Lamar Jackson Çekilişlerinde Vikingler ‘Wild Card’ Olarak AdlandırıldıLamar Jackson Çekilişlerinde Vikingler 'Wild Card' Olarak Adlandırıldı
4 Aralık 2022; Baltimore, Maryland, ABD; Baltimore Ravens oyun kurucusu Lamar Jackson (8), M&T Bank Stadyumu’nda Denver Broncos’a karşı oynanan maçtan önce ısınıyor. Zorunlu Kredi: Mitch Stringer-USA TODAY Sports.

Vikings, oyun kurucu Kirk Cousins ​​ile bir sezon daha sözleşme imzaladı. Kazanmak için 53 kişilik kadronun tamamını gerektiren bir sporda tamamen onun hatası olmayan çok az takım başarısıyla beş sezondur Vikinglerin pasörü oldu. Ancak Vikingler, Cousins’ten sonraki hayata hazırlanmalı ve bir elektrikli oyuncu mevcut olabilir.

Lamar Jackson, 2018’de çaylak olarak bir avuç maç oynadıktan sonra ligdeki ikinci sezonunda 2019’da ligin MVP’si oldu. İlk koşan bir oyun kurucu olarak Jackson, MVP kampanyasında 36 sayı ile pas sayılarında lige liderlik ettiği için muhtemelen modern NFL’de şimdiye kadarki en iyi oyuncu oldu.

Vikingler Denildi
16 Ekim 2022; Doğu Rutherford, New Jersey, ABD; Baltimore Ravens oyun kurucusu Lamar Jackson (8), MetLife Stadyumu’nda New York Giants’a karşı ilk çeyrekte bir pas attı. Zorunlu Kredi: Robert Deutsch-USA TODAY Sports

Son birkaç yılda, oyun kurucu sezonun ikinci yarısında birden fazla maç kaçırarak sakatlıklarla mücadele etti. Bu, takımına 2021’deki sezon sonrasına mal oldu ve ayrıca Ravens’in 2022’de Bengals’a karşı oynadığı tek playoff maçını da kaçırdı.

Lamar Jackson Çekilişlerinde Vikingler ‘Wild Card’ Olarak Adlandırıldı

Dört yıllık çaylak kontratı ve beşinci yıllık opsiyonunun süresi dolmuştur ve Jackson yeni bir kontrat talep eder. Ravens’in ön ofisi tereddüt ediyor.

Şimdi, Vikingler eski MVP’yi kazanmak için çekilişlerde “joker” olarak adlandırılıyordu. Potansiyel iniş noktalarını belirleyen CBSSports’tan Cody Benjamin Jackson için ve ona göre şu anki Vikings oyun kurucusu bir rol oynuyor.

Kirk Cousins’in sayıları aslında Kevin O’Connell altında daha az etkiliydi, ancak belki de her zamankinden daha dirençli olduğunu kanıtladı. Yine de, erken bir play-off çıkışından yeni çıkmış olan ve geçmişte Cousins’in tavanını alenen düşünen GM Kwesi Adofo-Mensah, takasları keşfetmeye aday olabilir. Ve Minnesota’nın uzun vadeli bir olasılık taslağı hazırlamak için harika bir konumda olmadığı düşünülürse, Jackson peşine düşmeye değer birkaç veterinerden biri olabilir.

Cody Benjamin, CBSSports.com

WIN VIKINGS'DE JACKSON
7 Kasım 2021; Baltimore, Maryland, ABD; Baltimore Ravens oyun kurucusu Lamar Jackson (8), M&T Bank Stadyumu’nda Minnesota Vikings’e karşı uzatmada atıyor. Zorunlu Kredi: Tommy Gilligan-USA TODAY Sports

Vikingler Cousins’ten ayrılmak istiyorsa, Jackson muhtemelen en iyi alternatif. Henüz 26 yaşında ve ligde daha çok zamanı var. Bununla birlikte, son birkaç sezonda toplam 11 maç kaçırdığı için dayanıklılığı büyük bir kırmızı bayrak. Halihazırda bir sakatlık geçmişine sahip olmasının yanı sıra, oyun tarzı onun lehine değil.

Oyun kurucu pozisyonunu neredeyse geri koşma gibi oynuyor. Tıpkı eski takımı gibi, potansiyel yeni takımı da onu koşan bir oyun kurucu olarak kullanacak ve bu da onu NFL tarihinde izlemesi en heyecan verici oyunculardan biri yapacaktı.

Jackson elit cep pas becerilerine sahip değil ve en iyi 10 oyun kurucu olmak için heyecan verici koşma yeteneğine ihtiyacı var. Bu koşu tarzı açıkça sakatlanma riskini artırıyor ve benzer tarzlara sahip çoğu oyuncu 20’li yaşların ortasından sonuna kadar geriliyor.

Lamar Jackson Çekilişlerinde Vikingler 'Wild Card' Olarak Adlandırıldı
4 Aralık 2022; Baltimore, Maryland, ABD; Baltimore Ravens oyun kurucusu Lamar Jackson (8), ikinci çeyrekte M&T Bank Stadyumu’nda Denver Broncos defans oyuncusu Jonathon Cooper (53) tarafından kovulduktan sonra oyundan çıkacaktı. Zorunlu Kredi: Mitch Stringer-USA TODAY Sports

Oyun kurucuyu hedeflememenin bir başka nedeni de, yeni takımın ona tamamen bağlı kalması ve oyun tarzı için hücumu yeniden inşa etmesi gerektiğidir. Saldırı hattı ve karşılama birlikleri, yeteneklerini en üst düzeye çıkarmak için beceri seti için mükemmel olmalıdır. Justin Jefferson, maç başına yaklaşık on kez hedef alınmaya alışkınken, Jackson’ın hücumları geçtiklerinden daha fazla oluyor. Hedeflerde bir düşüş, muhtemelen yıldız genişliğinin istediği gibi değildir.

Eski Heisman Trophy galibi, sakatlıklarla boğuşan son iki yılda oyun seviyesinin düştüğünü gördü. Kombine 33 gol ve 20 müdahale için attı ve 24 maçta havada yaklaşık 5.000 yarda kazandı. Jackson, kabaca 1.500 acele yardası ve yerde beş puan ekledi.

En olası senaryo, Jackson’ın Baltimore’da kalması ve ya franchise etiketi altında ya da yeni bir sözleşme ile oynaması, ancak Vikinglerin olası talipler arasında anıldığını görmek ilginç. Vikinglerin zaten sağlam bir oyun kurucusu olduğu için, ön büronun halefini NFL’de değil, taslakta bulmaya çalışması daha olasıdır.


Vikingler 1 Savunmacının Peşinde Olmalı

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/general-news/vikings-called

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir