Lise beyzbol dövüşü, iki Tennessee takımının sezonunu bitiriyor


Tennessee lise beyzbol playoffları, iki takımın sahadaki bir kavga nedeniyle sezonu yarıda kesmesinin ardından, uygun olmayan koşullar nedeniyle ulusal haber döngüsüne geri döndü.

TSSA, Cumartesi günkü Division 1-3A playofflarında meydana gelen olay nedeniyle Elizabethton ve Unicoi County’yi azarladı.

Buna göre TVA Credit Union Ballpark raporları, kavga, yakın oyun sırasında, bir Unicoi County oyuncusu ve bir Elizabethton oyuncusu, bir vuruşun ardından üçüncü aşamada kısa bir tartışmaya girdiğinde başladı. Saniyeler içinde bir yumruk atıldı, bu da sıraların açılmasına ve itişmenin tırmanmasına neden oldu.

grenli video mücadele sosyal medyada gündem oldu.

Maç, hakemler ve koçların kavgayı dağıtmasının ardından yedinci vuruşta askıya alındı, bu da Pazar günkü Bölge 1-3A şampiyonluk maçının ertelenmesi gerektiği anlamına geliyordu.

Akabinde okullar, TSSA’dan Gene Menes’e cezayla ilgili “birleşik” bir teklifte bulunulduğunu belirtirken, dernek işlem yapmadan önce olayları ve raporları inceledi.

Pazartesi gününe kadar her iki okulun da kaderi belirlenmişti:

  • Unicoi İlçesi 1.250 $ para cezasına çarptırıldı
  • Beyzbol takımı, 2022-23 öğretim yılının geri kalanı için kısıtlayıcı denetimli serbestliğe tabi tutuldu.
  • Ekip ayrıca 2023-2024 eğitim öğretim yılı için de deneme süresinde.
  • Elizabethton 1.750 dolar para cezasına çarptırıldı
  • Beyzbol takımı, bu okul yılının geri kalanında da kısıtlayıcı gözetim altında.
  • Elizabethton, 2024-2025 öğretim yılına kadar iki yıllık gözetim altındadır.

raporlara göreUnicoi County karara itiraz edecek.

Karar, 2023 playoffları sırasında ikinci kez TSSA’nın sezonun erken bitmesine neden olan bir takım hakkında bir karar vermesi gerektiğine işaret ediyor.

Ancak bu senaryo, geçen hafta Ensworth ve Peder Ryan arasındaki maçta yaşanan, ayrılan saha sayısının bir adım ötesine geçmek kadar önemsiz değildi.

Bunun yerine, tartışmanın doğası daha şiddetliydi ve verilen ceza, TSSAA’nın sportmenlik dışı davranış tüzüğünün ihlaliyle eşleşiyor gibi görünüyordu.
Kaynak : https://usatodayhss.com/2023/tennessee-high-school-baseball-fight-elizabethton-unicoi-county-punishment

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir