç raundun ardından lider, 65 sayılık muhteşem bir rauntla son güne bir vuruş farkla giren büyük İspanyol Rahm’dı ve 65’lik şut atıp çekişmeye giren diğer oyuncular son güne beş geriden başlayan Meronk ve Dünyanın bir numaralı McIlroy’un sadece üç geride olması ve daha da önemlisi Fitzpatrick’in sadece iki gerisinde olması, sezon sonunda Avrupa Bir Numaralı’ya verilen ödül olan Harry Vardon Kupası için karşı karşıya gelmesinin küçük meselesi.

Bu ikisi artık kazanma şansına sahip olan tek gerçekçi oyunculardı ve son güne doğru ilerlerken Kuzey İrlandalı, İngiliz rakibine karşı ince bir liderliği elinde tuttu, böylece bir başka düzgün golf turu, Dünyanın en iyi golfçüsünün her ikisini de elinde tuttuğunu görecekti. Aynı anda Fed Ex kupası ve DP Dünya Turu şampiyonlukları, McIlroy’un asla başaramadığı bir başarı.

Fitzpatrick, turnuvayı kazanıp McIlroy’u ikinci sırada göremezse veya kendisi ikinci bitirip McIlroy’u yedinciden daha kötü görürse, her iki taç da onundu, başka herhangi bir şey olsaydı ve Rory’nin olurdu, bu yüzden Fitz ne yapması gerektiğini biliyordu. ama bu turnuvayı kazanmak kolay olmayacaktı çünkü liderlik tablosu oldukça yıldızlarla doluydu ve en iyi yedi oyuncu arasında sadece beş atış vardı.

Son dört eşleştirme, Fleetwood ve Campillo’nun yola çıktığını görecekti, ardından Hatton & Meronk, ardından altmışlarda şimdiye kadar üç tur atmış olan Alex Noren ve McIlroy ve ardından Rahm & Fitzpatrick’in son eşleşmesi, hepsi olacağına söz verdi. sezonun oldukça heyecan verici ve dramatik bir sonu olduğu kesindi.

Peki, nasıl sonuçlandı? Fitzpatrick için işler umduğu gibi gitmedi, tıpkı Cumartesi’deki Taşınma Günü gibi yine raunduna yavaş bir başlangıç ​​yaptı ve ne yazık ki İngiliz için de arka dokuzda hiç ilerleyemedi ve sonunda kendi atışına son verdi. rekabetin en kötü turu, sezonunu iyi bir şekilde bitirmek için 69’un altında üç sayı atan İngiliz oyuncu Fleetwood ile beşinci olarak berabere kalan turnuvayı 73’ün bir üzerinde bitirdi.

Bu, Fitz’in sezon için Avrupa Bir Numaralı tacını almasının tek yolu, McIlroy’un son turunda anıtsal bir çöküş yaşaması anlamına geliyordu, bu, Kuzey İrlandalı’nın turnuvayı bitirdiğini görmek için 68’lik bir başka düzgün turu kartladığı için olmadı. şutlar Fitzpatrick’ten uzaklaştı ve dördüncü sırada tek başına, yani McIlroy hem PGA Tour’da FedEx’i hem de European Tour’da DP World Tour unvanını ilk kez aynı anda elinde tuttuğu anlamına geliyor. ona aferin bir nedenden dolayı bir numara.

Her neyse, sezonu galibiyetle bitirmeyi başaran İsveçli Noran, altmışın altında dört tur atmayı başardı, ancak yine de kazanandan iki atış geride kaldı ve 66 sayılık altı altı turu eşit en iyi olan Hatton ile ikinci oldu. ancak bu bile İngiliz için yeterli olmadı çünkü son güne bir gecede liderlik eden İspanyol Rahm son günde 67 (-5) şut atmak ve galibiyet skoru elde etmek için herkesi erteledi. -20 ve net 2,9 milyon dolar.

Fox için de özel bir söz, Yeni Zelandalı en iyi haftalara sahip değildi, ancak 68’lik son turda beş alt ve 19 bitirdiğini gördü.inciTur sıralamasında yılı McIlroy’un arkasında ikinci sırada bitirmesi için yeterli, bu nedenle en iyi sezonlarından birini en azından olumlu bir şekilde bitiriyor ve gelecek yıl da aynısını umuyor.

Aşağıda, 2022 DP Dünya Turu Şampiyonası için son skor tablosu ve ayrıca sezonun Sıralamalarındaki son puan durumu yer almaktadır…..

İlk ona giren üç İspanyol, o ülkenin nesi var ve bazı yetenekli golfçüler üretiyor, ikiz kardeşi Nicolai ile birlikte geldiklerinden beri turu kesinlikle etkileyen Rasmus Hojgaard’dan da bahsetmeliyiz, birçok kişi Rasmus’un olacağını söylüyor yine de gelecekte gerçekten en iyi oyunculardan biri olacak ve burada ilk onda ve sezonda genel olarak 16. sırada olması, kesinlikle en iyilerle karıştırabileceğini gösteriyor.
McIlroy sezonu DP World Tour Number One - World in Sport olarak bitirirken Rahm üçüncü Dubai şampiyonluğunu aldı
Rahm’ın galibiyeti onu on bir sıra yükselterek üçüncü bitirdi, DP Dünya Turu Şampiyonası’nın orta aşamasında gerçekten önde olan Fitzpatrick, kötü bir son günün ardından sonunda dördüncü oldu ve aynı zamanda Polonyalı Meronk’a da aferin. sadece ülkesi için bayrağı dalgalandırırken, o sıralamalarda kesinlikle iyi bir arkadaştır ve kesinlikle ileriye dönük daha büyük ve daha iyi şeyler hayal edebilir.

Jon ve Rory’ye aferin, Avrupa sezonunu bitiren 2023 sezonu, bir kez daha sıfırdan başladıkları ve başka bir uzun ve umarım başarılı sezona başladıkları HSBC Şampiyonası için Adu Dhabi’deki Yas Links’te Ocak ayının sonuna doğru başlıyor… ..

McIlroy sezonu DP World Tour Number One - World in Sport olarak bitirirken Rahm üçüncü Dubai şampiyonluğunu aldı


Kaynak : https://worldinsport.com/rahm-takes-third-dubai-title-as-mcilroy-ends-season-as-dp-world-tour-number-one/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir